Startē Latvijas orientēšanās čempionātā

Gulbenes novada sportisti ar labiem rezultātiem pirms nedēļas ir startējuši Latvijas orientēšanās čempionātā sprinta un garajās distancēs, kas notika Dobelē.

Orientēšanās trenere un orientēšanās kluba "Pūznis" valdes priekšsēdētāja Gerda Sirmā stāsta, ka sacensības notika divas dienas. Latvijas čempionāts sprintā dalībniekiem piedāvāja ātru un aizraujošu distanci pa Dobeles centru un pilsdrupām, gandrīz katrā etapā piedāvājot dažādas ceļu variantu izvēles, savukārt nākamajā dienā tika veikta garā distance klasiskajā Zemgales līdzenajā, taču purvainajā un aizaugušajā mežā.
Sprinta distancē patīkamu pārsteigumu V70 grupā sagādāja Atis Anže, izcīnot 1.vietu un kļūstot par Latvijas čempionu. Diemžēl muļķīgas kļūdas dēļ šajā pašā grupā no sacensībām diskvalificēts tika Juris Zaķis, kurš finišēja ar labāko rezultātu un būtu izcīnījis 1.vietu. Ļoti labu rezultātu, izcīnot 2.vietu V20 grupā, uzrādīja Kristaps Vējš - Āboliņš. Šī junioru grupa ir ļoti spēcīga. Ja izlase sastāv no četriem junioriem, Latvijas čempionātā izcīnīt 2.vietu ir labs rezultāts. Sprintā 2.vietu izcīnīja arī Daiga Krēsliņa S45 grupā. Viņa zaudēja tikai dalībniecei, kas otrajā dienā skrēja garajā distancē elites grupā.

Sindija Širaka S20 grupā uzrādīja piekto rezultātu, savukārt Sarmīte Gobiņa S40 grupā izcīnīja 4.vietu. Sporta skolas audzēkņi Eduards Štoknis V12 grupā ierindojās 10.vietā, Renārs Kokorevičs V14 grupā - 13.vietā.

Garajā distancē V70 grupā J.Zaķim diemžēl pietrūka pavisam nedaudz līdz 3.vietai, viņš finišēja 4.vietā. Atis Anže šajā grupā ierindojās 6.vietā. D.Krēsliņa S45 grupā izcīnīja 3.vietu. K.Vējš - Āboliņš V20 grupā ierindojās 5.vietā. Sindija Širaka S20 grupā ieguva 7.vietu, Sarmīte Gobiņa S40 grupā -13.vietu, E.Štoknis V12 grupā - 12.vietu un R.Kokorevičš V14 grupā - arī 12.vietu.

Gerda Sirmā stāsta, ka Gulbenes novada orientēšanās sacensību kalendārā šobrīd ir iestājies pārtraukums līdz septembrim, taču "Satekas" mazo projektu konkursā "No senatnes līdz mūsdienām" ir uzrakstīts projekts, kurā augustā paredzēts rīkot orientēšanās sacensības ar trim kārtām. "Uz sacensībām ir iecerēts uzcaicināt arī bijušos audzēkņus un orientieristus. Pirmajā kārtā atzīmēšanās sistēma ir paredzēta ar zīmuļiem. Kad man bija apmēram 12 - 13 gadi, mēs skrējām un atzīmējāmies kontrolkartītēs ar zīmuļiem. Šajā kārtā būs iespēja atcerēties tos laikus. Otrajā kārtā atcerēsimies atzīmēšanās sistēmu ar kompostieriem un trešā kārta notiks ar pašreizējo elektronisko atzīmēšanās sistēmu "SportIdent"," stāsta G.Sirmā.