Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpina pārplānot sabiedriskā transporta maršrutu tīklu

Gulbenes novadā slēdz Gulbene - Preiļi un Gulbene - Madona maršrutus

 

Tas tiek darīts, ņemot vērā nepieciešamību sabalansēt valsts budžeta dotāciju ar faktiskajiem zaudējumiem, kas rodas, pasažieru pārvadātājiem sniedzot pakalpojumus. Lai efektīvi izmantotu pašlaik pieejamos valsts budžeta līdzekļus un vienlaikus pēc iespējas saglabātu sabiedriskā transporta pieejamību arī lauku rajonos un mazapdzīvotās vietās, no 1. oktobra tiks samazināta starppilsētu autobusu satiksme maršrutos, kas kursē paralēli pārvadājumiem pa dzelzceļu.

Ar oktobri samazināts reisu skaits šādos starppilsētu autobusu maršrutos, kur paralēli tiek nodrošināti pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu: Rīga - Sloka, Rīga - Jelgava, Rīga - Dubulti, Rīga - Ogre un Rīga - Daugavpils.* Tomēr līdzekļu ekonomijas nolūkā bija nepieciešams slēgt arī dažus autobusu reisus, kuriem paralēli vilcieni nekursē, piemēram, maršrutos Rīga - Alūksne, Rīga - Talsi - Ventspils, Rīga - Mazirbe, Gulbene - Madona un Gulbene - Preiļi. Lēmums par reisu slēgšanu galvenokārt pieņemts, pamatojoties uz to zemajiem noslogojuma rādītājiem.

"Pateicoties oktobrī veiktajiem optimizācijas pasākumiem, Autotransporta direkcija līdz gada beigām plāno 67,7 tūkstošu latu lielu ietaupījumu, kas veidosies, gan slēdzot reisus, gan palielinot dzelzceļa pasažieru plūsmu. Savukārt visas šā gada laikā ieviestās izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā kopumā 2009. gadā sola ietaupījumu līdz pat 1 miljonam latu. Ietaupījums nepieciešams saskaņā ar šā gada jūnijā pieņemtajiem grozījumiem likumā „Par valsts budžetu 2009. gadam", kas paredz valsts budžeta dotācijas samazinājumu par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu no 74,4 miljoniem uz 66,9 miljoniem latu. Zinot, ka budžeta dotāciju plānots samazināt arī 2010. gadā, pašreizējie optimizācijas pasākumi radīs pozitīvu ietekmi uz nākamā gada bilanci," ir pārliecināts Valsts SIA „Autotransporta direkcija" valdes priekšsēdētājs A.Lubāns.

 

Par pārmaiņām reisu optimizācijā autopārvadātājiem uzdots pasažierus informēt, izvietojot informatīvo materiālu maršrutu galapunktos.

 

Samazinājums galvenokārt skar tieši autobusu maršrutus. Tas tādēļ, ka, ņemot vērā Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā noteikto, pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu ir prioritāri.

 

"Taču drīzumā optimizācijas pasākumi sagaidāmi arī dažos dzelzceļa maršrutos," piebilst A.Lubāns. 

Pievieno komentāru

Sports