Stāmerienā bauda ziemas sporta aktivitātes

Stāmerienā jau ceturto gadu pēc kārtas februāra beigās tiek rīkota ziemas izpriecu diena, uz kuru aktīvi atpūsties un baudīt ziemas priekus tiek gaidīti ne tikai stāmerenieši, bet arī citi novada iedzīvotāji. Foto šeit .

Turklāt šajā dienā izbaudīt ziemas priekus var gan lieli, gan mazi dalībnieki. Šogad organizatori bija sarūpējuši dažādas izpriecas bērniem, slēpošanas cienītāji varēja pārbaudīt savus spēkus slēpošanā un makšķernieki – zemledus makšķerēšanā.

Slēpošanas sacensībās uz starta stājās gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie, turklāt tajās piedalījās ne tikai vietējie slēpotāji, bet arī viesi no kaimiņu novadiem. Interesanti, ka sacensībās piedalījās arī divi dāņi.
V10 grupā uzvaru izcīnīja Markuss Maksimovs (Rekavas vidusskola), 2.vietā ierindojās Renārs Mičs (Rekavas vidusskola), 3.vietu ieņēma Gustavs Galvans (Gulbenes BJSS). V 11–15 grupā labāko rezultātu uzrādīja Ralfs Rudzītis (Krišjāņa Valdemāra pamatskola), aiz sevis atstājot savu skolasbiedru Linardu Cvetkovu un Uldi Ķiploku (Gulbenes BJSS). V 16-20 grupā uzvaras laurus plūca Andris Beķeris (Gulbenes BJSS), 2.vietā – Miks Gabdulļins (Lejasciems), 3.vietā – Raitis Kozlovskis (Rekavas vidusskola).

V 21-30 grupā 1.vietu izcīnīja Ilmārs Šumskis (Krišjāņa Valdemāra pamatskola), aiz sevis atstājot dāņu sportistus Simonu Heibingu un Denisu Oibrienu. V 31-40 grupā pirmajās trīs vietās ierindojās attiecīgi Ervīns Veļķers (Viļaka), Jānis Dokāns (Viļaka) un Jānis Bunkovskis (Gulbene). V 41-50 grupā labākie bija Antis Zunda (Gulbene), Juris Kairišs (Balvi) un Aivars Začs (Stāmeriena). 51 gadu vecu un vecāku vīriešu grupā ātrākais bija Jānis Ančs (Gulbene), aiz sevis atstājot Pēteri Borodkinu (Gulbene) un Jāni Circānu (Viļaka).

S 10 grupā labākos rezultātus uzrādīja Ērika Jermacāne (Gulbene), Ance Kaspare (Gulbenes BJSS) un Ance Nata Pilsnibure (Gulbenes BJSS). S 11-15 grupā 1.vietu izcīnīja Velta Logina (Rekavas vidusskola), 2.vietā ierindojās Annija Liše (Krišjāņa Valdemāra pamatskola), 3.vietā - viņas skolasbiedrene Aivita Lasmane. S 16-20 grupā uzvaru izcīnīja Undīne Zača (Stāmeriena), aiz sevis atstājot Inesi Brezinsku (Gulbene).  S 21-30 grupā 1.vietu ieguva Līga Berkolde (Beļava), 2.vietā – Baiba Pušpure (Stāmeriena). S 31 – 40 grupā uzvaru izcīnīja Dace Anča. S 41 grupā pirmās trīs vietas ieņēma attiecīgi Lāsma Gabdulļina (Lejasciems), Sandra Volodina (Gulbene) un Sarmīte Gobiņa (Gulbene).

Kā veicies zemledus makšķerniekiem, var lasīt šī laikraksta numura 9.lappusē. Par interesantām aktivitātēm bija padomāts arī bērniem. Stāmerienas pagasta kultūras darba organizatore Gaida Vīksniņa stāsta, ka pēc aktīvās darbošanās ikviens varēja arī izbaudīt braukšanu suņu pajūgā. Suņi un viņu saimnieki bija ieradušies no Ogres. Viņi arī pastāstīja par šiem kamanu suņiem, kas daudziem ļāva vairāk iepazīt šo suņu dzīvi un ikdienu. Visi ziemas izpriecu dienas dalībnieki tika arī cienāti ar karstu zupu. “Domāju, ka ikviens bija apmierināts ar to, ka varēja šo dienu izbaudīt svaigā gaisā un pie dabas krūts. Ne tikai vietējie, bet arī viesi atzina, ka pasākums ir izdevies un ka viņi to labprāt apmeklēs arī citugad. Mēs, organizatori, saņēmām arī ieteikumus nākamā gada sacensībām, piemēram, mums tika ieteikts, ka zemledus makšķerēšanas sacensību laikā varētu organizēt arī dāmu apģērbu parādi, jo sacensībās piedalās arvien vairāk sieviešu. Domāju, ka mēs arī citugad organizēsim šīs sacensības, tās jau ir izvērtušās par labu tradīciju februāra pēdējā sestdienā,” saka G.Vīksniņa. Viņa pateicas Gunai un Jānim Ģērmaņiem par slēpošanas sacensību organizēšanu un Viktoram Podziņam un Vilim Birzniekam par zemledus makšķerēšanas sacensību organizēšanu. G.Vīksniņa saka paldies arī visiem citiem, kas aktīvi iesaistījās sacensību organizēšanā.