Tautas skrējiens "Gulbenes apļi": absolūtie uzvarētāji - Edgars Gjačs un Guna Ģērmane 5

Svētdien, 8.oktobrī, divpadsmito reizi Gulbenes stadionā notika tradicionālais skrējiens „Gulbenes apļi”. Lietainā sacensību diena pulcēja 101 skrējēju un 16 soļotājus. Par skrējiena absolūtajiem uzvarētājiem tāpat kā pērn kļuva Edgars Gjačs un Guna Ģērmane.

Pirmais starts tika dots soļotājiem, kas sacentās 3 kilometru distancē. Par uzvarētāju S grupā kļuva Līva Ejuba (Gulbenes n.BJSS), aiz viņas otrajā vietā - Megija Ķiploka (ģimnāzija), bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Laura Monta Klesmane (Gulbenes sākumskola).

Vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Edgars Gjačs (Lizums), kurš sasniedza personīgo rekordu, tādejādi labojot savu Gulbenes novada rekordu. Otrajā pozīcijā -  Lauris Lapsa (Gulbenes 2.vsk), bet trešais - Atis Valkjuns (Druvienas psk).

Senioru konkurencē uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem pirmajā vietā - Harijs Āboliņš, otrajā vietā - Gunārs Rubenis, bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Ādolfs Mičulis (Gulbene/Jelgava).

Dāmu konkurencē par uzvarētāju kļuva Ņina Jurciņa (Daukstes), otrajā vietā - Dace Saulīte (Madona), bet trešajā - Irita Bačka (Druviena). Piebilstams, ka Irita svētdien bija ātrākā starp visām soļotājām.

Paši mazākie dalībnieki spēkiem mērojās 400 metru distancē, veicot vienu stadiona apli. Finišu sasniedza 7 septiņgadīgi un jaunāki zēni, kā arī 9 meitenes. Ātrākā no meitenēm bija Merisa Akmentiņa (Alūksnes BJSS), otrajā vietā - Una Berģe, bet trešā - Estere Cīrule (abas Gulbenes 2.vsk). Zēniem par uzvarētāju kļuva Niks Ronis (Gulbenes ssk), aiz viņa otrajā vietā - Adrians Brics, bet trešais - viņa dvīņubrālis Bruno Brics (abi no Druvienas). Jaunākā dalībniece arī šogad bija 2015.gadā dzimusī Karlīna Vanaga.

Pulksten 12.30 starts tika dots 3, 6 un 9 kilometru skrējējiem. 3 kilometru distancē S 10 vecuma grupā meitenēm par uzvarētāju pārliecinoši kļuva Sintija Birzniece (Stāmerienas psk), aiz viņas otrajā vietā - Agate Ķikuste (Gulbenes sākumskola), bet trešajā pozīcijā - Ance Puste (Gulbenes novada BJSS). Zēniem par uzvarētāju kļuva Jānis Lauris Caunītis (VeloRīts/Gulbene), otro labāko rezultātu sasniedza Adrians Stepe (SK “Lejasciems”), bet trešais - Rihards Tomsons (Alūksnes BJSS).

S 13 grupas meitenēm labāko rezultātu uzrādīja kaimiņu novada pārstāve no Alūksnes BJSS – Robina Klasmane. Otrā ātrākā izrādījās Evelīna Lazdiņa (Gulbenes 2.vsk), bet tāpat kā pērn Kristai Korkinai - trešā vieta. Šā vecuma grupa meitenēm bija viskuplāk pārstāvēta – 18 dalībnieces. Zēniem šajā vecuma grupā un arī 3 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Reinis Feldmanis (Ērģemes psk), kas finiša spurtā apsteidza visu laiku vadībā bijušo Artūru Filipu Igaviņu (SK Lejasciems). Trešais arī šogad - Deniss Ciunelis (Gulbenes sākumskola).

