Staros uz starta - kuplā skaitā gulbenieši (papildināta galerija) 4

Pagājušās nedēļas nogalē Staru mototrasē risinājās Latvijas kausa, Latvijas junioru čempionāta un Latvijas čempionāta kvadricikliem un blakusvāģiem otrā posma sacensības. Abu dienu laikā līdzjutēji varēja just līdzi 27 klašu sportistiem.

Sestdien uz starta stājās bērnu, jauniešu, “Mini MX” un kvadriciklu klases. Kā jau ierasts, sacensībās starp dalībniekiem bija arī mūsu pašu novada motosportisti, kas devās spraigās cīņās ar citiem sportistiem.

“Mini MX” klasē arī šogad viskuplāk bija pārstāvēts Gulbenes novads. No 14 dalībniekiem, kas startēja šajā klasē, 9 bija mūsu novada pārstāvji. Vislabāko rezultātu starp mūsējiem uzrādīja Gints Markovs, izcīnot 3.vietu. 7.vietā ierindojās Edgars Mohovikovs, 8.vietā – Vilnis Teterovskis, 9.vietā – Aleksejs Kuzmins, 10.vietā – Eirnārs Paiders, 11.vietā – Roberts Platais, 12.vietā – Leons Naglis, 13.vietā – Jānis Kļaviņš un 14.vietā - Gvido Devjatņikovs. Uzvara šajā klasē – Raivim Levanam.

“MX125” klasē uz starta stājās lizumnietis Andris Tilgass, kurš divu braucienu summā ieņēma 11.vietu. Mazajā “MX50 Rūķi” klasē 1.vietu izcīnīja mazais sinolietis Jēkabs Kubuliņš. Pašiem mazākajiem braucējiem ir izveidota atsevišķa klase “MX50 Rūķi”, taču startēja viņi kopā ar “MX50” klases braucējiem. Starp visiem 17 “MX50” klases braucējiem Jēkabam ir 13.vieta. Jēkaba brālis Jānis Kubuliņš šogad startē “MX 65” klasē. Motokrosā Staros šī klase bija ļoti kupli pārstāvēta – uz starta stājās 30 dalībnieki. J.Kubuliņš abu braucienu summā ieņēma 8.vietu, savukārt 9.vietā ierindojās lizumnietis Markuss Daniels Jauntirāns.

Interesantas cīņas risinājās arī kvadriciklu klasēs. “Kvadri Pro” klasē uz sacensībām bija ieradies Eiropas čempionāta kvadricikliem šībrīža līderis Edgars Meņģelis, kurš arī Staru trasē rādīja savas lieliskās braukšanas prasmes un izcīnīja uzvaru klasē. “Kvadri Pro” klases braucēji startēja kopā ar “kvadri amatieru” klases sportistiem, kur otro labāko rezultātu uzrādīja mūsu motosportists Valērijs Kuzmins. “Kvadri veterāni” klasē 2.vietu izcīnīja Aleksejs Kuzmins. 2.vieta arī Atim Bredam “kvadri 100” klasē. “Kvadri 50” klasē 6.vietu ieguva mazais lizumnietis Ivo Kristaps Kalve, savukārt “kvadri iesācēji” klasē 7.vietā ierindojās Salvis Cinglers.

Svētdien pretī uzvarām devās pieredzējušākie soloklašu pārstāvji, kā arī blakusvāģi. Arī svētdien skatītāji varēja just līdzi vietējiem sportistiem. Blakusvāģu veterānu klasē cīnījās Aigars Vasiļenko/ Artis Verebs, kuri uzrādīja trešo labāko rezultātu. Blakusvāģu veterānu klases braucēji startēja kopā ar blakusvāģu klases pārstāvjiem. Šeit cīnījās arī otra gulbeniešu ekipāža Uvis Vasiļenko/ Uģis Skopāns. Abu klašu kopvērtējumā viņiem – 16.vieta. “MX1” klasē labāko rezultātu starp mūsējiem uzrādīja lizumnietis Edgars Rudītis, izcīnot 2.vietu, 5.vieta - vēl vienam lizumnietim Uģim Klimonam, savukārt 7.vieta – Ralfam Skopānam. Savukārt “MX2” klasē 3.vietu izcīnīja Didzis Gorbenko un 12.vietā ierindojās Nauris Miķelsons. Arī “MX85” klasē startēja divi Gulbenes novada sportisti, turklāt abi lizumnieši. 5.vietu ieguva Artūrs Tilgass un 16.vietu – M.D.Jauntirāns. Kuplā skaitā uz starta stājās senioru klases braucēji. Bijušais gulbenietis Jānis Bidzāns ieņēma 9.vietu, 19.vietā – lejasciemietis Valdis Mednis un 20.vietā – Dzintars Mednis. Visus sacensību rezultātus var aplūkot mājas lapā “www.mylaps.com”.