Svarbumbu celšana: jaungulbenieši atkal gūst panākumus

Ar pēdējām 6.posma sacīkstēm ir beigusies šīgada Latvijas kausa izcīņa svarbumbu sportā. Sacensībās startēja arī atlēti no Jaungulbenes.

Komandas pārstāvis Alvis Makejevs stāsta, ka šoreiz sportisti izpildīja raušanas vingrinājumu, bet komandu stafetē - grūšanas vingrinājumu. Pirmie sacensības sāka jaunieši un juniori.

Kategorijā līdz 78 kilogramiem Dāvis Jermacāns uzrāva 158 reizes 24 kilogramus smagu bumbu un izcīnīja 1.vietu, starp junioriem viņam - 2.vieta.

Rinalds Puriņš kategorijā līdz 85 kilogramiem uzrāva 91 reizi un izcīnīja 3.vietu. Abi sportisti startēja arī komandu stafetē un jauniešu konkurencē uzvarēja, bet junioru grupā viņiem - 3.vieta.

Jaunietēm kategorijā virs 68 kilogramiem Dace Stepanova 12 kilogramus smagu bumbu uzrāva 88 reizes un ierindojās 3.vietā.

Junioru grupā Nauris Jermacāns kategorijā līdz 85 kilogramiem 32 kilogramus smagu svarbumbu uzrāva 81 reizi un ieguva 2.vietu, arī vīriešu grupā viņam - 2.vieta.

A.Makejevs svaru kategorijā līdz 105 kilogramiem 32 kilogramus smagu bumbu uzrāva 72 atkārtojumu reizes, viņam - 4.vieta, bet vīriešu komandu stafetē 3.vieta.

Sacensību noslēgumā labākajiem Latvijas kausa atlētiem svarbumbu celšanā katrā kategorijā tika pasniegti kausi. Jauniešu grupā ceturto gadu pēc kārtas kausu izcīnīja D.Jermacāns. Arī junioru grupā šogad viņš bija labākais.

Jāpiebilst, ka Dāvim šogad bija labi panākumi arī Eiropas un Baltijas līmenī. Eiropas čempionātā jauniešiem Dāvis izcīnīja divas sudraba medaļas, bet Baltijas čempionātā - uzvaru.

Ļoti spraigas cīņas būs gaidāmas Latvijas čempionātā, kas norisināsies 13.decembrī Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas telpās.