Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautas skrējiens "Gulbenes apļi" - piekto reizi

Svētdienā pie Gulbenes sporta centra notika tautas skrējiens „Gulbenes apļi". Šogad tas norisinājās jau piekto reizi. Paralēli skrējienam sportistiem bija iespēja arī spēkiem mēroties 3 kilometru soļošanā. Vairāk foto šeit.

Par sacensību „varoni" kļuva Edgars Gjačs no Lizuma, kas vispirms uzvarēja soļojumā, bet pēc tam triumfēja „Gulbenes apļu" skrējienā, uzrādot absolūti labāko rezultātu 8 kilometru distancē. Dāmām ātrākā 5,5 kilometros bija stāmereniete Guna Ģērmane.


Sacensības tradicionāli iesāka soļotāji, viņiem bija jāveic 3 kilometri. Kopumā startēja 22 soļotāji. Vīriešiem uzvarēja Edgars Gjačs, 2.vietā - Sergejs Baikovs. Sievietēm-jaunietēm ātrākā bija Ilma Melne, bet 2.vietā - Gundega Sebre. Jauniešiem visātrāk finiša līniju šķērsoja Artis Vizners, 2.vietā - Henrijs Lērme no Valmieras, bet 3.vietā - Aigars Vizners. Senioriem izcīnīto vietu noteica pēc koeficientu sistēmas (uzrādītais rezultāts un vecums), tādējādi uzvarēja Zigurds Irbe no Rīgas, 2.vietā - Harijs Āboliņš, bet 3.vietu izcīnīja Gunārs Rubenis. Sievietēm-seniorēm par uzvarētāju kļuva Rita Vucena, 2.vietā - Zaiga Baltā, bet 3.vietu izcīnīja madoniete Dace Saulīte.


Šogad skrējiens norisinājās pa citām ielām, kā arī starta vieta bija mainīta, taču viennozīmīgi var apstiprināt, ka pulcējušos dalībnieku skaits skrējiena vēsturē bija viskuplākais. Uz starta stājās gandrīz divi simti dažāda gadagājuma un sagatavotības sportisti, kas atbilstoši vecuma grupai skrēja 3; 5,5 vai 8 kilometrus garu distanci.


3 kilometru distancē jaunākajā grupā 2000.gadā un agrāk dzimušiem zēniem konkurence skaitliski bija vislielākā - 33 dalībnieki. 1.vietā - siguldietis Dāvids Vīksne, aiz viņa otrais - Valts Zaķis, bet 3.vietu izcīnīja Raitis Krastiņš (Ozolkalna psk). Meitenēm šajā vecuma grupā 1.vietas lauri - Pārslai Puriņai no Drabešiem, 2.vietā ozolkalniete Pārsla Brence, bet 3.vietā - Estere Vīksne no Siguldas.


1998. - 1999.gadā dzimušiem zēniem viss goda pjedestāls bija Ozolkalna pamatskolas jaunajiem skrējējiem: Gatis Razgals uzvarēja gan savā vecuma grupā, gan uzrādīja absolūti labāko rezultātu viena apļa skrējienā, saņemot speciālbalvu. Otro labāko rezultātu sasniedza Jānis Razgals, bet trešais ātrākais bija Raivis Stīpnieks. Meitenēm absolūti labāko rezultātu 3 kilometros, kā arī savā vecuma grupā sasniedza Jana Krastiņa (Ozolkalna psk.), 2.vietā - Ieva Namberga (Drabeši), bet trešajā pozīcijā - Santa Sedliņa (Ozolkalna psk.).


1997. - 1996.gadā dzimušām meitenēm uzvarēja Līva Fjodorova, bet 2.vietu ieguva Monta Brūniņa (abas Ozolkalna psk.), bet 3.vietu - Diāna Asatrjana (Gulbenes 2.vsk.). Šīs vecuma grupas zēniem bija jāveic divreiz garāka distance - 2 apļi (5,5 km). Par uzvarētāju diezgan pārliecinoši kļuva lizumnietis Guntis Šivars, aiz sevis 2.vietā atstājot Ernestu Samsonovu no Drabešiem un 3.vietā Andri Beķeri (K.Valdemāra psk.).


