Tradicionālais skrējiens Rankas apļi - jau septiņpadsmito reizi 2

Svētdien, 13.maijā, Rankā jau septiņpadsmito reizi notika tautas skrējiens "Rankas apļi", kas pulcēja 102 dalībniekus. Skrietgribētāji tika sadalīti vienpadsmit vecuma grupās un veica 3 km vai 10 km distanci.

3 kilometru distancē spēkiem mērojās jaunāko grupu dalībnieki, kā arī vecākās grupas dāmas. 2004.gadā un agrāk dzimušām meitenēm uzvarēja Hanna Gabriela Ziemiņa no Grundzāles, otrajā vietā - Terēze Maksimova (Rekova), bet trešo vietu izcīnīja beļaviete Ramona Rudzīte. Zēniem par uzvarētāju kļuva Renārs Kļaviņš (Grundzāle).

2002. - 03.gadā dzimušām meitenēm visātrāk distanci veica Anete Anna Strazdiņa (Grundzāle), aiz sevis otrajā vietā atstājot Nelliju Auguli no Druvienas, bet trešajā pozīcijā - vietējā rancēniete Aivija Zanda Kurkova. Zēniem ātrākais solis 3 kilometros bija druvienietim Lorensam Seņko, otrajā vietā atstājot Elanu Kadancevu (Ranka), bet trešajā - Markusu Maksimovu (Rekova).

2000. - 01.gadā dzimušo meiteņu konkurencē par uzvarētāju kļuva Una Selīna Muižniece (Variņi), otrajā pozīcijā - Elīna Skopāne (Grundzāle), bet trešo vietu izcīnīja Laura Samanta Reča (Tirza). Zēniem uz augstākā goda pjedestāla kāpa Viļakas sporta skolas pārstāvis no Rekovas Silvestris Kozlovskis, otrais - Rinalds Kaņipovs (Variņi), bet trešo vietu izcīnīja Druvienas pamatskolas audzēknis Niks Ābols.

1998./99.gadā dzimušām meitenēm par uzvarētāju kļuva Jana Krastiņa (Gulbene), otrajā vietā - Izabella Kvecko (Jaunpiebalga), bet trešo vietu ieguva Judīte Valkjuna (Lizums). Zēniem nepārspēts izrādījās Matīss Slikšjānis (Grundzāle), otrais - mājinieks Nauris Ciekurzis, bet trešo pozīciju ieguva Ilgvars Caune (Grundzāle).

16 gadus veco meiteņu konkurencē (96./97.) uzvaras laurus plūca Aivita Upīte( Druviena), otrā finišu sasniedza Ilze Lapiņa no Jaunpiebalgas, bet trešā - Kristīne Kovaļevska (Ranka). Par 3 kilometru absolūto uzvarētāju, kā arī V 16 grupas uzvarētāju kļuva Guntis Šivars (Lizums). Otrais finiša līniju šķērsoja Jānis Botckis (Druviena), bet trešais - Dāvids Ločmelis (Rekova).

Sievietēm dzimušām 1971. - 62.gadā par uzvarētāju kļuva Inese Sirmā (Tirza), bet otrajā pozīcijā Ilzīte Muižniece (Variņi).

10 kilometru distancē izcilu sniegumu demonstrēja un absolūti labāko rezultātu sasniedza Kristaps Vējš - Āboliņš (Lizums), dāmām 10 kilometrus visātrāk skrēja Dace Anča (Gulbene).

Vecuma grupā 1995. - 93.g.dz.jaunietēm sīvā konkurencē atzīstamu rezultātu uzrādīja un pirmo vietu grupā izcīnīja Inese Brezinska, mazliet vēlāk finiša līniju šķērsoja Gundega Sebre (abas Gulbene), viņai - otrā vieta, bet vēl mazliet vēlāk finišēja trešās vietas ieguvēja Rasma Rudzīte (Beļava). Jauniešiem par uzvarētāju kļuva Artis Logins (Rekova), otrajā pozīcijā - Edgars Spirido (Smiltene), bet trešajā vietā - Ilmārs Šumskis (Gulbene).

1992. - 90. g.dz.juniorēm par uzvarētāju kļuva Kristīne Barkāne (Ranka), savukārt, junioriem uzvarēja K.Vējš- Āboliņš, otrajā vietā - Guntars Logins (Balvi).

1989. - 82.g.dz.sievietēm par uzvarētāju kļuva Glorija Kozlovska no Rekovas, vīriešiem labāko rezultātu sasniedza Salvis Žīgurs (Kalniena), bet otrajā pozīcijā - Juris Vasiļjevs (Tirza).

1981. - 72. g.dz.sievietēm uzvarēja D.Anča, otro vietu ieguva Irita Bačka (Druviena), vīriešiem par uzvarētāju šajā vecuma grupā kļuva Raimonds Siliņš (Alūksne), otro vietu ieguva Rollans Kaņipovs (Variņi).

1971. - 62. g.dz.vīriešiem labāko rezultātu distancē uzrādīja Aivars Začs (Gulbene), aiz viņa otrajā Māris Stabiņš no Grundzāles un trešajā vietā - Kaspars Rudzītis no Beļavas.

Vīriešiem dzimušiem 1961.gadā uz agrāk par uzvarētāju kļuva Jānis Supe (Tirza), otro vietu ieguva Ēriks Apšenieks (Balvi), bet trešais - Jānis Circens (Viļaka).

Visi finišējušie dalībnieki saņēma balvu no SIA "Sintija un Co" (A.Klimanovs).

Aktīvākos sporta skolotājus un trenerus apbalvoja VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka (V. Krauklis). Par balvām godalgoto vietu ieguvējiem bija parūpējušies ZS "Ķelmēni" (V. un J.Pauloviči) un AS "Rankas Piens" (A.Spalviņš), bet diplomus un medaļas sportistiem sagādāja Rankas pagasta pārvalde (M.Jansons) un Gulbenes sporta centrs (Z. Lazdiņš). Sacensību organizatora Pētera Zelča vārdā paldies arī sportistiem par izturību un tiesnešiem par veiksmīgu sacensību norisi.