Suminās labākos Gulbenes novada sportistus 11

Lai cildinātu vietējos sportistus, komandas, trenerus par ievērojamiem sasniegumiem sportā, kā arī sporta darbiniekus par ieguldījumu sporta un aktīvā dzīvesveida popularizēšanā, Gulbenes novada pašvaldība arī šogad organizē konkursu “Gulbenes novada sporta laureāts 2019".
Sporta komisijas priekšsēdētājs Aigars Cīrulis “Dzirkstelei” stāsta, ka Sporta pārvalde bija nolēmusi neorganizēt “Sporta laureātu”, jo šogad tiek organizētas ziemas sporta spēles. “Sporta komisija tam iebilda. Rezultātā “Gulbenes novada sporta laureāts 2019” notiks 1.februārī. Tad, kad notiks arī ziemas sporta spēles, bet vakarā notiks “Sporta laureāts”, tad arī būs balle ar galdiem un “groziņiem”,” stāsta A.Cīrulis.
Šoreiz balvas tiks pasniegtas astoņās nominācijās, un pretendentus var izvirzīt ikviens: “Gada sportists”, “Gada sportiste”, “Gada sporta komanda”, “Gada treneris”, “Gada Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas sportists” un “Gada Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas sportiste”,   “Gada ieguldījums sportā” un “Gada populārākais sportists”, kurš tiks noteikts pēc iedzīvotāju interneta balsojuma.
Vēl arī katra Gulbenes novada sporta organizācija (biedrība) varēs izvirzīt no sava vidus līdz diviem sportistiem, kuriem pasākuma laikā tiks pasniegtas Gulbenes novada pašvaldības pateicības, kā arī “Sporta laureāta” pasākuma laikā tiks pasniegtas Gulbenes novada pašvaldības pateicības Gulbenes novada sporta mecenātiem.
Rezumējot pagājušā gada mūsu novada sportistu veikumu, A.Cīrulis uzsver, ka ir grūti kādu izcelt vai pateikt, ka kāds ir bijis labāks vai ieguldījis vairāk par citiem. Bet, viņaprāt, viens no lielākajiem notikumiem un sasniegumiem bija Latvijas basketbola līgas 2.divīzijas čempioni - “Gulbenes Buki”. Jaunatnes olimpiādē Gulbenes novada jaunieši dažādos sporta veidos startēja ļoti labi. “Vērā ņemama ir arī meiteņu futbola attīstība, ko veic futbola biedrība “Gulbene 2005”, kā arī slēpošana, jo sporta kluba “Lejasciems” jaunie slēpotāji ļoti labā līmenī startē Latvijas čempionātos. Motokrosā izceļas brāļi Kubuliņi, kā arī Valērijs Kuzmins, kurš kvadriciklos Eiropas līmenī pagājušajā sezonā izcīnīja 4.vietu, un tas ir labs rādītājs. Arī mūsu veterāni dodas uz sacensībām un uzrāda labus rezultātus. Visu cieņu! Varbūt mēs par maz pieminam Loretu Beķernieci, kura pārstāv mono bobsleju. Loreta jau pavisam drīz dosies uz III Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm, kuras norisināsies Šveices pilsētā Lozannā, tajās savu sportisko meistarību pārbaudīs vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm. Arī golfa biedrībā “Siltie” ir trīs ļoti labi sportisti - Gundars Rauza, Dace Pajate, kura Latvijas čempionātā tika trijniekā, kā arī Markuss Rauza. Nedrīkst aizmirst arī brīvo cīņu, kur mums ir divas labas sportistes – Raivita Timofejeva un Alīna Aleksandra Antipova. Mums ir daudz jaunu sportistu ar lielu potenciālu, bet ir jāsaprot, kurš ir tas brīdis, kad mēs šos sportistus pieturam paši savā novadā, un, kurš ir tas mirklis, kad tomēr viņus virzām tālāk, piemēram, uz Rīgu vai citām Latvijas vietām, kur ir citādākas treniņmetodes un iespējas, līdz ar to lielāka iespēja progresēt,” stāsta A.Cīrulis.
Viņš arī saka, ka “Gulbenes K.S.P.” sporta kluba spēka trīscīņas komanda deviņu gadu laikā izcīnījusi septīto Latvijas kausu spēka trīscīņā. Ļoti laba attīstība un panākumi ir arī mūsu novada galda tenisistiem.
A.Cīrulis norāda, ja skatās 2019.gadā piešķirtās naudas balvas sportā pa sporta veidiem, tad visvairāk naudas balvas piešķirtas tieši vieglatlētikā – gan veterāniem, gan jauniešiem. Kopā naudas balvās sportistiem, treneriem, sporta komandām tika piešķirti 6464 eiro, no tiem vieglatlētikas sportistiem un treneriem 2840 eiro. “Vieglatlētikā ir visaugstākie sportistu sasniegumi,” saka A.Cīrulis.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Jautājums

