Startē Kalniešu spēlēs

Pagājušajā sestdienā Siguldā, pļavā pie panorāmas rata, notika Kalniešu spēles, kurās sacentās spēcīgākie Latvijas vīri, tostarp arī mūsu spēkavīrs Andris Leišavnieks.

Kalniešu spēļu pirmsākumi vēstures annālēs minēti jau 11.gadsimtā, un pieci vingrinājumi, kas dalībniekiem bija jāveic arī Siguldā, nav radikāli mainījušies kopš 18.gadsimta sākuma.
Atlēti Siguldā sacentās piecos klasiskajos skotu kalniešu vingrinājumos - akmens grūšanā, svara mešanā tālumā un augstumā, kā arī skotu āmura un skotu baļķa mešanā. Turklāt dalībnieki ievēroja seno tradīciju startēt kiltos, jo teju visā pasaulē, kur notiek šīs sporta spēles, spēkavīri startē tikai skotu tradicionālajos svārkos.


Pirmajā vingrinājumā savu bijušā Skotijas čempiona titulu attaisnoja viesis no Skotijas Skots Tompsons, kas uzrādīja labāku rezultātu. Toties nākamajos vingrinājumos labāki bija latviešu atlēti. Kopvērtējumā pēc trim vingrinājumiem tabulas augšdaļa bija ļoti blīva - no pirmajā vietā esošā Oskara Brugemaņa četru punktu attālums līdz ceturtajam - A.Leišavniekam.


Ceturtajā vingrinājumā - skotu baļķa mešanā -, kas ikvienam netrenētam atlētam šajā disciplīnā sagādā grūtības, šogad pirmo reizi nevienam neizdevās baļķi pārmest. Ļoti tuvu gan bija visi trīs šī vingrinājuma labākie - O.Brugemanis, A.Leišavnieks un S.Tompsons, kam baļķis uzmetās gandrīz vertikāli, taču nepārvēlās.


Pēdējā vingrinājumā O.Brugemanis uzrādīja labāko rezultātu un varēja svinēt uzvaru. A.Leišavniekam pēdējā vingrinājumā diemžēl neveicās, un viņš noslēguma tabulā apmainījās vietām ar tuvāko sekotāju Aināru Vaičulēnu, kas ikdienā nodarbojas ar vesera mešanu, ierindojoties 4.vietā.

"Biju trenējies un domāju, ka veiksies nedaudz labāk. Mans galvenais konkurents ne tik daudz bija skotu atlēts, bet gan O.Brugemanis. Protams, ir nedaudz skumji, kad kaut kas neizdodas. Biju cerējis uz trijnieku, bet kā sanāca - sanāca. Vairākus vingrinājumus izdarīju labāk nekā pagājušajā gadā, bet acīmredzot ar to bija par maz," vērtē A.Leišavnieks. Viņš ir nedaudz dusmīgs, ka pašās beigās viņu pārspēja arī vesera metējs A.Vaičulēns.

 

"Salīdzinot ar spēkavīru sportu, cilvēkiem, kas ir trenējušies vieglatlētikā, šajās spēlēs ir priekšrocības. Viņi ir raduši pie šādām kustībām. Mēs, spēkavīri, esam nedaudz par stīvu šādiem vingrinājumiem, esam smagāki. Šādiem vingrinājumiem ir speciāli jātrenējas, un Oskars šoreiz tam bija piegājis nedaudz nopietnāk. Taču kopumā sacensības bija interesantas, man tās patika," atzīst A.Leišavnieks.


Jau šajās brīvdienās spēkavīriem paredzētas nākamās sacensības. Kandavā 5.jūnijā norisināsies otrais Latvijas spēkavīru čempionāta posms.

Pievieno komentāru

Sports