Tuvojas izslēgšanas spēles

Pēc "Bumerangs/ Gulbene/ ASK" uzvaras pār "Liepājas Lauvām", apmierināts bija arī mūsu komandas galvenais treneris Edmunds Valeiko.

"Zaudējums "Ķeizarmežam" bija kaunpilns, tādēļ puiši droši vien pēc iespējas ātrāk gribēja reabilitēties. Spēles plāns tika izpildīts pilnībā, bija laba cīņa. Uzvaru šajā cīņā mēs bijām pelnījuši vairāk nekā Liepāja. Jācer, ka šādi rezultāti saglabāsies arī turpmākajās spēlēs," saka komandas treneris Edmunds Valeiko.

 

"Bumerangs/ Gulbene/ ASK" direktors Sandis Čilipāns skaidro, ka regulārajā sezonā mūsu basketbolistiem ir atlikušas divas spēles - rīt pret valmieriešiem Valmierā un piektdien pret "VEF Rīga" Gulbenē. "Pēc šīm divām spēlēm sākas Latvijas čempionāts un izslēgšanas spēles. Ja mēs Latvijas Basketbola līgā (LBL) paliksim 7.vietā, kurā pašreiz arī atrodamies, pirmajā kārtā mums būs jāspēlē ar 2.divīzijas 2.vietas ieguvēju komandu. Šobrīd tā ir "Ventspils Augstskola".
Ja gadījumā tomēr noslīdam uz 8.vietu, mums būs jāspēlē ar 2.divīzijas
1.vietu - Jelgavas "Zemgali". Izslēgšanas spēles būs līdz divām uzvarām un pēc tam uzvarētājs spēlēs attiecīgi ar 1. vai 2.vietas ieguvējiem LBL," stāsta S.Čilipāns.

 

Tiesa, Gulbenes basketbolistiem ir nedaudz sarežģītāka situācija, jo 12.aprīlī jādodas uz Pasaules čempionātu karavīriem Amerikā. "Pirms aizbraukšanas mums ir jāpaspēj izspēlēt izslēgšanas spēļu pirmo kārtu - ar LBL 2.divīzijas komandām. Paši diemžēl esam radījuši tādu situāciju, ka pašreiz nemaz vēl īsti nezinām, kurā vietā LBL būsim. Šobrīd esam 7.vietā, bet, ja neizcīnīsim nevienu uzvaru regulārā čempionāta atlikušajās divās spēlēs, savukārt "Ķeizarmežs" vēl gūs kādu uzvaru, mēs ierindosimies 8.vietā. Visiem citiem, izņemot mūs, regulārā sezona beidzas 12.aprīlī. Teorētiski iznāk, ka izslēgšanas spēles nemaz vēl nedrīkst spēlēt, jo īsti nav zināms, kurā vietā kurš atradīsies. Situācija ir sarežģīta, taču atrisināt to ir tikai pašu spēlētāju rokās, uzvarot Valmieru vai "VEF Rīga". Maz ticams, ka "Ķeizarmežs" var gūt divas uzvaras, jo viņiem ir jāspēlē pret "Baronu" un "ASK/ Rīga". Protams, brīnumi notiek, tāpēc pašiem sev ir jānodrošina ceļš. Savukārt, atgriežoties no Amerikas, ja būsim pirms braukšanas uzvarējuši LBL 2.divīzijas komandas, cīnīsimies otrajā kārtā," stāsta S.Čilipāns.

Pievieno komentāru

Sports