Svarbumbu celšana: noslēdzies Gulbenes novada atklātais čempionāts

Lieldienu sestdienā Gulbenes sprta centrā pirmo reizi norisinājās Gulbenes atklātais čempionāts svarbumbu celšanā, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas kausa 3 posms. Sacensības pulcēja 120 sportists. Kopumā tika pārstāvētas 11 svarbumbu celšanas komandas no dažādām Latvijas vietām. Jaungulbenes un Rugāju apvienotā komanda izcēlās ne tikai ar patīkamas atmosfēras radīšanu čempionātā, bet arī ar augstvērtīgu rezultātu sniegumu. Sacensības individuālajās ieskaitēs notika svarbumbu raušanas vingrinājumā, bet komandu stafetē sportisti izpildīja svarbumbu grūšanas vingrinājumu.

Junioru grupā kategorijā līdz 78 kg Dāvis Jermacāns izcīnīja 1. vietu ar 32 kg smagām svarbumbām, paceļot 105 atkārtojumu reizes, kas ir jauns Latvijas junioru rekords. Vīriešu ieskaitē Dāvim - 2. vieta.

Kategorijā līdz 85 kg startēja Rinalds Puriņš ar 24 kg smagām svarbumbām un uzrādīja 101 atkārtojumu reizi. Junioru grupā Rinaldam - 3. vieta.

Svaru kategorijā līdz 95 kg startēja Nauris Jermacāns ar 32 kg smagām svarbumbām. Ar 90 izpildītām atkārtojumu reizēm viņš izcīnīja 1. vietu un starp vīriešiem Nauris ieņēma augsto 3. vietu.

Jāpiemin, ka visi atlēti sasniedza jaunus personiskos rekordus.

Vīriešu grupā kategorijā līdz 105 kg Alvis Makejevs cēla 32 kg smagas svarbumbas un izpildīja 57 atkārtojumu reizes, izcīnot 2. vietu savā svaru kategorijā.

Veterānu grupā 60-69 gadi komandas Gulbenes K.S.P. pārstāvis Jānis Pērkons izcīnīja 1.vietu kategorijā virs 95 kg, ar 16 kg smagu svarbumbu uzraujot 141 atkārtojumu reizi.

Vecuma grupā virs 70 gadi kategorijā virs 95 kg Jānis Ludāns izpildīja 97 atkārtojumu reizes un izcīnīja 1. vietu savā grupā.

Pēc individuālajiem startiem bija arī komandu stafetes, kur Jaungulbenes pagasta un Rugāju sporta centra komanda izcīnīja otro vietu junioru grupā.

Komandu kopvērtējumā Jaungulbenes pagasta un Rugāju sporta centra apvienotā komanda jauniešu un junioru grupā izcīnīja 2. vietu, bet vīriešu grupā - 3. vietu, kopumā iegūstot trīs kausus.

Latvijas svarbumbu celšanas asociācija izsaka lielu pateicību Gulbenes sporta centram un Gulbenes novada domes, Izglītības, kultūras un sporta nodaļai par atbalstu sacensību organizēšanā, kā arī sacensību galvenajam organizatoram Alvim Makejevam.