Spēkavīri cīnās Gulbenē 3

Gulbenes spēcīgajiem vīriem Sandim Vītolam un Andrim Leišavniekam - 4.vieta
Sestdien pilsētas stadionā pulcējās daudz spēcīgu vīru no visas Latvijas - tur notika gan ar armiju saistīto vīru sacensības "Magnum armijas dižvīrs", gan arī "Swedbank" spēkavīru čempionāts.

Kā pirmie lielajam un atsaucīgajam skatītāju pulkam savus spēkus demonstrēja jaunsardzes, zemessargu, jūras spēku, sauszemes karaspēka un militārās policijas pārstāvji. Armijas vīriem bija jāsacenšas 90 kilogramu fermera skrējienā, baļķa celšanā, riepas velšanā un lādiņu kastu nešanā augšup pa kāpnēm, mīnmetēja lādiņa turēšanā un 8 tonnu smaga militārā auto vilkšanā.


Jāpiebilst, ka starp dalībniekiem bija arī gulbenietis Sandis Vītols, kurš radīja spēcīgu konkurenci pārējiem dalībniekiem. Spēcīgākais šajās sacensībās izrādījās Kristaps Špels, 2.vietu ieņēma Gatis Stiba, 3.vietā ierindojās Edmunds Ārgalis. Vietējiem skatītājiem par prieku arī Sandis kopvērtējumā uzrādīja labus rezultātus - viņš ieguva 4.vietu. Vislabāk Sandim veicās lādiņu turēšanā - tur viņš uzrādīja otro labāko rezultātu.
Nākamais "Magnum armijas dižvīra" sacensību posms notiks 30.augustā Ogrē.

 

Izvērtās sīvas cīņas

Pēc armijas vīriem uz starta stājās īstie spēkavīri, starp viņiem arī mūsu Andris Leišavnieks, kurš, protams, izpelnījās lielu publikas atbalstu. Šoreiz sacensību dalībnieki cīnījās par "Baltās muižas kausu", jo par speciālajām balvām bija parūpējusies Vecgulbenes muiža.

 

Spēkavīriem bija jāsacenšas 25 kilogramus smagas mucas mešanā augstumā, 330 kilogramus smaga akas groda nešanā, 360 kilogramus smago nēšu nešanā 25 metru distancē, spēka kāpnēs, krucifiksā un akmeņu celšanā.

 

Skatītājiem sacensības bija ļoti aizraujoši skatīties, jo tajās izvērtās ļoti sīvas cīņas. Mucas mešana augstumā bija jauns vingrinājums. Trim spēkavīriem - A.Leišavniekam, Marekam Leitim (Ventspils) un Artim Plivdam (Preiļi) - tika ieskaitīts Latvijas pirmrekords - visi trīs mucu pārmeta 4,30 metru atzīmei. Gulbeniešiem bija liels prieks, ka A.Leišavniekam labi veicās gan spēka kāpnēs, gan arī akmeņu celšanā. Kopvērtējumā Andris šoreiz ierindojās 4.vietā, no 3.vietas atpaliekot vien par 4 punktiem. Pirmajā trijniekā ierindojās A.Plivda, M.Leitis un Ivars Kazeļņiks (Ogre).

 

Visi atlēti ir spēcīgi

Pēc četriem posmiem čempionāta kopvērtējumā šobrīd pārliecinoši līdera pozīcijā ir ierindojies A.Plivda ar 39 punktiem, savukārt mūsu A.Leišavnieks pēc šī posma ir pacēlies uz 2.vietu, tiesa, viena punkta attālumā no viņa ir divi atlēti - Dainis Zāģeris (Talsi) un M.Leitis - un vēl vienu punktu atpaliek Māris Rozentāls (Kuldīga), kas garantē, ka nākamajā posmā, kas notiks 8.augustā Ventspilī, cīņas būs vēl sīvākas.

 

"Šoreiz labi veicās akmeņu celšanā un mucas mešanā, nepaveicās nēšu nešanā, taču kopsummā viss bija kārtībā. Vienreiz veicas labāk viens vingrinājums, citreiz - cits. Ir daži vingrinājumi, pie kuriem vēl jāpiestrādā. Nākamajā reizē būs jācīnās, cik spēka. Visi puiši ir spēcīgi, jācer, ka četriniekā izdosies noturēties," saka A.Leišavnieks un pateicas saviem atbalstītājiem AS "Rankas piens" un SIA "Sedos Būves".

 

"Visi puiši bija ļoti apmierināti ar sacensībām, viņi pēc tam varēja arī atpūsties Vecgulbenes muižā. Vienīgi nedaudz nepatīkami pārsteigts biju par to, ka par pasākumu tika iekasēta nauda, jo citviet nekur tas netika darīts, taču varbūt ne man par to spriest. Man tomēr ir prieks, ka cilvēki bija atnākuši uz sacensībām un atbalstīja gan mani, gan arī citus dalībniekus," saka A.Leišavnieks.

 

Jāpiebilst, ka spēkavīru čempionāta Gulbenes posmu ikviens vēl varēs noskatīties Latvijas Neatkarīgajā televīzijā 10.augustā.


"Swedbank" spēkavīru čempionāts beigsies ar fināla sacensībām Ogrē augusta beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

prieks par abiem..un lai augsti rezultati turpmak!

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 18:26

spēcīgais

labi, ka nepateici "spēcīgākajiem" vīriem :)

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 14:18

niks

manā dzimene varēsat skatīties atkārtojumu!

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 13:35

Sports