Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēka trīscīņa: uz Eiropas čempionātu dodas arī divi mūsu novada sportisti

Čehijas pilsētā Pilzenē no 21. līdz 28. martam notiks pirmais Eiropas Čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Čempionātā piedalīsies seši spēka sporta atlēti no Latvijas, kas vēsturiski ir lielākā Latvijas izlase, kura dosies uz starptautiskajām sacensībām. Par to informē Latvijas Pauerliftinga federācijas, Biedrības "Spēka Pasaule"sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Norberte.

"Pirmajā Eiropas Čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma piedalīsies seši sportisti, kuri 2014. gadā ir apliecinājuši savu spēku gan Latvijas mēroga pauerliftinga sacensībās, gan arī citos starptautiskos čempionātos, viņu vidū arī divi Gulbenes novada sportisti - Uldis Ķiploks un Larisa Cīrule. Vēl čempionātā piedalīsies jaunākais Latvijas izlases pārstāvis Deniss Koltaševs, Ieviņa Liģere un Mārtiņš Lielups no sporta kluba „Madonas SCK” un Valmieras smagatlētikas sporta kluba „Spēka Pasaule” atlēts Mārtiņš Krūze. Latvijas izlase uz Eiropas Čempionātu dosies Latvijas Pauerliftinga federācijas vecākā trenera Jurija Ivaņušina vadībā," stāsta B.Norberte.

Rīt, 22. martā, uz sacensību startu dosies Uldis Ķiploks no Gulbenes, kurš sacentīsies ar spēcīgākajiem Eiropas jauniešiem svara kategorijā līdz 93 kg.

"Uldis cer, ka šīs sacensības dos nepieciešamo pieredzi, lai jau šovasar varētu startēt Pasaules Čempionātā Somijā. Gados jaunais sportists šajā sezonā ir startējis arī Eiropas Kausa posmos bobslejā. Ārpus treniņiem Uldis patlaban iegūst mēbeļu galdnieka profesiju Rīgas Pārdaugavas profesionālajā vidusskolā. Savukārt brīvo laiku cenšas pavadīt, atpūšoties ar tuviem cilvēkiem un apceļojot dažādas Latvijas vietas. Ulda labākais rezultāts kopsummā ir 610 kg,"  stāsta B.Norberte.

Larisa Cīrule pārstāv klubu „Gulbenes K.S.P.” un trenera/vīra Aigara Cīruļa vadībā trenējas jau 2,5 gadus. Līdz šim labākais rezultāts kopsummā ir 195 kg. Eiropas Čempionātā Larisa startēs 25. martā svara kategorijā līdz 47 kg.

"Sportiste ir ieguvusi maģistra grādu pedagoģijā un šobrīd strādā Gulbenes sporta centrā, un organizē Gulbenes pilsētas sporta pasākumus. Brīvajā laikā Larisa ar ģimeni iepazīst Latvijas novadus un pilsētas, kā arī lutina mājiniekus ar gardām pašas ceptām kūkām," stāsta B.Norberte.

Līdzi sportistiem uz Čehiju dosies arī Valmieras smagatlētikas sporta kluba „Spēka Pasaule” atlēts Jānis Birznieks, lai nokārtotu starptautiskā tiesneša sertifikātu un kļūtu par ceturto starptautiskās klases tiesnesi Latvijā.

Informācija par tiešraidi no Eiropas Čempionāta būs pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā www.powerliftings.lv. Savukārt izstādes „Atpūta un sports 2015” apmeklētāji 28. martā Rīgas pilsētas čempionāta laikā varēs vērot Eiropas Čempionātu turpat Ķīpsalā.

Marta izskaņā Latvijā palikušie pauerliftinga atlēti piedalīsies IV Spēka Olimpiādē starptautiskās izstādes „Atpūtas un sports 2015” ietvaros. Piektdien, 27. martā notiks Latvijas Neredzīgo sporta savienības čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Sestdien, 28. martā, notiks Rīgas Pilsētas atklātais komercturnīra čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Līdzjutēji varēs vērot arī spēka cīņas sacensības un Supermačus ārmreslingā.

Pievieno komentāru

Sports