Par S 16 vecuma grupas uzvarētāju jau otro gadu pēc kārtas kļuva Terēze Urbāne (SK “Tērauds”/Rīga), uzrādot labāko rezultātu 3 km distancē dāmām. Otro labāko rezultātu uzrādīja Anete Rutka (Gulbenes 2.vsk), bet trešajā pozīcijā - Hanna Kalēja (ģimnāzija). Jaunieši spēkiem mērojās 6 kilometru distancē, un par uzvarētāju kļuva Lauris Lapsa. Otrajā vietā - Everts Kovaļkovs (Druvienas psk).

S 19 vecuma grupas jaunietēm jau trešo gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva Aivita Lasmane. Jauniešiem bija jāveic 3 apļi – 9 kilometri. Uzvaru svinēja Nauris Ciekurzis.

Sievietēm 6 kilometru distancē pārliecinoši par uzvarētāju kļuva Guna Ģērmane (Stāmeriena). Otrajā vietā - Līna Berga (Lizums), bet trešo vietu ieguva Laura Igaviņa (SK Lejasciems). Vīriešiem 9 kilometru distancē viss goda pjedestāls tāpat kā pērn - triumfēja Edgars Gjačs, otro vietu izcīnīja Jānis Ģērmanis (Stāmeriena), bet trešais - Flavio Nunes (Gulbene/Portugāle).

S 40 grupā par uzvarētāju 6 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Ilze Urbāne (VSK Noskrien/Rīga), otrā - Sandra Volodina ( Gulbene), bet trešajā vietā - Ilona Pupause (Madona). Vīriešiem 9 kilometru distancē finiša līniju visātrāk sasniedza Raivis Ančs (VeloRīts/Gulbene), bet otrajā vietā - Aivars Griķis (Pirtslietu darbnīca).

V 50 grupā 6 kilometru distancē tradicionāli uzvarēja Antis Zunda. Otrajā vietā - Aigars Feldmanis (Ērģeme).

Dāmām S 50 grupai uzvarētājas noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas un jau vismaz sesto gadu pēc kārtas par uzvarētāju 3 km distancē kļuva Zinaīda Rācenāja no Madonas. Otrajā vietā - Ruta Kozlovska (Madona), bet trešo vietu ieguva Diāna Odumiņa (laikraksts “Dzirkstele”).

Arī V 60 grupas uzvarētājus noteica pēc koeficientu sistēmas, un par uzvarētāju kļuva Jānis Supe (Tirza), otrajā vietā - Ādolfs Mičulis, bet trešajā pozīcijā - Jānis Pērkons (Gulbene).

„Tautas klases” skrējēji veica 3 kilometrus garu distanci. Dāmām uzvarēja Solvita Brezinska (Gulbenes n.BJSS), otrajā vietā - Dace Birzniece, bet trešajā - Sanita Vieglā (SIA AGIMOS). Vīriešiem V tautas klasē par uzvarētāju kļuva Paulis Ignatjevs, otrais – Ivars Poļaks (Alūksne), bet trešais = Jānis Klimons (Lizums).

Tradicionāli ar kliņģeriem tika sveiktas kuplākās skolu komandas un organizācijas. Vismasveidīgāk pārstāvētās bija Gulbenes sākumskola, Gulbenes 2.vdusskola un Gulbenes novada BJSS.

Sacensību organizatoru vārdā liels paldies visiem skrējiena dalībniekiem un atbalstītājiem: Gulbenes novada domei, Gulbenes pilsētas pārvaldei, „Rankas piens”, SIA „Kikele”, “DMS Sfēra”, kā arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknim, jauniešu centram “Bāze”, Gulbenes novada pašvaldības policijas un Gulbenes sporta centra un stadiona darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Atbilde

Gan soļoja gan skrēja, ko stipram padarīsi...

pirms 4 gadiem, 2017.10.09 21:05

Juris

Viņa rekorda rezultātu soļošanā varētu redzēt?

pirms 4 gadiem, 2017.10.10 07:37

Nina

Paldies, paldies!

pirms 4 gadiem, 2017.10.21 19:47

Sports