Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēka trīscīņa: Uldis Ķiploks izcīna sudrabu un mazo zeltu IPF Pasaules čempionātā 1

Gulbenietis Uldis Ķiploks pagājušajā piektdienā izcīnīja sudraba medaļu Pasaules Jauniešu čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu Čehijā. Uldis zaudēja vienīgi Krievijas atlētam.

Ulda rezultāts jauniešu grupā svara kategorijā līdz 93 kilogramiem pietupienos bija 270 kilogrami, svaru stieņa spiešanā viņš uzspieda 160 kilogramus un svaru stieņa vilkmē pacēla 300 kilogramus, kopsummā paceļot 730 kilogramus. Uldim izdevās arī izpildīt Sporta meistara kvalifikāciju.

Ulda treneris Aigars Cīrulis atzīst, ka gan viņi ar Uldi, gan arī federācijas galvenais treneris Jurijs Ivaņušins, kas tika piesaistīts, gatavojoties šim čempionātam, ir apmierināti ar paveikto.

“Ja sākumā bijām mazliet noraizējušies, beigās tomēr viss izdevās ļoti labi. “Iesildoties pēdējā piegājienā Uldis nenotupās ar 230 kilogramiem un tad mēs bijām mazliet neizpratnē, ko un kā labāk darīt, ar kādu svaru startēt un savā veidā riskējām. Arī Uldis bija uztraucies, bet, izejot uz starta, viss bija kārtībā. Runājot par spiešanu, Uldis pirmajā piegājienā nebija psiholoģiski gatavs spiest ar kreklu, mēs viņam ļāvām pirmo piegājienu spiest bez krekla, bet pārējos piegājienos viņš jau spieda ar kreklu un arī viss bija labi. Svaru stieņa vilkmē trešajā piegājienā Uldis pat gāja uz Pasaules rekordu – 310 kilogrami un pietrūka pavisam maz! Jauniešu grupa šogad būs pabeigta, nākamgad Uldis jau startēs junioros. Mēs plānojām, ka šajās sacensībās ir jāizpilda Sporta meistara kvalifikācija, kas arī izdevās. Nākamais mērķis ir izpildīt Starptautiskā sporta meistara kvalifikāciju. Progress Uldim ir, tādēļ viss ir iespējams,” saka A.Cīrulis.

Viņš atzīst, ka gatavošanās šim čempionātam bija pietiekami smaga, bet Uldis darījis, ko varējis. Ja čempionāts notiktu vēl pēc divām nedēļām, iespējams, Uldis būtu varējis cīnīties arī ar krievu atlētu. Šobrīd viņš vēl īsti nebija tam gatavs, mazliet par maz bija arī treniņu, turklāt jārēķinās vēl arī ar to, ka Uldim šīs bija jau trešās starptautiskās sacensības neilgā laika posmā un viņam bija jāiztur milzīga slodze ne tikai fiziski, bet arī morāli.

A.Cīrulis uzsver, ka arī nākamgad akcents tiks likts uz starptautiskām sacensībām.

“Tādu sportistu kā Uldis Latvijā ir maz. Viņam ir talants un dotības, taču šeit Latvijā viņam nav izaugsmes. Tieši tādēļ ir jāizmanto iespēja startēt starptautiskās sacensībās, lai var izjust konkurenci, apzināties savas un citu atlētu spējas un mērķēt uz augstākiem rezultātiem. Tagad Uldis gatavosies Latvijas čempionātam, kas notiks novembra beigās, un nākamgad gatavosies Eiropas čempionātam, kas marta sākumā norisināsies Igaunijā. Tam gatavosies arī Larisa Cīrule, kā arī, iespējams, vēl divi atlēti, taču viņu starts Eiropas čempionātā būs atkarīgs no tā, kā viņi nostartēs Latvijas čempionātā.

Lielu paldies gan Uldis, gan arī A.Cīrulis par atbalstu saka Gulbenes novada domei, sporta centram un SIA “Vidzemes būvnieks”. “Milzīgs paldies gribu pateikt arī Ulda vecākiem! Uldim tiešām ir ļoti paveicies, ka vecāki viņu tik ļoti atbalsta!” saka A.Cīrulis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports