Sporta spēles Itālijā: veterāniem – 16 medaļas 3

Itālijas pilsētā Linjano visu pagājušo nedēļu notika otrās Eiropas veterānu sporta spēles. No sacensībām ar 16 dažāda kaluma medaļām mājās pārbrauca arī Gulbenes veterāni. Uz sacensībām Itālijā devās astoņi mūsu sportisti - Dace Anča, Gerda Sirmā, Anita Žavrida, Vitālijs Deksnis, Gunārs Rubenis, Andrejs Vācietis, Harijs Āboliņš un Antis Zunda.

Pirmajā dienā - sudraba medaļu birums Sporta spēles iesākās ar grandiozu atklāšanas pasākumu 11.septembrī, bet pirmie starti notika jau nākamajā dienā.

Pirmie uz starta izgāja soļotāji 5 kilometru distancē. V.Deksnis, H.Āboliņš un A.Vācietis savās vecuma grupās visi ieguva 2.vietas, G.Rubenis savā vecuma grupā ierindojās 5.vietā.

Nākamās uz starta devās sievietes. 5 kilometru soļošanā G.Sirmā savā vecuma grupā izcīnīja 2.vietu, A.Žavrida savā grupā ierindojās 5.vietā. Pirmā sacensību diena Gulbenes sportistiem izvērtās par sudraba dienu - tika izcīnītas četras sudraba medaļas. Taču godalgas tika saņemtas arī nākamajās dienās.

13.septembrī sacensības bija paredzētas orientēšanās sprintā. Šīs sacensības notika pa nelielas vēsturiskas pilsētiņas Palmanovas ielām, kas ir uzbūvēta zvaigznes formā. D.Anča orientēšanās sacensībās savā grupā izcīnīja uzvaru, tuvāko sekotāju apsteidzot par 16 sekundēm. Rezultāti šajās sacensībās esot bijuši ļoti blīvi. Savukārt G.Sirmajai savā vecuma grupā nedaudz pietrūka līdz 3.vietai, viņa ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Nākamajā dienā uz starta devās visi Gulbenes sportisti. 2 kilometru šķēršļu skrējienā sievietēm startēja gan D.Anča, gan A.Žavrida. Dace savā vecuma grupā apsteidza visas konkurentes un izcīnīja uzvaru, savukārt Anita savā grupā ieguva 2.vietu. Vīriešu konkurencē 3 kilometru šķēršļu skrējienā A.Zunda savā grupā izcīnīja zelta godalgu, savukārt V.Deksnis šajā pašā grupā ierindojās 2.vietā.

Soļotājiem starti lielā karstumā

Soļotājiem distance gāja pa ielu gar jūras malu. Piebilstams, ka sportistiem bija jācīnās ar milzīgu karstumu. A.Žavrida 10 kilometru soļojumā savā grupā ierindojās 5.vietā. Savukārt vīri soļoja 20 kilometru distanci. H.Āboliņš savā vecuma grupā izcīnīja 1.vietu, arī A.Vācietis savā grupā apsteidza visus konkurentus un plūca uzvaras laurus, savukārt G.Rubenis izcīnīja 3.vietu.

V.Deksnis uz starta izgāja vēlāk šajā pašā dienā. Savā vecuma grupā 20 kilometru soļojumā viņš izcīnīja 2.vietu.

Vēl šajā dienā notika arī orientēšanās sacensības garajā distancē, kur startēja arī G.Sirmā. Sliktās pašsajūtas dēļ viņa todien izcīnīja tikai 7.vietu. Diemžēl tika mainīts sacensību nolikums - kvalifikācijas sacensību nebija, bet šo sacensību uzvarētāji tika noskaidroti, summējot divu sacensību dienu rezultātus. Otrajā sacensību dienā Gerda izcīnīja 3.vietu, bet kopvērtējumā viņa palika 5.vietā, lai arī bija ļoti cerējusi, ka orientēšanās finālā tiks pie medaļas.

15.septembrī uz starta devās D.Anča un A.Zunda. 1,5 kilometru skrējienā savās grupās abi ieguva 3.vietas. Nākamajā dienā D.Anča ļoti labi nostartēja 5 kilometru skrējienā, izcīnot uzvaru. Savukārt pēdējā dienā A.Zunda 5 kilometru skrējienā ierindojās 5.vietā.

Kopumā Gulbenes sportisti šajās sacensībās izcīnīja 16 medaļas - 6 zelta, 7 sudraba un 3 bronzas medaļas. Uz šīm sacensībām vēl bija devušies arī sportisti no Madonas un Rīgas, kopumā Latvijas vieglatlēti izcīnīja 39 medaļas - 17 zelta, 14 sudraba un 8 bronzas.

G.Sirmā un D.Anča, stāstot par sacensībām, uzsvēra ļoti jauko atmosfēru, kāda valdījusi sacensību norises vietā. Organizatori bija visu ļoti labi noorganizējuši. Sportisti bijuši apmierināti.

Gulbenieši cer, ka pēc diviem gadiem izdosies aizbraukt arī uz Pasaules veterānu sporta spēlēm Turīnā.

Komentāri 3

ivars

Prieks par medaļām. Bet gribētos jau arī uzzināt tos rezultātus.Varbūt arī mani tie uzrunātu!

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 18:38

AH laimīgie,ja kaut kas tāds notiktu Alūksnē..................

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 13:55

tenteriste

Prieks par Gerdas medalju soljoshanaa :)) bet, ja nopietni, tad Gulbenieshi malachi!

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 09:35