Suņus un viņu saimniekus nebiedē ne vējš, ne lietus

Pagājušās nedēļas nogalē, kad Latvijā bija spēcīgs vējš un lietus, Alūksnē jau 14.reizi notika kinoloģiskās biedrības “Remis” rīkotās sezonas atklāšanas sacensības kinologiem “Alūksnes ziema”, kurās piedalījās 31 kinologs no Alūksnes, Gulbenes, Balviem, Madonas, Valkas, Jūrmalas, divi dalībnieki pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžu. No Gulbenes sacensībās startēja Rita Hofmane ar bīglu meiteni Šeilu un Monta Biezā ar franču buldogu Kimu.
Biedrības “Remis” valdes priekšsēdētājs Agris Naglis stāsta, ka šogad biedrībai ir 15 gadu jubileja. Gulbeniešiem diemžēl nav savas kinoloģiskās biedrības, tāpēc aktīvākie Gulbenes kinologi darbojas Alūksnes biedrībā “Remis”.
Sacensības notika četrās grupās: vīriešu, sieviešu, iesācēju (šajās sacensībās startēja arī maza auguma suņi) un “Bērns ar suni”, kurā sacenšas bērni līdz 15 gadu vecumam (10 vīrieši, 7 sievietes, 10 iesācēji, 4 bērni).

Ir apvienotais posms
Tradicionāli ziemas sacensībās ir apvienotais posms, kurā jāveic visas trīs disciplīnas vienlaikus: suņa piesaukšana, šķēršļu josla un figuranta aizturēšana vai aporta (mantiņas) atnešana. Otrajā posmā bija 1,5 kilometru skriešana ar šaušanu: pirmajā aplī bija jāšauj stāvus, otrajā guļus. “Daži jautāja, kā tas varēja notikt tādos nelabvēlīgos laika apstākļos. Alūksnē laika apstākļi bija “ļoti labi”: ļoti liels vējš, lietus ar slapju sniegu pamīšus! Bet mēs jau esam “suņinieki”, kuri startē jebkuros laika apstākļos, tā ka tas mums netraucēja. Lai gan bija jāšauj guļus un uz paklājiem bija ūdens, neviens “nekautrējās”: gūlās tajā peļķē iekšā un šāva,” saka A.Naglis.
Viņš stāsta, ka otrajā posmā sunim bija jāskrien pavadā. “Kad ziemā ir sniegs, tad jau ir jaukāk, jo suns velk saimnieku pa sniegu un saimniekam ir vieglāk pa sniegu paskriet. Arī pagājušajā gadā bija sniegs, nebija dziļš, bet bija. Tad ir grūti paskriet, turklāt vēl 1,5 kilometrus un šaut. Ja mūsu biatlonisti nevar noslēpot un sašaut, tad mūsu sportisti noskrien kājām un sašauj,” teic A.Naglis.
Ar pneimatisko šauteni sportistam bija jāsašauj pieci mērķi, kas atradās 10 metru attālumā, un netika uz priekšu, kamēr mērķus nesašāva. “Šoreiz no iesācēju grupas un bērniem sākām likt sodus tiem, kas nesašāva, jo sportisti teica: es sāku tēmēt un mani sāka šūpot. Mums pat pārvietojamo tualeti pacēla gaisā un apgāza. Bet neviens sportists nečīkstēja, ka laika apstākļi slikti un negrib startēt,” uzsver A.Naglis.
Kopvērtējumā M.Biezā sieviešu grupā izcīnīja trešo vietu, bet R.Hofmane iesācēju grupā - ceturto vietu.

Būs sacensības arī Gulbenes novadā
Šajā sezonā “Remis” vēl organizēs 12 suņu sporta sacensības, kas notiks visā Latvijā, arī Gulbenes novadā. 18.aprīlī kinologi dosies uz Lizumu, 23.maijā sacensības būs Litenē, bet 5.septembrī paredzēts Stipro skrējiens Velēnā.
Savukārt 7.martā pulksten 11.00 biedrības “Remis” mācību laukumā Alūksnē notiks tradicionālās sacensības “Alūksnes meitene”. “Biedrība “Remis” izdomāja šādu dāvanu meitenēm. Meitene skrien ar savu vīru, draugu vai brāli. Starta nauda – šampanieša pudele. Sacensības notiek divos posmos. Pirmais ir tāds pats, kā šajās sacensībās, izņemot aizturēšanu un aportu, bet ir šaušana. Savukārt otrajā posmā saimniece noliek sunīti malā, lai sunītis varētu pasmieties. Tad viņai kopā ar vīrieti divatā jādara viss tas pats, ko viņa darīja kopā ar sunīti,” saka A.Naglis un aicina uz sacensībām arī gulbeniešus.

Pievieno komentāru

Sports