Stafeti "Skrien! Par Latviju" noskrējuši 3845 cilvēki

Rīga, 19.okt., LETA. Ginesa rekorda skrējienā "Skrien! Par Latviju" 24 stundu garumā stafetes kociņu viens otram nodeva aptuveni 3845 dalībnieki, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Organizācijas nodaļas mediju attiecību koordinatore Elīna Lazdāne.

Kā norāda Lazdāne, stafete ir noslēgusies, bet precīzais dalībnieku skaits vēl tiks noskaidrots. Taču šobrīd apkopotā informācijas liecina, ka Latvija divkārši ir pārspējusi līdzšinējo 100 metru stafetes rekorda dalībnieku skaitu.

 

Tomēr, lai "Skrien! par Latviju" tiktu atzīts par oficiālu un jaunu Ginesa pasaules rekordu, ir nepieciešams iesniegt skrējiena atskaites un apstiprinājuma dokumentus Ginesa birojam Londonā. Atskaite sastāv no video un foto materiāliem, oficiālo liecinieku - tiesnešu - ziņojumiem, kā arī nepieciešams uzrādīt visu reģistrēto dalībnieku sarakstu.

 

Lazdāne norāda, ka skrējiena organizatori jūtas patiesi aizkustināti par cilvēku pārsteidzošo sirdsdegsmi, garajām rezervistu rindām nakts laikā un radošajām skriešanas idejām. Visu 24 stundu garumā stadionā "Daugava" bija vērojamas prieka un sajūsmas pilnas cilvēku sejas. Dalībnieki skrējienu veica gan atmuguriski, gan dejojot, kā arī kopā ar saviem nepilnu gadu jaunajiem mazuļiem un četrkājainajiem mīluļiem, stāsta stafetes organizatori.

 

LETA jau ziņoja, ka stafetē piedalījās dažāda vecuma ļaudis. Starp skrējējiem bija sastopams arī kāds aptuveni gadu jauns mazulis, kurš 100 metru garo distanci pats savām kājām notipināja mammas pavadībā, savukārt kāds cits dalībnieks stafeti pievarēja kopā ar saviem diviem dalmāciešu sugas suņiem.

 

Stafetē piedalījās arī basketbola komandas "Barons" sportisti, kuri, aizkustināti par skrējiena norisi un cilvēku pozitīvo attieksmi pret šādām aktivitātēm, nolēma Latvijas faniem dāvināt ieejas kartes uz savām spēlēm.

 

Visi reģistrēto skrējēju stafetes laiki bija sadalīti pa stundām. Pamatā dalībnieki skrēja pēc plāna, taču ik pa brīdim kāds noskrēja nedaudz ātrāk, līdz ar to radās brīvas skrējiena vietas un varēja piedalīties skriet gribētāji, kuri pirms tam savu dalību nebija pieteikuši.

 

Kā ziņots, "Skrien! Par Latviju" ir dāvana Latvijas 90.dzimšanas dienā. Stafetes laikā notika Ginesa rekorda labošanas mēģinājums kategorijā "Vislielākais dalībnieku skaits, kas 24 stundās piedalās 100 metru stafetes skrējienā".

 

Skrējiens aizsākās vakar plkst.11 un tas bez pārtraukuma turpinājās līdz šodienas, 19.oktobra, plkst.11.

Pievieno komentāru

Sports