Svarbumbu celšana: jaungulbenieši startē Eiropas čempionātā

Daugavpils olimpiskajā centrā no 13. līdz 14.maijam notika atklātais Eiropas čempionāts svarbumbu celšanā junioriem, amatieriem, profesionāļiem un veterāniem.

“Čempionātā startēja spēcīgākie un labākie sportisti no 21 valsts, starp kuriem ir arī jaungulbenieši Dāvis Jermacāns, Nauris Jermacāns un Rinalds Puriņš, kuri pārstāvēja Latvijas junioru izlasi,” “Dzirksteli” informē Jaungulbenes pagasta atlētiskā sporta kluba “Progress” pārstāve Kristīne Andrejeva.

Pirmā sacensību diena tika aizvadīta, spēkojoties divcīņā (grūšanas un raušanas vingrinājumi) ar 32 kg smagām svarbumbām. Svara kategorijā līdz 78 kg Dāvis Jermacāns ierindojās 3.vietā. Grūšanā 62 atkārtojuma reizes, raušanā – 95, kopsavilkumā iegūstot 109,5 punktus. Otrās dienas sacensību garajā ciklā Dāvim - 3.vieta ar 24 atkārtojuma reizēm.

Rinalds Puriņš ierindojās 4.vietā svara kategorijā līdz 95 kg. Grūšanā - 53 atkārtojumu reizes, raušanā – 69, kopā iegūstot 87,5 punktus.
Nauris Jermacāns, startējot svara kategorijā virs 95 kg, izcīnīja 2.vietu. Grūšanā - 20 atkārtojumi, raušanā – 68 reizes, kopsavilkumā - 54 punkti. Otrās dienas sacensību garajā ciklā - 2.vieta ar 21 atkārtojuma reizi.

Junioru stafetē jaungulbenieši Rinalds Puriņš, Nauris un Dāvis Jermacāni izcīnīja 2.vietu.

Treneris jaungulbenietis Gunārs Pāvuliņš piebilst, ka bez jaungulbeniešiem nebūtu iespējams nokomplektēt Latvijas junioru izlasi svarbumbu celšanā. Puiši ar savu darbu un treniņu rezultātu ir izcīnījuši vietu Latvijas izlasē, iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskās sacensībās.