Tradicionālais tautas skrējiens "Gulbenes apļi" pulcē 143 skrējējus un 10 soļotājus 3

Aizvadītajā svētdienā uz trīspadsmito tradicionālo tautas skrējienu „Gulbenes apļi” pulcējās aptuveni 143 skrējēji un 10 soļotāji. Par skrējiena absolūto uzvarētāju 9 kilometru distancē kļuva Kristaps Vējš - Āboliņš (Lizums/Jelgavas novads), bet dāmu konkurencē 6 kilometros ātrākā bija stāmerieniete Guna Ģērmane.

Tradicionāli pirmie uz starta stājās soļotāji, kas sacentās 3 kilometru distancē. Par uzvarētāju dāmu konkurencē kļuva Irita Bačka (Druviena). Vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Jānis Klimons (Lizums). Senioru konkurencē uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem pirmajā vietā Harijs Āboliņš, kurš bija arī absolūti ātrākais soļotājs svētdien. Otrais Gunārs Rubenis, bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Ādolfs Mičulis. Dāmu konkurencē par uzvarētāju kļuva Diāna Odumiņa, otrajā vietā Dace Saulīte, bet trešajā vietā Ilona Pupause (abas Madona).

Sacensības turpināja jaunākie dalībnieki, sacenšoties 400 metru distancē. Uz starta stājās 17 septiņgadīgas un jaunākas meitenes un 16 zēni. Ātrākā no meitenēm bija Viktorija Pērkone (Gulbenes ssk), otrajā vietā Denīze Dreiškena (3. PII), bet trešā Katrīna Būda (Alūksnes pilsētas BJSS). Zēniem par uzvarētāju kļuva Ernests Dambis (Alūksnes pilsētas BJSS), aiz viņa otrajā vietā Raens Vasiļjevs (“Gulbenes wrestling”), bet trešo vietu izcīnīja Reinis Sniķis (Gulbenes ssk).

Kā trešie, spēkiem mērojās S 10 un V 10 vecuma grupas 14 meitenes un 16 zēni 1 kilometra distancē. Absolūti labāko rezultātu šajā distancē uzrādīja Sintija Birzniece (Stāmerienas psk), aiz viņas otrajā pozīcijā Kristīne Borovikova (“Savējie” Madona), bet trešo vietu ieguva Emīlija Posse (Gulbenes ssk). Zēniem pirmo vietu izcīnīja alūksnietis Rihards Tomsons, otrais – Jēkabs Kubuliņš (SK Lejasciems), bet trešais Niks Ronis (Gulbenes ssk).

Pl.13.00 atskanēja starta šāviens tautas skrējienam „Gulbenes apļi”.
3 kilometru distancē S 13 vecuma grupā meitenēm par uzvarētāju kļuva Robina Klasmane (Alūksnes pilsētas BJSS), aiz viņas otrajā vietā Elizabete Galvane, bet trešajā pozīcijā Gerda Asnāte Berkolde (abas SK Lejasciems). Zēniem 17 dalībnieku konkurencē par uzvarētāju kļuva Artūrs Filips Igaviņš. Otro labāko rezultātu sasniedza Adrians Stepe, bet trešais Martins Kristers Celms (visi SK Lejasciems).

S 16 grupas meitenēm labāko rezultātu uzrādīja SK Lejasciems pārstāve Jolanta Pence, aiz viņas otrajā vietā Dārta Putne, bet Hannai Kalējai trešā vieta (abas Gulbenes NVĢ). Jaunieši spēkiem mērojās divreiz garākā distancē – 6 kilometros. Par uzvarētāju kļuva Gustavs Galvans (SK Lejasciems), otrajā vietā Normunds Zaharāns (Gulbenes n.BJSS), bet trešais Jans Kazačenoks (Alūksnes pilsētas BJSS).
V 19 vecuma grupas jauniešiem bija jāveic 3 apļi – 9 kilometri. Uzvaru svinēja Lauris Lapsa (Gulbenes n.BJSS), viņam absolūti piektais labākais rezultāts.

Sievietēm 6 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Guna Ģērmane. Otrajā vietā Līga Tarvāne, bet trešo vietu izcīnīja Mārīte Freimane (Gulbene). Vīriešiem konkurence šoruden bija nopietna. 9 kilometru distancē jau ar pirmajiem metriem vadībā izvirzījās un finišā pārliecinoši triumfēja Kristaps Vējš – Āboliņš. Par otro līdz ceturto vietu cīņa risinājās līdz sestajam kilometram. Rezultātā otro vietu izcīnīja Aigars Feteris (Rīga-Sportland), bet trešais Flavio Nunes (Gulbene/Portugal).
S 40 grupā par uzvarētāju 6 kilometru distancē kļuva Sandra Volodina, otrā Zlata Kallase, bet trešo vietu ieguva Dace Duļbinska (visas Gulbene). Vīriešiem 9 kilometru distancē finiša līniju visātrāk sasniedza Aivars Griķis (Pirtslietu darbnīca). Otrajā pozīcijā Edgars Gargurnis (Stradi), bet trešajā vietā Viesturs Ronis (Gulbene).

V 50 grupā par uzvarētāju kļuva Antis Zunda. Otrajā vietā Gvido Lapsa (abi Gulbene), bet trešo vietu izcīnīja Guntis Kanaviņš (SSK Bebra). Dāmām S 50 grupai uzvarētājas noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas un 3 kilometru distancē ātrākā izrādījās Diāna Odumiņa, kas jau bija izcīnījusi uzvaru soļošanā. Otrajā vietā Astrīda Vēja Āboliņa (Lizums), bet trešajā vietā Inga Melne (Galgauska). Arī V 60 grupas skrējējiem tika pielāgota koeficientu sistēma, par uzvarētāju pārliecinoši kļuva Jānis Supe (Tirza), otrajā vietā Vladislavs Ponomarenko (Jaungulbene), bet trešais Ādolfs Mičulis.

„Tautas klases” skrējēji veica 3 kilometrus garu distanci. Dāmām uzvarēja Inga Anča (Gulbene), otrajā vietā Elīna Akmentiņa (Alūksnes pilsētas BJSS), bet trešajā vietā Daiga Borovikova (Savējie-Madona). Vīriešiem par uzvarētāju Juris Borovikovs (Savēji-Madona), otrais – Jānis Klimons, bet trešais Dzintars Abakoks (Gulbene).

Tradicionāli ar kliņģeriem tika sveiktas kuplākās organizācijas. Vismasveidīgāk pārstāvētā bija Alūksnes pilsētas BJSS, kuru pārstāvēja 19 sportisti. Sumināti tika SK Lejasciems, biedrība “Gulbene wrestling”, kā arī kuplākā ģimene – Griķu ģimene.

Sacensību organizatoru vārdā liels paldies visiem skrējiena atbalstītājiem: Gulbenes novada pašvaldībai, „Rankas piens”, biedrībai "VeloRīts", kā arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknim un Gulbenes novada Pašvaldības policijai.