Spēka trīscīņa: Pasaules čempionātā Uldis Ķiploks iegūst sudrabu 1

Latvijas izlases un sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” sportists Uldis Ķiploks ir izcīnījis sudraba medaļu Pasaules čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma, kas notiek Somijā.

Pasaules čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma, kuru organizē Starptautiskā Pauerliftinga federācija un Somijas Pauerliftinga federācija, notiek no 5. līdz 14.jūnijam. Latvijas izlasi čempionātā pārstāv septiņi atlēti, tostarp arī gulbenietis U.Ķiploks.

Uldim sacensību starts bija otrdienas rītā. Jauniešu vecuma grupā līdz 18 gadu vecumam svara kategorijā līdz 93 kilogramiem Uldis izcīnīja sudraba medaļu, kopsummā paceļot 677,5 kilogramus. U.Ķiploks pietupās ar 245 kilogramiem uz pleciem, svaru stieņa spiešanā guļus uzspieda 145 kilogramus un svaru stieņa vilkmē pacēla 287,5 kilogramus. Sportista sniegums ļāva uzstādīt jaunu Eiropas jauniešu rekordu vilkmē no zemes (287,5 kilogrami) un jaunu pasaules jauniešu rekordu summā (677,5 kilogrami). U.Ķiploka rezultāts bija tāds pats kā svarā vieglākajam sportistam no Kanādas, kurš izcīnīja zelta medaļu.

Jāatgādina, ka šogad martā pirmajā Eiropas čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma Čehijā U.Ķiploks izcīnīja 1.vietu jauniešu grupā svara kategorijā līdz 93 kilogramiem un pārspēja trīs pasaules jauniešu rekordus (pietupienos, vilkmē un kopsummā). Uldis pietupās ar 240 kilogramus smago svaru stieni, spiešanā guļus uzspieda 145 kilogramus, vilkmē pacēla 285 kilogramus un kopsummā pacēla 670 kilogramus.