Svarbumbu celšana: izcīna vairākus čempionu un vicečempionu titulus 1

Pagājušajā sestdienā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas lielajā vingrošanas zālē notika Latvijas čempionāts svarbumbu celšanā. Sacensībās teicami startēja arī Jaungulbenes pārstāvji, dažādās vecuma grupās izcīnot 9 dažāda kaluma medaļas.

Kopumā sacensībās piedalījās vairāk nekā 150 sportisti. Jauniešu vecuma grupā kategorijā līdz 68 kilogramiem par Latvijas vicečempionu kļuva Mareks Sivakovs, kurš grūšanas vingrinājumā 16 kilogramus smagās svarbumbas pacēla 126 atkārtojumu reizes, bet raušanas vingrinājumā - 204 atkārtojumu reizes un divcīņas summā sasniedza 228 punktus. Kategorijā līdz 78 kilogramiem par Latvijas čempionu kļuva Dāvis Jermacāns. Jāpiebilst, ka Dāvim šīs bija pirmās sacensības, kurās viņš cēla 24 kilogramus smagas svarbumbas un sasniedza lielisku rezultātu. Dāvja rezultāts grūšanas vingrinājumā bija 85 atkārtojumu reizes, bet raušanas vingrinājumā - 140 atkārtojumu reizes, kopsummā savācot 310 punktus. Svara kategorijā līdz 85 kilogramiem startēja Nauris Jermacāns, kurš izcīnīja 3.vietu. Naura rezultāts grūšanas vingrinājumā ar 24 kilogramus smagām svarbumbām bija 51 atkārtojumu reize, bet raušanas vingrinājumā - 131 atkārtojumu reize, divcīņas summā savācot 233 punktus. Pirmās sacensības kategorijā līdz 85 kilogramiem bija Rinaldam Puriņam, kurš ieguva 5.vietu. Rinalda rezultāts ar 16 kilogramus smagām svarbumbām grūšanas vingrinājumā bija 79 atkārtojumu reizes, bet raušanas vingrinājumā - 168 atkārtojumu reizes, divcīņas summā viņš ieguva 163 punktus.

Junioru vecuma grupā vīriešu konkurencē par Latvijas čempioniem kļuva Haralds Puriņš un Dāvis Jermacāns, bet Nauris Jermacāns ierindojās 4.vietā. Pieaugušo vecuma grupā vīriešu konkurencē kategorijā līdz 85 kilogramiem par Latvijas vicečempionu kļuva H.Puriņš - viņa rezultāts divcīņas summā bija 163,5 punkti. Haralda rezultāts ar 24 kilogramus smagām svarbumbām grūšanas vingrinājumā bija 91 atkārtojumu reize, bet raušanas vingrinājumā - 145 atkārtojumu reizes, kas Haraldam ir jauns personiskais rekords. Vīriešu konkurencē profesionāļu klasē līdz 105 kilogramiem startēja Alvis Makejevs, kurš kļuva par Latvijas vicečempionu. Alvja rezultāts ar 32 kilogramus smagām svarbumbām divcīņas summā bija 165 punkti, grūšanā tika paceltas 42 atkārtojumu reizes, bet raušanas vingrinājumā pacelta 81 atkārtojumu reize.

Stafetē Jaungulbenes jauniešu komanda (Mareks Sivakovs, Dāvis Jermacāns, Rinalds Puriņš, Nauris Jermacāns) ierindojās 4.vietā, kuri nedaudz piekāpās Vecumnieku sporta klubam, pietrūka tikai pāris punkti līdz 3.vietai.

Sportisti pateicas Gunāram Pāvuliņam par ieguldīto darbu treniņos. Pateicība arī Jaungulbenes pagasta padomei un sporta darba organizatoram Arnim Cānam.