Spēka trīscīņa: pirmajās sacensībās – kupls dalībnieku skaits

Madonā pagājušajās brīvdienās norisinājās Madonas novada atklātais čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma, kas vienlaikus bija arī Latvijas kausa 1.posms. Uz sacensībām bija devušies arī 18 sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” dalībnieki.

Sieviešu grupā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem 2.vietu izcīnīja Žanete Skopāne ar rezultātu 197,5 kilogrami, 4.vietu ieguva Inese Brezinska ar rezultātu 182,5 kilogrami (absolūtajā vērtējumā viņai – 3.vieta) un 5.vietu ieguva Santa Skangale ar rezultātu 150 kilogrami.


“Open” grupā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem 1.vietu izcīnīja Andrejs Šilo ar rezultātu 432,5 kilogrami, absolūtajā vērtējumā starp vīriem viņam – 3.vieta.


Svara kategorijā līdz 66 kilogramiem 1.vieta - Artūram Kravalim ar rezultātu 427,5 kilogrami. 2.vietu šajā kategorijā ar jaunu Latvijas rekordu jauniešu grupā svara stieņa vilkšanā no zemes un summā ieguva Kārlis Eniks ar rezultātu 400 kilogrami. 3.vietā ierindojās Arnis Petručēns ar rezultātu 307,5 kilogrami.


Svara kategorijā līdz 74 kilogramiem 2.vietā - Aļiks Jurcovs ar rezultātu 455 kilogrami, 10.vietā - Igors Šatrovs ar rezultātu 265 kilogrami.


Svara kategorijā līdz 83 kilogramiem 2.vietu ieguva Jānis Kravalis ar rezultātu 565 kilogrami, absolūtajā vērtējumā starp junioriem viņam – 1.vieta. 5.vietā šajā svara kategorijā ar jauniem Latvijas rekordiem jauniešu grupā pietupienos ar svara stieni un svara stieņa vilkšanā no zemes ierindojās Uldis Ķiploks ar rezultātu 500 kilogrami, absolūtajā vērtējumā starp jauniešiem viņš izcīnīja 1.vietu. 8.vietu ieguva Jānis Vanags ar rezultātu 300 kilogrami.


Svara kategorijā līdz 93 kilogramiem Normunds Aizupietis ar rezultātu 535 kilogrami ieguva 4.vietu, 9.vietā - Jevgēnijs Naudužas ar rezultātu 417,5 kilogrami.


Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem 1.vietu izcīnīja Aigars Cīrulis ar rezultātu 575 kilogrami, 2.vietu ieguva Dzintars Lācis ar rezultātu 560 kilogrami (absolūtajā vērtējumā starp junioriem viņam - 3.vieta), 6.vietu ierindojās Jānis Pērkons ar rezultātu 305 kilogrami.


Svara kategorijā virs 120 kilogramiem labākais bija Andrejs Puķīte ar rezultātu 660 kilogrami, absolūtajā vērtējumā starp senioriem viņam – arī 1.vieta.


Komandu vērtējumā sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” komanda izcīnīja 2.vietu.


“Ņemot vērā, ka šīs ir pirmās šīgada sacensības, komandas atlēti nostartēja ļoti labi, daudzi sasniedza savus personīgos rekordus, U.Ķiploks un K.Eniks - pat laboja Latvijas rekordus. Paldies atlētiem par labajiem startiem!” saka komandas pārstāvis A.Cīrulis.


“Šajās sacensībās startēja arī komandas jaunie atlēti, kā arī divas jaunas daiļā dzimuma pārstāves S.Skangale un I.Brezinska. Tagad Latvijā starp daiļā dzimuma pārstāvēm šis sporta veids arī kļūst arvien populārāks, tāpēc konkurence sieviešu grupā kļūst arvien saspringtāka, kas bija arī Madonā. Mūsu komandai drīzumā pievienosies vēl trīs daiļā dzimuma pārstāves, tādējādi mums jau būs astoņas sievietes, kas būs ļoti liels atbalsts komandu cīņās.”


A.Cīrulis stāsta, ka komanda ir likusi akcentu arī uz veterāniem, kas tagad arī cītīgi trenējas un, kad būs nepieciešams, pārstāvēs komandu veterānu grupās, kas arī būs liels atbalsts komandu cīņās. “Lielu atbalstu jaunu komandas atlētu sagatavošanā sniedz A.Kravalis. Ceru, ka viņam izdosies piesaistīt arvien vairāk interesentu nodarboties ar šo sporta veidu.” Nākamie starti komandai būs 15.februārī Gulbenes pilsētas atklātajā čempionātā pietupienos ar svara stieni un 22.martā Gulbenes novada atklātajā čempionātā spēka trīscīņā un svara stieņa spiešanā guļus, kas vienlaikus būs arī 4. Latvijas kausa posms.


Komanda vēlas pateikties Gulbenes novada domei, pilsētas pārvaldei, sporta centram, veikalam „Gigants LV” un SIA „DMS Sfēra” par sniegto atbalstu.

Pievieno komentāru

Sports