Svarīgi izjust sacensību garšu

Spēka trīscīņas atlēti ir apņēmības pilni cīnīties par labiem rezultātiem
Pagājušajā gadā ar labiem sasniegumiem sacensībās sevi veiksmīgi pieteica sporta kluba "Gulbenes K.S.P." spēka trīscīņas atlēti. Latvijas kausa izcīņā tika iegūta uzvara. Arī šogad sportisti ir apņēmības pilni startēt sacensībās un uzrādīt labus rezultātus.

Sporta kluba "Gulbenes K.S.P." pārstāvis un treneris Aigars Cīrulis stāsta, ka spēka trīscīņā trenējas apmēram 15 atlēti vecumā no 14 līdz pat 55 gadu vecumam.

 

"Mums ir diezgan daudz jauniešu un ir arī viens seniors Jānis Vanags, kurš nopietni trenējas un gatavojas senioru čempionātam," stāsta A.Cīrulis. Viņš atklāj, ka šogad galvenais starts būs Vidzemes čempionātā 16.aprīlī, kā arī pēc tam Latvijas jauniešu, junioru, senioru čempionātā, tiks startēts, protams, arī vēl citās sacensībās.

Priekšā svarīgas sacensības

"Uz Vidzemes čempionātu droši vien dosies visi atlēti. Ir svarīgi izjust sacensību garšu. Vidzemes čempionāts būs kā atskaites punkts, kad varēs redzēt, kādā līmenī ir mūsu atlēti. Pēc tam uz jauniešu, junioru čempionātu gan brauks spēcīgākie, tādi, kas varēs uzrādīt labus rezultātus, pārējiem vēl būs jāpatrenējas," saka sporta kluba pārstāvis.

 

Viņš atklāj, ka šogad diemžēl komandai nevarēs palīdzēt Intars Grāvītis no Cesvaines. "Lielo svaru kategorijā tas mums būs liels zaudējums. Intars startēs Madonas komandā, kur viņam ir piešķirts finansiāls atbalsts. Toties prieks, ka mūsu komandai pievienosies viens spējīgs jaunietis no Balviem. Ja viņš piestrādā, būs labi rezultāti. Balvos nav savas komandas - ja būs vēlme arī citiem puišiem, uzņemsim viņus savā komandā."

 

A.Cīrulis atzīst, ka pērn komandai izdevies uzrādīt tiešām labus rezultātus - būtu lieliski, ja arī šogad Latvijas kausā izdotos noturēt līderpozīciju, taču viņš piebilst, ka šogad tas droši vien nenāksies tik viegli. "Pagājušajā gadā mēs visus vairāk paķērām uz izbrīnu, jo konkurenti nezināja mūsu iespējas," stāsta A.Cīrulis.

 

Iegādāsies inventāru

Arī šogad Gulbenes atlēti centīsies doties uz katrām sacensībām, ja vien tas būs iespējams. "Esam saņēmuši atbalstu no novada domes. Jāpateicas par atbalstu arī veikalam "Gigants LV" un sporta centram. Ir atbalstīts arī sporta kluba projekts. Par piešķirtajiem līdzekļiem tiks iegādāts kikboksa inventārs, divi dzelzs baļķi spēkavīriem, spēka trīscīņas statīvs un olimpiskais stienis ar svaru ripām. Domāju, ka jau maijā saņemsim šo inventāru," stāsta A.Cīrulis.

 

Viņš piebilst, ka sporta centrā ir labs inventārs, taču diemžēl visi šie stieņi un statīvi neatbilst sacensību normām. "Atlētiem, gatavojoties sacensībām, ir jāpierod jau pie sacensību inventāra, citādi viņiem pēc tam ir grūti startēt. Tieši tādēļ mēs arī startējām projektu konkursā. Ja būs iespēja piedalīties vēl kādos projektu konkursos, mēs to izmantosim."

 

 A.Cīrulis piebilst - liels mīnuss ir tas, ka komandai nav ekipējuma, taču tiek domāts arī par to un, iespējams, tā iegādei izdosies piesaistīt līdzekļus kādā projektā.

 

"Ļoti spējīgs un progresējošs atlēts mums ir Gints Šķenders. Ar viņa tēva atbalstu Gintam ir iecerēts iegādāties ekipējumu, jo es vēlos, lai Gints šogad mēģina iegūt Latvijas sporta meistara nosaukumu. Ja viņš turpinās nopietni trenēties, tas ir iespējams," atzīst A.Cīrulis. Viņš uzskata, ka potenciāls gulbeniešiem ir, to ir novērtējusi arī federācija.

 

"Mums arī tika piedāvāts rīkot Gulbenē Latvijas kausa posmu, taču pagaidām atteicāmies, jo sākumā gribam iegādāties savu inventāru - tad varēsim rīkot plašākas sacensības. Pagaidām lielākais akcents tiek likts uz novada čempionāta rīkošanu, tādējādi piesaistot jaunus atlētus un mēģinot izprast, kuriem ir interese un arī potenciāls trenēties un kaut ko sasniegt," saka sporta kluba pārstāvis.

Pievieno komentāru

Sports