Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēka trīscīņa: Uldis Ķiploks pārstāvēs Latviju IPF Pasaules čempionātā

Rīt, 4. septembrī, Čehijā Pasaules čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu piedalīsies Latvijas izlases pārstāvis Uldis Ķiploks. Latvijas Pauerliftinga federācija aicina atbalstīt mūsu sportistu un sekot līdzi U. Ķiploka startam ap 15.00 pēc Latvijas laikā interneta tiešraidē http://goodlift.info/live1/onlineside.html

U. Ķiploks Pasaules čempionātā Čehijā startēs svara kategorijā līdz 93 kg. Mūsu sportists savā kategorijā cīnīsies spēkā ar vēl pieciem atlētiem no Krievijas, Rumānijas, Japānas, Slovākijas un Lietuvas. Savukārt konkurence par absolūti spēcīgākā jaunieša titulu pēc Vilksa punktiem būs sīva, jo šajā grupā pavisam piedalīsies 56 jaunieši vecumā līdz 18 gadiem. Sacensības organizē Starptautiskā Pauerliftinga federācija (IPF) sadarbībā ar Čehijas Pauerliftinga federāciju. Čempionātā drīkst piedalīties tikai IPF dalībvalstu sportisti.

Lai gan sporta kluba „Gulbenes K.S.P.” atlēts U. Ķiploks šogad nosvinēja savu 18. dzimšanas dienu, šāgada laikā gados vēl jaunais sportists ir piedalījies un godalgotas vietas izcīnījis divās starptautiskās sacensībās. Pavasarī sportists devās uz Čehiju, kur norisinājās pirmais Eiropas čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Tajā tika izcīnīta 1. vieta jauniešu grupā svara kategorijā līdz 93 kg un pārspēti trīs pasaules jauniešu rekordi pietupienos, vilkmē un kopsummā. U. Ķiploks pietupās ar 240 kg smago svara stieni, spiešanā guļus uzspieda 145 kg, vilkmē pacēla 285 kg un kopsummā pacēla 670 kg. Sportista paveiktais ļāva iegūt arī absolūti spēcīgākā Eiropas jaunieša titulu, iegūstot 1. vietu jauniešu grupā pēc Vilksa punktiem.

Jūnija sākumā Somijā notika Pasaules čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma, kurā kopā piedalījās ap 800 sportistu. Šajā čempionātā U. Ķiploks jauniešu grupā svara kategorijā līdz 93 kg izcīnīja 2. vietu, kopsummā paceļot 677,5 kg. U. Ķiploks pietupās ar 245 kg uz pleciem, svaru stieņa spiešanā guļus uzspieda 145 kg un svaru stieņa vilkmē pacēla 287,5 kg. Sportista sniegums ļāva uzstādīt jaunu Eiropas jauniešu rekordu vilkmē no zemes (287,5 kg) un jaunu pasaules jauniešu rekordu summā (677,5 kg). Jāpiebilst, ka toreiz U. Ķiploka rezultāts bija tāds pats kā svarā vieglākajam sportistam no Kanādas, kurš izcīnīja 1. vietu.

Pasaules čempionāts Čehijā, kas norisinās no 31. augusta līdz 5. septembrim, būs tehniski daudz sarežģītāks, jo sacensības notiks spēka trīscīņā ar ekipējumu. Tas nozīmē, ka sportistiem ir ļauts sacensību laikā izmantot specializēto ekipējumu, kas atbilst IPF noteikumiem. Sportisti izmanto platu ādas jostu ap vidukli, kas pasargā muguru no traumām, roku plaukstu locītavu un ceļgalu saites, speciālus apavus un trīs veidu triko svaru stieņa spiešanai guļus, pietupienam ar svaru stieni un svaru stieņa vilkmei. Ekipējums var pasargāt sportistu no traumām un ļauj ievērojami paaugstināt rezultātu.

Piedaloties ekipētajās sacensībās, sportistam ir nepieciešams jau laikus tām gatavoties treniņos. Tā, jūlijā notikušais Ķekavas novada čempionāts svaru stieņa vilkmē no zemes U. Ķiplokam deva lielisku iespēju izmēģināt vilkmes vingrinājumu ar specializēto ekipējumu. Šajās sacensībās sportists svara kategorijā līdz 93 kilogramiem izcīnīja 1. vietu, paceļot 295 kg.


Pievieno komentāru

Sports