Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Staru trasē - dramatiskas cīņas

Lietainie laika apstākļi motosportistiem sagādā dubļu cīņas

Latvijas čempionāta motokrosā otrais posms Staru trasē pagājušajās brīvdienās tika aizvadīts ļoti dramatiskos apstākļos. Sestdien jau no paša rīta diezgan spēcīgi lija lietus, tādēļ trase pārvērtās dubļu jūrā. Gan paši sportisti, gan braucamrīki bija aplipuši ar dubļiem, kas braukšanu padarīja vēl sarežģītāku.

Sestdien cīņas notika MX 65, MX 2, kvadriciklu "open", 50, 100 un 200 kvadriciklu, kā arī blakusvāģu klasē. Visām klasēm tika aizvadīts tikai viens brauciens, izņemot MX 2 klasi un kvadriciklu "open" klasi. MX 2 klases sportistiem izdevās aizvadīt abus braucienus, taču otrajā braucienā tika saīsināta trase un brauciena ilgums.

 

Savukārt kvadriciklu "open" klasē līdz galam netika aizvadīts pat pirmais brauciens - vairāki kvadricikli iesprūda dubļos, netika augšā kalnā, krita, un tiesnesis nolēma pārtraukt cīņu.

 

MX 65 klasē uzvaru izcīnīja Krievijas sportists Dmitrijs Urickijs. 50 kubikcentimetru kvadriciklu klasē uzvara pienācās igaunim Riko Rohumā, 100 kubikcentimetru kvadriciklu klasē uzvarēja Kristians Miezītis, 200 kubikcentimetru kvadriciklu klasē - igaunis Kaits Kompus.

 

Blakusvāģu klasē uzvaras laurus plūca brāļi Jānis un Lauris Daideri, savukārt otra spēcīgā Latvijas ekipāža Māris Rupeiks/Haralds Kurpnieks ierindojās 3.vietā, starp abām Latvijas ekipāžām iespraucās igauņu ekipāža U.Sugaseps/ V.Perkseps.

 

MX 2 klasē abus braucienus pārliecinoši uzvarēja Augusts Justs, aiz sevis atstājot Dāvi Ivanovu un Niku Apfelbaumu. Šajā klasē tika izcīnīta arī iespēja piedalīties Pasaules čempionāta posmā, kas 27. un 28.jūnijā notiks Ķegumā. Šo iespēju izcīnīja Toms Macuks un D.Ivanovs, turklāt T.Macuks saņems Baltijas Kausa fonda atbalstu (500 eiro jeb pusi dalības maksas). A.Justam jau ir dalībnieka licence uz visu gadu. Šajā klasē cīnījās arī gulbenietis Didzis Gorbenko. 25 sportistu konkurencē abu braucienu summā viņš ierindojās 15.vietā.

 

Svētdien trasē devās iesācēji, MX 50, MX 85, MX 1, veterāni un seniori. Šajā dienā laika apstākļi bija labāki, lietus vairs nelija, saule un vējš nedaudz pažāvēja dubļaino trasi, tomēr tik un tā vietām špūres bija milzīgas, un lielajam traktoram "Komatsu" palaikam bija jādodas trasē, lai kaut nedaudz nostumtu nost no trases dubļus un palīdzinātu špūres.

 

Sportistiem joprojām bija jāpārvar daudz grūtību. Šis čempionāta posms tiešām bija varens pārbaudījums visiem motosportistiem.

 

MX 50 klasē uzvaru izcīnīja Rainers Žuks. Šīs klases sportistiem tika sarūpēta iespēja cīnīties citā trasē, lai viņiem nebūtu jāmokās pa milzīgajiem dubļiem lielajā trasē.

 

MX 85 klasē uzvaras laurus plūca Pauls Jonass. Arī šeit cīņas bija ļoti sarežģītas un dubļainā trase ieviesa savas korekcijas līderu sarakstā - tie mainījās vairākkārt. Šajā klasē cīnījās arī gulbenietis Nauris Erlends Miķelsons, kurš ierindojās 9.vietā. Iesācēju klasē labāko rezultātu uzrādīja Andris Hohlačovs. Senioru klasē 1.vietu izcīnīja Jānis Mironovs, savukārt veterānu klasē - lietuvietis Sauljus Zalinkēvičjus.

 

Prestižajā MX 1 klasē, kur cīnījās daudzi spēcīgi motosportisti, piemēram, Lauris Freibergs, Ivo Šteinbergs, Filips Kempelis, Dāvis Līvs, uzvaru abos braucienos izdevās izcīnīt D.Līvam.

 

Sacensības bija tiešām sarežģītas, taču arī interesantas. Diemžēl laika apstākļus pasūtīt nav iespējams, un tie ievieš savas korekcijas.

 

Vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=15178

Pievieno komentāru

Sports