Sporta veterānu konferencē apkopo gada rezultātus

Rīgā 30.novembrī notika Latvijas Sporta veterānu savienības gadskārtējā konference un veterānu salidojums. Konferencē tika vērtēti gada rezultāti un ievēlēta jaunā valde. Tika apbalvoti arī šāgada veterānu spēļu uzvarētājas komandas un godināti Pasaules un Eiropas čempionātu uzvarētāji un medaļnieki, kā arī 1. Eiropas veterānu spēļu godalgoto vietu ieguvēji.

Gulbenieši saņem apbalvojumus
Gulbenes rajona komanda saņēma kausu par 5.vietu sporta spēlēs lauku rajonu grupā. Goda diplomu par veterānu sporta atbalstīšanu un sakarā ar Latvijas valsts 90.gadadienu saņēma Gulbenes rajona padomes konsultants sporta jautājumos Normunds Aizpurs.


Par panākumiem Pasaules, Eiropas čempionātos un 1. Eiropas veterānu spēlēs apbalvoja vairāk nekā 100 sportistus, starp viņiem bija arī Gulbenes rajona sportisti Dace Anča, Gita Deksne, Gerda Sirmā, Vija Kalniņa, Jānis Ančs, Vitālijs Deksnis, Juris Gjačs, Ivars Logins un Gunārs Rubenis. Viņi saņēma krūšu nozīmi „Latvijas Sporta veterānu savienības 2008.gada sporta laureāts".


Iekļūst reitinga sarakstos
Rezumējot gadu, Pasaules vieglatlētikas veterānu asociācija apkopojusi un publicējusi veterānu reitingu sarakstus vieglatlētikas disciplīnās. Lai iekļūtu tajos, jāuzrāda rezultāts, kas atbilst noteiktam normatīvam.

 

Apkopotas tiek visas svarīgākās sacensības, kas notiek visos pasaules kontinentos un valstīs, jo ne vienmēr pasaules un kontinentu čempionātos uzvarētāji sasniedz labākos rezultātus.

 

Ja pagājušajā gadā no Gulbenes rajona starp labākajiem bija tikai G.Rubenis, tad šogad normatīviem atbilstošus sniegumus spējuši uzrādīt trīs gulbenieši. Otrajā vecuma grupā reitinga sarakstā 11.vietu lodes grūšanā ieņem I.Logins, kas ir starp spēcīgākajiem lodes grūdējiem Latvijā. Vēl labāko sarakstā iekļuvuši soļotāji J.Gjačs trešajā grupā un G.Rubenis septītajā un astotajā grupā.


5 kilometru soļojumā 3.grupā J.Gjačam ir 20.rezultāts, savukārt G.Rubenim ir 5. labākais sniegums astotajā vecuma grupā. Šajā vecuma grupā visās distancēs dominē Eiropas soļotāji, tas nozīmē - kurš uzvar sacensībās Eiropā, ir stiprākais arī pasaulē. Jāpiebilst, ka G.Rubenis sezonas laikā 5 kilometru distancē soļošanā uzrādījis vēl septiņus reitinga prasībām atbilstošus rezultātus.

 

10 kilometru soļojumā trešajā grupā J.Gjačam ir 21.rezultāts, bet G.Rubenim - septītajā vecuma grupā ir 8. labākais sniegums. 20 kilometru distancē J.Gjačam labākais sniegums 3.grupā novērtēts ar 25.vietu, G.Rubenim reģistrēti divi rezultāti, kas septītajā vecuma grupā dod 12.vietu, bet astotajā vecuma grupā izvirza 4.vietā pasaulē.

Pievieno komentāru

Sports