1994.-1995.gadā dzimušiem zēniem ātrākais divu apļu skrējienā bija Emīls Galvans no Lejasciema, viņam arī absolūti labākais rezultāts 5,5 kilometru distancē. 2.vietu ieguva Tomass Kalniņš no Valmieras, bet 3.vietā ierindojās Ilmārs Šumskis (K.Valdemāra psk.). Meiteņu uzvarēja Laura Igaviņa (ģimnāzija), 2.vietā - Lāsma Spridzāne (Rekovas vsk.), bet 3.vietā - Maruta Čuhnova (Ranka).


1993. - 1990.gadā dzimušām jaunietēm visātrāk distanci veica alūksniete Laura Bērziņa, 2.vietā - Sabīne Stradiņa no Lizuma, bet 3.vietā - Līga Svetlova (Ranka). Šīs grupas jaunieši sacentās 3 apļu skrējienā jeb 8 kilometru distancē. Par uzvarētāju gan savā vecuma grupā, gan kopvērtējumā kļuva Edgars Gjačs, 2.vietā - Rihards Linde no Valmieras, bet 3.vietā - Kristaps Vējš-Āboliņš (Lejasciema vsk.).

Vīriešiem, dzimušiem no 1990. līdz 1971.gadam, ātrākais solis bija Rankas pārstāvim Artūram Pauliņam, 2.vietu ieguva Jānis Paipals, bet trešais finišu sasniedza Jānis Ģērmanis (Stāmeriena). Savukārt sievietēm bija jāsacenšas 5,5 kilometru distancē un uzvarēja stāmereniete Guna Ģērmane, kas bija arī ātrākā sieviete 2 apļu skrējienā. 2.vietu izcīnīja Ilze Graudiņa (Lizums).


1975. - 1961.gadā dzimušām sievietēm par uzvarētāju kļuva valmieriete Gunita Lērme, otrā bija Maija Bukāte no Rankas. Savukārt vīriešiem V 40 grupā 3 apļus visātrāk veica Antis Zunda, 2.vietā atstājot Ināru Supi no Balviem, bet trešais - Māris Stabiņš (Ranka).
50 gadīgo vīriešu grupā 5,5 kilometros nepārspēts palika Vitālijs Deksnis, viņš svētdien bija arī pieveicis 3 kilometrus soļojot. 17 sekundes ilgāk skrēja un 2.vietu ieguva Jānis Supe (Tirza), bet 3.vietu - balvenietis Ēriks Apšenieks.


60 un vairāk gadīgo vīriešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Raitis Lērme (Valmiera), kas pirms skrējiena bija pārbaudījis savus spēkus jau soļojumā. Par 2. un 3.vietu norisinājās sīva cīņa, kā rezultātā 2.vietu izcīnīja Vladimirs Kallas, bet Jānis Kaprālis no Ogres ierindojās 3.vietā.


Speciālbalvas - tortes - bija sagatavotas arī kuplākajām komandām, starp kurām bija Ozolkalna pamatskola, Rekovas vidusskola (Viļakas novads), Drabešu internātpamatskola (Amatas novads), Lizums, Tirzas pamatskola un Gulbenes novada Valsts ģimnāzija.
Jaunākajam skrējiena dalībniekam Rihardam Berkoldam (Beļava) bija seši gadi, savukārt vecākais dalībnieks skrējienā bija Konrads Ločmelis no Viļakas novada, kuram ir 74 gadi, bet vienu gadu vecākais Andrejs Vācietis piedalījās 3 kilometru soļojumā.


Apbalvošanas ceremonijā piedalījās un dalībniekus sveica Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns. Organizatoru vārdā liela pateicība Vidzemes reģiona policijas pārvaldes Gulbenes iecirkņa darbiniekiem un viņu priekšniekam Ilmāram Ginevičam.

Pievieno komentāru

Sports