Turpina popularizēt loka šaušanu mūsu novadā

Pavisam nesen, kā jau katru gadu šajā laikā, Lejasciema pagasta “Pukstu” māju apkārtnē notika loka šaušanas sacensības “Pukstu aplis”. “Šīs jau bija trīspadsmitās sacensības pēc kārtas,” saka sacensību organizators Juris Novožilovs.

Viņš “Dzirkstelei” stāsta, ka šogad tās tika iekļautas Latvijas apvidus loka šaušanas kausa izcīņā kā 5. posms.  Laikapstākļu lutināti, uz sacensībām bija ieradušies vairāk nekā 70 dalībnieki: jaunākajam bija 6 gadi, netrūka arī loka šaušanas veterānu.

“Sacensības notika “3D Animal round” disciplīnā, šaujot ar trim bultām no nezināmām distancēm līdz pirmajam trāpījumam pa 28 apvidū izvietotiem mērķiem. Balvas tika izcīnītas deviņos dažādos loku veidos. Patiesībā to ir vairāk, bet kausa izcīņas noteikumi apvieno līdzīgus loka veidus, lai pastiprinātu konkurenci,” skaidro sacensību rīkotājs.

Neierasti liels šoreiz bija iesācēju skaits, kuriem šīs bija pirmās sacensības. Starp viņiem bija arī Galgauskas pārstāvis Mikus Černoglazovs, kuram ļoti nopietnā konkurencē izdevās izcīnīt trešo vietu. Apbalvošanas ceremonijas laikā uzvarētājus, skatītājus un sacensību dalībniekus ar saviem skaņdarbiem priecēja Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas klarnešu trio “Orchestra pastello” un Lejasciema vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis “Deep silence”.

“Pasākuma noslēgumā grupa sniedza koncertu. Grupas izpildījumā bija iespēja noklausīties arī grupas solistes Paulas dziesmas “Diena pirms pirmdienas” pirmatskaņojumu. Sadarbība ar dažādiem māksliniekiem notiek jau trešo sezonu, un es ceru, ka tā kļūs par patīkamu tradīciju un papildinās pagasta kultūras dzīves notikumu sarakstu,” saka J.Novožilovs.

Pievieno komentāru

Sports