Tirzmalieši iecienījuši badmintonu

Tirzas pamatskolai Latvijas Badmintona federācija uzdāvinājusi badmintona spēles komplektu. Šis sporta veids skolēnu lokā kļūst arvien populārāks, un jaunieši labprāt ar to aizraujas. Dāvinājuma komplektā ietilpst 16 raketes, 4 spēles tīkli un 24 badmintona bumbiņas.

“Jau pirms kāda laika Gulbenes BJSS sporta skolotājiem un interesentiem organizēja astoņu stundu mācības par badmintona spēles pamatelementiem. Kursus vadīja Latvijas Badmintona federācijas pārstāvis, kurš mums stāstīja, kā Latvijā tiek popularizēts šis sporta veids, kur ir izveidotas tā bāzes vietas. Viņš bilda, ka arī Gulbenes puse būtu jāiesaista šajā procesā. Bija iespēja pieteikties. Pagāja kāds laiks. Zvanīja sporta skolas direktors Māris Čakars, ka federācijas vadītājs ir sarūpējis divus spēļu komplektus – vienu Gulbenes 2.vidusskolai, otru – mūsu skolai,” stāsta Tirzas pagasta sporta darba organizators Mārcis Rudzītis.

Arī viņš studiju laikā ir nodarbojies ar minēto sporta veidu. “Man pašam tas padevās, tāpēc izlēmu, ka arī bērnus varētu ieinteresēt badmintona spēlē, lai arī sporta nodarbību stundas kļūtu daudzveidīgākas. Arī Tirzas pagasta iedzīvotāji ir iecienījuši badmintonu,” atzīst sporta darba organizators. Viņš plāno, ka aprīlī varētu notikt pirmais Tirzas atklātais čempionāts badmintonā individuāli un pāru spēlēs.

Tirzas pagasta sporta saime pateicas zemnieku saimniecības “Lejaszosēni” saimniekam Jānim Jēgeram par finansiālo atbalstu, jo tas ļāvis iegādāties sporta inventāru, kas ļauj uzlabot sporta dzīves kvalitāti. Pagasta aktīvā dzīvesveida piekritēji ir tikuši pie jauna tenisa galda, diviem vingrošanas-masāžas ruļļiem, trīs gumijas espanderiem un svariem.

“Kad es sāku strādāt Tirzas pagastā, Jānis nāca sportot gan viens pats, gan kopā ar ģimeni. Viņa dēls Mārtiņš spēlē Tirzas pagasta futbola komandā. Jānis pats aktīvi spēlē volejbolu. Protams, vienmēr jau gribas, lai pagasta sporta dzīvē iesaistītos vairāk cilvēku. Saprotu, ka pagasta jauniešiem ir dažādi darba apstākļi, ka daudzi dodas strādāt citur, bet man ir prieks par tiem, kas, neņemot neko vērā, ir izvēlējušies dzīvot laukos, kā arī aktīvi piedalās pagasta aktivitātēs, tajā skaitā arī sportiskajās,” saka Mārcis.

Savukārt “Lejaszosēnu” saimnieks uzskata, ka nodarbošanās ar sportu no oktobra līdz brīdim, kad sākas aktīvā pavasara darbu sezona, ir lieliska iespēja aizmirst par rūpēm, kas ikdienā saistītas ar saimniecību.

“Pa vasaru gan man sportam laika neatliek. Ziemā braucu spēlēt volejbolu uz sporta zāli Lizumā, jo Tirzas sporta zālē šajos vakaros spēlē futbolu, tagad arī badmintonu. Nesanāk arī pilna komanda,” stāsta Jānis.

Pagājušajā Ziemassvētku ballē kopā ar skolēniem un sporta skolotāju Mārci viņam raisījusies saruna par sportu. “Tad arī bildu, ja gadījumā kaut kas ir vajadzīgs, tad iespēju robežās mēģināšu finansiāli palīdzēt. Arī agrāk, kad Tirzas sporta zālei vajadzēja kaut ko pielabot, talkā nāca vietējie  pagasta uzņēmēji, ziedojot līdzekļus. Turpmāk arī pats esmu gatavs palīdzēt,” piebilst zemnieks.

Mārcis ne tikai strādā ar skolēniem un pagasta aktīvajiem sporta draugiem, bet kaldina plānus, kā sporta dzīvi pagastā dažādot.

“Aprīlī Tirzā notiks florbola sacensības “trīs pret trīs”. Kopā ar Lizuma pagasta sportistiem tradicionāli organizēsim Lieldienu kausa izcīņu volejbolā “divi plus divi” (divi kungi un divas dāmas). Aprīlis būs ar sporta pasākumiem diezgan piesātināts mēnesis,” uzskata pagasta sporta darba organizators.

Jānis savukārt apliecina: “Ir Tirzas pagastā, ko darīt. Pa vakariem var spēlēt ne tikai futbolu un florbolu, bet arī tenisu un citu. Tikai cilvēkiem pašiem ir jāmet pie malas rūpes, mājās sēdēšana un jābrauc sportiski izklaidēties. Tā ir iespēja ne tikai sportot, bet arī satikties ar citiem, aprunāties, padalīties domām.”

Pievieno komentāru

Sports