Trešajā ceturtdaļā spēles liktenis bija izšķirts 9

Vakar, 24.martā, Bumerangs/Gulbene/ASK un VEF Rīga sastarpējā spēle ir noslēgusies ar rezultātu 80:65 par labu rīdziniekiem.

Kaut arī spēles rezultātu atklāja Jānis Pozņaks, VEF's atspēlējoties ar tālmetienu, sāka palielināt pārsvaru un jau līdz ceturtdaļas vidum, tas bija +8 (15:7). 12 no šiem 15 punktiem bija guvis Jurijs Aleksejevs. Līdz ceturtdaļas beigām, bukiem izdevās samazināt pārsvaru līdz -5 (24:19).

Otrajā ceturtdaļā jau bija novērojams pavisam cits scenārijs. Gulbenieši spēlēja uzmanīgi un bija pacietīgi aizsardzībā, kas savukārt piespieda pretinieku kļūdīties. Lielisks bloks izdevās Agrim Kazākam, pēc kura Gundars Rauza ar soda metienu un Bruno Kļaviņa diviem punktiem izvirzīja Gulbeni atkal vadībā (24:25). Arī atlikušajā ceturtdaļā aizritēja cīņa punkts punktā. Pašās pirmā puslaika beigās, Bumerangam izdevās mazliet palielināt pārsvaru līdz 37:40. Pēdējā uzbrukumā VEF izdarīja precīzu metienu un, lai gan tas sākotnēji tika ieskaitīts, tomēr pēc abu komandu treneru un tiesnešu ilgākām diskusijām, punkti netika ieskaitīti un Gulbene tādējādi atradās vadībā ar +3 (37:40).

Otrais puslaiks katastrofāli iesākās abām komandām. VEF savus pirmos punktus guva tikai ceturtās minūtes beigās, bet mūsējiem nepaveicās vēl vairāk, Agris Kazāks realizēja divus soda metienus, gūstot pirmos divus punktus otrajā puslaikā tikai 6. minūtes beigās. Lai arī nekas nebija zaudēts, jo arī pretinieka metieni bija pārsvarā neprecīzi, tomēr no ceturtdaļā gūtajiem sešiem punktiem, tikai divus gūt no spēles ir graujoši. Pēc 30 nospēlētām minūtēm rezultāts 59:46.

Jau 4. ceturtdaļas otrajā minūtē 5. piezīmi nopelnīja Jānis Pozņaks. Komandas cīnījās punkts punktā, diemžēl Bumerangam neizdevās atspēlēt pārsvaru, kas mainījās ik pa minūtei no -12 līdz -17. Spēles beigās piektās piezīmes nopelnīja arī Māris Sniķis un Bruno Kļaviņš. Pēdējā ceturtdaļā zaudēti vēl divi punkti (80:65).

VEF Rīga - Bumerangs/Gulbene/ASK 80:65 (24:19; 13:21; 22:6; 21:19).

Bumerangs/Gulbene/ASK: Sokolovs 17p.+5AB+4RP, Rudzītis 12p.+5AB, Pozņaks 10p., Rauza 8p.+5RP, Kļaviņš 6p.+5AB, Celmiņš 6p., Kazāks 4p.+5AB, Sniķis 2p.