Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sportistiem sacensības ir kā svētki

Madara Līduma: „Cerēsim, ka ieguldītais darbs pārvērtīsies augļos."
Decembra sākumā sāksies Pasaules kausa izcīņa biatlonā, kurā startēs arī mūsu novadniece Madara Līduma. Jau šobrīd Madara kopā ar citām Latvijas izlases dalībniecēm un treneri Māri Čakaru atrodas Zviedrijā, kur tiek aizvadīti vēl pēdējie treniņi.

Kā Madarai ir veicies sagatavošanās posmā un kādas ir viņas domas par jauno sezonu? Madara atzīst, ka tāpat kā visus arī biatlonistus ir ļoti spēcīgi skārusi krīze.

 

„Katru gadu mūsu komandas budžets sastāv no valsts naudas, kas ir tikai apmēram 30 %, un sponsoru naudas - 70 %. Mēs visi zinām, kas šobrīd notiek valstī, arī sponsoriem neklājas viegli, tādēļ mums šajā sagatavošanās posmā gāja grūti, taču centāmies turēties pie optimālā plāna. Es zinu, ka tās iespējas, kas mums ir bijušas, tikušas izmantotas pilnībā," atzīst Madara.

 

Viņa atklāj, ka komanda tāpat kā katru gadu augustā bija nometnē Augstkalnē, oktobrī - uz pirmo sniegu kalnos Austrijā.

 

„Tagad līdz Pasaules kausa sākumam ir palikusi viena nedēļa. Esam Zviedrijā un startēsim arī Eiropas kausa posmā, kas būs kā iesildīšanās pirms Pasaules kausiem," norāda sportiste.

 

Nebaidās no sezonas

Madara atzīst, ka viņa ir trenējusies godprātīgi, tādēļ no sezonas nebaidās.

 

„Vienmēr pirms sacensībām ir tā, ka nu jau atkal gribas skriet. Visu laiku trenējies, un tad gribas sacensties. Sportistiem sacensības ir kā svētki, tas ir tas, kam mēs gatavojamies. Kā šogad veiksies, ir grūti prognozēt, taču pašai ir intriga. Es neesmu nekur nohalturējusi. Varu likt roku uz sirds un teikt - cik varēju, tik gatavojos. Skatīsimies, kas no tā var iznākt," saka Madara.

 

Sagaidāmas spraigas cīņas

Novadniece atklāj, ka katrā sagatavošanās periodā, protams, daudz tiek analizētas iepriekšējās sezonas kļūdas un meklēti jauni risinājumi, taču nevar zināt, vai tie būs īstie.

 

„Tiek strādāts pie visām šķautnēm, taču viss būs redzams tikai sacensībās. Šogad sportā atgriežas igauniete Kristīne Šmiguna, tādēļ mums pārtrūka sadarbība ar viņas smērētāju, kurš pērn bija mūsu komandā, taču tagad mums ir jauns smērētājs no Krievijas, kurš ir ilgus gadus strādājis kā Krievijas junioru izlases treneris. Viņš mums ne tikai smērē slēpes, bet ir palīdzējis arī pielabot slēpošanas tehniku. Lielu paldies gribas teikt arī trenerim Mārim. Gribas viņam novēlēt veselību un stiprus nervus, lai viņš varētu šai ziemai kopā ar mums cauri izkulties," novēl biatloniste.

 

„Ir olimpiskais gads un visi ir nopietni trenējušies. Šī būs interesanta sezona, būs blīvi rezultāti un spraigas cīņas. Šogad sagatavošanās periods ir bijis psiholoģiski ļoti smags, taču domāju, ka neviens nav padevies tikai tāpēc, ka šis ir olimpiskais gads. Cerēsim, ka ieguldītais darbs pārvērtīsies augļos."

Pievieno komentāru

Sports