„Swedbank spēkavīru čempionāta” 2009.gada sezona turpinās Madonā

Šosestdien Madonā norisinājās 2009. gada „Swedbank spēkavīru čempionāta" otrais posms. Tajā piedalījās arī pārstāvji no mūsu rajona - Andris Leišavnieks, kas ieguva 31,5 un Gunārs Zakarītis - 10 punktus.

"Startējot pilsētas svētkos, arī atlētu noskaņojums bija attiecīgs. Daži izdejoja pat dejas soļus, bet pats jaukākais notikums bija valmierieša Oskara Brugemaņa pirmo reizi dzīvē paceltais piektais 180 kg akmens pašā sacensību noslēgumā," stāsta "Sporta attīstības centrs" speciālistws Juris Kokainis.


Atlēti sacentās šādos vingrinājumos:


Vivacolor vikinga prese


G4S 360 kg nēšu nešana 25 m distancē


Triobet spēka kāpnes (200, 225, 250 kg)


JS&S Ūdensmeistars 7,5 t auto vilkšana ar rokām


Elsana kombinācija (2x125 kg fermera pastaiga + 300 kg riepas velšana)


Swedbank akmeņu celšana (100, 120, 140, 160 un 180 kg)

 

"Pirmajos divos vingrinājumos uzvarēja Māris Rozentāls, tomēr jau spēka kāpnes vingrinājuma viņš zaudēja iegūto pozīciju. Tikmēr pamazām augšup virzījās pirmā posma uzvarētājs Artis Plivda.
Ārkārtīgi intriģējoša bija situācija sacensību tabulā pirms pēdējā vingrinājuma - pirmie četri atlēti ietilpa 4 punktos un bija skaidrs, ka "Swedbank akmeņu" celšana izšķirs sportistu gala secību. Tā arī notika. Mārim Rozentālam neizdevās pacelt piekto akmeni un viņš posmā palika ceturtais. Akmeņu vingrinājumā uzvarēja Mareks Leitis, kurš līdz ar to izcīnija trešo vietu. Daini Zāģeris palika otrais, bet otro posmu pēc kārtas uzvara tika preilēnietim Artim Plivdam. Kā jau minējām, Oskars Brugemanis pacēla visus piecus akmeņus, pie tam atzīstamā laikā - 1:10,97," stāsta J.Kokainis. 

 

Otrā posma kopvērtējuma tabula:
Artis Plivda .......................50


Dainis Zāģeris...................46,5


Mareks Leitis.....................46


Māris Rozentāls.................42,5


Ivars Kazeļņiks..................35


Andris Leišavnieks.............31,5


Māris Blumfelds.................29


Oskars Brugemanis...........23,5


Gunārs Zakarītis...............13


Marko Traks (Igaunija).......10

„Pat mainīgie laika apstākļi nekavēja atlētiem sīvi cīnīties par uzvarām un uzrādīt labus rezultātus. Jāuzteic arī Madonas publika, kas skaļi atbalstīja visus atlētus", atzīmēja sacensību organizators Latvijas spēka atlētu federācijas valdes priekšsēdētājs Māris Liepiņš.


Šogad "Swedbank spēkavīru čempionātam" būs vēl 4 posmi, kuros atlēti krās kopvērtējuma punktus. Atgādinām, ka tikai 10 labākie saņems tiesības startēt sezonas funāla posmā.


Nākamajā posmā 11.jūlijā Rojā sacensības notiks jūrmalas smiltīs.
No 27. jūlija "Swedbank spēkavīru čempionāta" posmus sāks rādīt Latvijas Neatkarīgā televīzija, parādot visus posmus to secībā. Sekojiet informācijai www.sacensibas.lv.


Swedbank spēkavīru čempionātu atbalsta: Triobet, Elsana, G4S, Vivacolor, JS&S Ūdensmeistars, Magnum, Tēvijas Sargs, Radio SWH, www.esports.lv, LNT. Ģenerālsponsors - Swedbank.

Pievieno komentāru

Sports