Svētdien - uz mazo "Sarmu"!

Rallijsprintā startēs apmēram 70 dalībnieki
Šīs nedēļas beigās atkal varēs uzgavilēt autosporta fani, jo mūsu puses ceļos notiks tradicionālais rallijs - mazā "Sarma", kas būs Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmais posms.

Autosportisti Gulbenē sabrauks jau sestdien. Tad notiks gan dalībnieku dokumentu pārbaude, gan automašīnu tehniskā pārbaude, gan arī iepazīšanās ar sacensību trasi. Savukārt pašas sacensības risināsies svētdien.

 

Jauns ātrumposms

Rallija ekipāžām sacensībās būs jāveic divas reizes pa trim ātrumposmiem.

 

Pirmais ātrumposms būs "Kamalda", kas jau ir zināms gan autosportistiem, gan arī līdzjutējiem. Šim ātrumposmas starts tiks dots Ozolkalnā, un finišs būs pie Plēķu dīķa. Nākamais sportistiem būs jāveic "Gaujmalas" ātrumposms. Šis ātrumposms lielākajai sportistu daļai būs pilnīgi jauns, lai gan organizatori atzīst, ka kaut kad senāk rallijs jau ir gājis pa šo apvidu.

 

Lai piebrauktu pie šā ātrumposma starta, jādodas pa Smiltenes šoseju līdz Gaujas tiltam un tad pa kreisi iekšā pa nelielu celiņu. Ātrumposms ies pa šo celiņu gar pašu Gaujas malu un beigsies pie Rīdūžu karjera.

 

Tiesa, organizatori atzīst, ka priekš skatīšanās šis ātrumposms nav diez ko labs, jo tas visu laiku iet pa mežu. Pēdējais ātrumposms būs atkal visiem labi zināmais ātrumposms "Kalves", kas ies gar Augulienas ezeru un finišēs netālu no Pilskalna.

 

Jau rakstījām, ka trases kopējais garums ir 199,86 kilometri, papildsacensību kopējais garums - līdz 60,64 kilometriem (garākās būs 12,05 kilometri, īsākās - 8,88 kilometri).

 

Starts rallijsprintam tiks dots pie Gulbenes kultūras centra pulksten 10.00. Pirmajā un ceturtajā ātrumposmā pirmā automašīna dosies pulksten 10.13 un 12.54. Otrajā un piektajā ātrumposmā pirmās automašīnas starts - pulksten 10.51 un 13.32. Trešajā un sestajā ātrumposmā pirmajai automašīnai starts tiks dots pulksten 11.32 un 14.13. Skatītājiem, kas vēlas nokļūt trasēs, jāatceras, ka tās tiks slēgtas pusotru stundu pirms pirmās automašīnas starta. Organizatori ikvienam atgādina būt ļoti piesardzīgam, ievērot visus rallija oficiālo personu norādījumus un neapdraudēt ne savu, ne arī citu cilvēku drošību.

 

Startēs arī mūsējie

Līdz pirmdienas pēcpusdienai dalību sacensībās bija pieteikušas 69 rallija ekipāžas, taču, iespējams, dalībnieku skaits varētu būt arī lielāks. Starp sportistiem būs arī vairākas mūsu puses ekipāžas - Sandis Boks/ Jānis Veilands, Jānis Patmalnieks/ Rolands Ziemelis, Atis Ozoliņš/ Gatis Jansons, Mareks Švarcs - Švampāns/ Gatis Cimdiņš, Rimants Kalniņš/ Jānis Siliņš, Aigars Skudra/ Nikijs Skudra, Oskars Leišaunieks/ Deniss Tuleiko.

 

Rallijsprinta finišs paredzēts pulksten 14.40. Pulksten 16.50 tiks publicēti pagaidu rezultāti un pulksten 17.20 - oficiālie rezultāti. Apbalvošana notiks pulksten 17.50 kafejnīcā "Kantes krogs". Plašāku informāciju par rallija norisi var atrast rallija centrā, SIA "Gulbenes Auto - Moto", Kļavu ielā 30, Gulbenē, kā arī mājaslapā "www.autosport.lv".

Pievieno komentāru

Sports