Trīscīņa: uzstāda vairākus Latvijas rekordus

Ādažos 8.septembrī norisinājās Ādažu novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus un spēka trīscīņā (bez ekipējuma). Šīs sacensības vienlaikus bija arī 10. Latvijas kausa posms, un sporta klubu „Gulbenes K.S.P." tajās pārstāvēja 13 dalībnieki.

Spiešanā guļus sieviešu grupā svara kategorijā līdz 84 kilogramiem uzvaru izcīnīja Egija Petrovska ar rezultātu 37,5 kilogrami. Vīriešu grupā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem 4.vietu ieguva Krišs Mazūrs ar rezultātu 30 kilogrami. Svara kategorijā līdz 66 kilogramiem arī 4.vietu izcīnīja Andrejs Šilo ar rezultātu 97,5 kilogrami un 7.vietu ieguva Elāns Gorodko ar rezultātu 85 kilogrami. Svara kategorijā līdz 74 kilogramiem 6.vietā ierindojās Normunds Aizupietis ar rezultātu 125 kilogrami. Svara kategorijā līdz 83 kilogramiem Gints Šķenders ar rezultātu 140 kilogrami ieguva 5.vietu un 7.vietā ierindojās Jānis Kravalis ar rezultātu 135 kilogrami. Svara kategorijā līdz 93 kilogramiem uzvaru ar jaunu Latvijas rekordu spiešanā guļus izcīnīja Uvis Vasiļenko ar rezultātu 182,5 kilogrami un 6.vietu ieguva Gatis Zurkovs ar rezultātu 140 kilogrami. Svara kategorijā virs 120 kilogramiem 1.vietu izcīnīja Andrejs Puķīte ar rezultātu 170 kilogrami. Komandu vērtējumā spiešanā guļus tika izcīnīta 1.vieta.

Spēka trīscīņā sieviešu grupā E.Petrovska ar rezultātu 182,5 kilogrami svara kategorijā līdz 84 kilogramiem izcīnīja 1.vietu. Vīriešu grupā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem 2.vietu ieguva K.Mazūrs ar rezultātu 165 kilogrami. Svara kategorijā līdz 66 kilogramiem 1.vietu un Latvijas rekordu svaru stieņa vilkmē no zemes izcīnīja A.Šilo ar rezultātu 432,5 kilogrami un 2.vietu ieguva E.Gorodko ar rezultātu 320 kilogrami. Svara kategorijā līdz 74 kilogramiem 2.vietu ieguva arī N.Aizupietis ar rezultātu 495 kilogrami. Svara kategorijā līdz 83 kilogramiem Roberts Bašķers ar rezultātu 495 kilogrami ieguva 4.vietu. Svara kategorijā līdz 93 kilogramiem uzvaru ar jauniem Latvijas rekordiem visos vingrinājumos izcīnīja U.Vasiļenko ar rezultātu 692,5 kilogrami un absolūtajā vērtējumā ieguva 2.vietu. Savukārt 3.vietu ieguva Aigars Cīrulis ar rezultātu 585 kilogrami. Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem Tomam Mezītim nepaveicās vienā vingrinājumā, tādēļ viņš palika bez rezultāta. Svara kategorijā virs 120 kilogramiem 1.vietu izcīnīja A.Puķīte ar rezultātu 670 kilogrami un uzstādīja Latvijas rekordu senioru grupā.

Komandu vērtējumā "Gulbenes K.S.P." komanda izcīnīja 1.vietu un pēc desmitā posma Latvijas kausa spēka trīscīņas kopvērtējumā ieņem 2.vietu.

Komandas pārstāvis A.Cīrulis atzīst, ka sacensības bija ļoti spraigas un ilgas, jo tajās piedalījās vairāk nekā 80 dalībnieki. "Mūsu komandai izdevās ļoti labi starti. Ja to, ka spēka trīscīņā komandu konkurencē būsim 1.vietā, zinājām jau sacensību laikā, tad par spiešanu guļus bijām ļoti pārsteigti, jo mēs nebijām favorīti. Konkurence šajās sacensībās bija ļoti spēcīga, tāpēc arī dažiem mūsu komandas atlētiem neizdevās iekļūt godalgās, jo rezultāti bija ļoti augsti, salīdzinot ar pagājušo gadu," stāsta A.Cīrulis. "Ļoti labā sportiskā formā ir mūsu komandas līderis U.Vasiļenko. Viņš Latvijā šobrīd svara kategorijā līdz 93 kilogramiem ir labākais atlēts, un pagaidām neredzu, vai viņam tuvākajā laikā būs kāds konkurents. Jācenšas darīt viss iespējamais, lai Uvis nākamgad varētu aizbraukt uz starptautiskām sacensībām. Pārsteidza arī mūsu seniora A.Puķītes starts. Viņš uzrādīja ļoti labus rezultātus un uzstādīja Latvijas rekordus."

Tagad komandas atlētu galvenais uzdevums būs cīnīties par Latvijas kausu. Gulbenieši no 1.vietas vēl atpaliek par 6 punktiem, bet nākamajās sacensībās centīsies šo deficītu samazināt, lai nonāktu līderpozīcijā. "Protams, vissvarīgākais starts komandu sagaida novembrī Latvijas čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma. Ja viss izdosies, tad šis čempionāts notiks Gulbenē. Latvijas Pauerliftinga federācija vēlas, lai šo čempionātu organizē mūsu sporta klubs," piebilst A.Cīrulis. Komandas vārdā viņš pateicas par atbalstu Gulbenes pilsētas pārvaldei un novada domei, Gulbenes sporta centram un veikalam „Gigants LV".