Tuvojas motoru sporta festivāls Apē

Ape un „Vaidavas kauss" - šie vārdi ir ciešā saistībā nu jau trīsarpus gadu desmitus, kuru laikā izaugušas divas apeniešu paaudzes. 13.jūlijā 35.reizi skatītājus un dalībniekus uz mototrasi aicinās gan tradicionāli, gan neparasti starti.

„Arī šogad motokrosā „Vaidavas kauss" ir gaidāms ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs gan solo motociklu klasēs, gan ekipāžām un kvadricikliem," informē motokluba „Ape" vadītājs Mairis Levans, kurš ir viens no sacensību rīkotājiem.

 

Dalību jau apstiprinājuši vieni no pasaules vadošajiem sportistiem

 

Par iespējām piedalīties lielu interesi izrādījuši sportisti ne tikai no Latvijas, bet arī no citām valstīm, tā ka cīņas būs sīvas un aizraujošas. Dalību sacensībās jau apstiprinājuši vieni no pasaules vadošajiem sportistiem MX1 klasē igauņi Tanels Leoks un Aigars Leoks, gandrīz visi Latvijas spēcīgākie solo klašu braucēji ar Lauri Freibergu priekšgalā, kā arī pārējie vadošie igauņu motokrosisti un viesi no Lietuvas un Krievijas. „ Ceram trasē redzēt arī vienu no Latvijas labākajiem jaunajiem motosportistiem Matīsu Karro, kurš ne reizi vien pierādījis, ka spēj apsteigt daudzus pieredzējušus un titulētus pasaules līmeņa krosistus," saka M.Levans.

 

Kārtējo reizi notiks arī balvas „Zelta mopēds" izcīņa

 

Apes trasē, atceroties motoru sporta sākumus, šīs sacīkstes iecerētas kā savdabīgs retro salidojums - šovs, kad arī bijušajiem motobraucējiem būs iespēja atkal piedalīties „Vaidavas kausā". Organizatori aicina visus, kam saglabājušies agrāku laiku braucamie, tos vilkt laukā no šķūņiem un doties trasē. Drīkstēs startēt ar daudzveidīgu marku mopēdiem (gan tikai padomju laikos ražotiem!) dažādā tehniskā stāvoklī.


Pirmo reizi Latvijā būs sacensības „Mini MX" klasē ar maza izmēra motocikliem, ar tiem startēs ne vien jaunieši, bet arī pieaugušie. Šādas sacensības (tāpat kā mopēdu sacīkstes) kļuvušas ļoti iecienītas Igaunijā un citviet Eiropā. Sagaidāms, ka Apē uz starta šajā minimotociklu klasē redzēsim pārsvarā dalībniekus no Igaunijas.

 

Šogad sacensības būs tikai vienu dienu

 

Pēdējos četros gados jau bija ierasts, ka „Vaidavas kauss" tiek rīkots divas dienas. Sacensību rīkotāji informē, ka sakarā ar lielo valsts notikumu - Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertu - sestdien, 12.jūlijā, Apes mototrasē sacensības nenotiks. Toties visus tehnisko sporta veidu cienītājus gaidīsim Apē svētdien, 13.jūlijā, kur, kā jau minēts, gaidāmi gan motokrosa starti, gan traktoru šovs, gan neiztrūkstošā loterija uz ieejas biļetēm, kur varēs laimēt ļoti vērtīgas lietas.

 

Savukārt visus riteņbraucējus aicinām gatavoties velosvētkiem Apē 10.augustā. Tad notiks „Vaidavas kauss" velomaratonā („Philips" MTB maratona 2.posms), kā arī plašas bērnu velosacensības.

Pievieno komentāru

Sports