Kas ir autoru kolektīvs šim savārstījumam ar nosaukumu "nolikums"?
Tikai 8 nominācijas? Paskatieties, kā to dara kaimiņu novados!
Jūs apjēdziet, cik lielu novada sportistu (jauniešu, senioru u.c.) skaitu esiet atstājuši ārpusē?
Toties īpaši izcelti GBJSS jaunieši un bērni.
Ja jau A.C. piemin naudu, tad dari to pilnā apjomā. Cik liels atbalsta apjoms katram sporta veidam, katram sportistam, katrai biedrībai? Ja pasaki A, pasaki arī B.

pirms gada, 2020.01.08 13:15

Es esmu varens un būšu varens!

Cīruļa kunga prezentētajā ,,laureātā" tiks godināti 2 Gulbenes sporta skolas labākie sportisti: tā ir sporta skolas iekšējā lieta. Netiks godināts labākais sporta veterāns. Gulbenes novads ir tautas sporta novads un labākais novads sportā tieši veterānu sportā, pret kuru Cīrulis ir sācis karagājienu. Vai Sporta pārvaldes vadītāji- Krēmers un domes priekšsēdētāja vietnieks A.Caunītis piedalīsies veterānu sporta iznīcināšanā? Jeb tā ir tikai pašreizējās sporta komisijas agonija?

pirms gada, 2020.01.08 16:29

Vietējais

Ļoti normālas nominācijas, nemaz nevajag pārspīlēt un taisīt desmitiem nomināciju. Ja jau "slavenie veterāni" ar saviem superrezultātiem, no sērijas pirmais no diviem ir tik slaveni, cilvēki iebalsos, visiem iespēja būt par gada sportistu, vai populārāko sportistu. Raudāt par to, ka apbalvos divus jauniešus no sporta skolas, kur vēl tālāk!!! Veterānu sportu nevar iznīcināt, jo tam jābūt uz pašfinansēšanās principa, ja gribēs sportot, sportos, ja mūža laikā nav radījuši pēcnācējus, kas atbalsta aktivitātes, nevajag citus vainot!!!

pirms gada, 2020.01.08 17:05

tam vietējam

tu runā par veterāniem vai anabolisko sporta veidu, kur dažās sacensībās pat DEVIŅĀS svara kategorijās izcīnītas pirmās vietas no VIENA dalībnieka?

pirms gada, 2020.01.08 17:18

tam vietējam 2

Motosports, autosports, futbols, bobslejs, brīvā cīņa, BMX, riteņbraukšana ir daļa no novada sporta veidiem, kurus pārstāvošiem jauniešiem ir panākumi Latvijas un Eiropas mērogā, bet jauniešu nominācijās viņi ir ignorēti. Jo nav sporta skolas sarakstos.

pirms gada, 2020.01.08 17:23

Sports

Es pilnīgi piekrītu, ka veterānu etaps ir noiets, lai sporto paši priekš sevis. Cerams, ka jaunais sporta vadītājs Krēmers ies pareizo cełu, lai priekšroka jaunajiem.

pirms gada, 2020.01.08 19:58

?

Sen jau smagumus cilā? Tas atsaucas uz smadzenēm

pirms gada, 2020.01.08 21:04

Sportam

Krēmers vispār vel nesaprot uz kura ceļa viņš atrodas

pirms gada, 2020.01.10 11:37

Atbilde

Saprot, ļoti labi saprot. Jo ātrāk tiks vaļā no intrigantiem, jo raitāk ies darbi uz priekšu. Cilvēkam ir savs redzējums, sava vīzija, bet malā pastumtie to nevar pārdzīvot.

pirms gada, 2020.01.10 12:16

Janka

Piekrītu Sportam! Lai sokas! Patīkams un līdzsvarots :)

pirms gada, 2020.01.12 20:35

Patiesība

Kā tiks nominēta brīvās cīņas meitene, kura izcīnīja zeltu Latvijas jaunatnes olimpiādē? Viņa nav no sporta skolas. Veterānus apbalvos ar Latvijas nozīmes atzinības zīmēm. Kā viņus gratulēs novada griezumā?

pirms gada, 2020.01.14 19:36

Sports