Tuvojas rallija sezona

Mūsu tradicionālais rallijs “Sarma” arī šajā gadā iesāks Latvijas un Igaunijas rallija čempionātus un būs šo ralliju pirmais posms, savukārt Latvijas rallijsprinta čempionātā tas būs otrais posms.


Pēc vairāku gadu pārtraukuma rallija “Sarma” norises laiks no februāra ir pārcelts uz janvāri. Rallijam “Sarma 2015” starts tiks dots 23.janvārī Apē, savukārt mūsu novada ceļos sacīkstes norisināsies 24.janvārī, kur būs arī rallija finišs un vakarā notiks uzvarētāju godināšana.


Organizatori cer uz kārtīgu ziemu


Organizatori jau ir izvēlējušies nepieciešamos ātrumposmus gan Apes, gan arī Gulbenes apkaimē. Būs gan jauni ātrumposmi, gan arī pēc ilgāka pārtraukuma tiks izmantoti klasiski un pieredzējušākajiem sportistiem labi pazīstami ātrumposmi. Rallija pirmās dienas starts tiks dots pie Apes novada domes, pēc kā sekos pirmā rallija diena ar četriem ātrumposmiem (divas reizes tiks izbraukts pa diviem ātrumposmiem, turklāt pirmajā reizē šie ātrumposmi tiks braukti vēl pa gaismu, bet otrajā reizē būs jau jārēķinās ar tumsu).


Nākamajā dienā rallija norise turpināsies Gulbenes novadā. Rallija trases ies pa Jaungulbenes, Daukstu, Galgauskas, Beļavas un Stāmerienas pagastu. Mūsu novadā sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi – divas reizes jāizbrauc trīs ātrumposmi. Sacensību organizatori tāpat kā vienmēr ir parūpējušies un trases veidojuši tā, lai cīņas būtu interesantas gan pašiem sportistiem, gan arī skatītājiem. Organizatori ļoti cer, ka šoreiz ziema nepievils, kā tas diemžēl bija pagājušajā gadā, kad ralliju nācās atcelt. Pieteikšanās sacensībām sāksies ar 23.decembri.


Jāpiebilst, ka Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmais posms norisināsies tepat kaimiņos, Alūksnes pusē, un tas būs rallijsprints “Alūksne 2015”, kas notiks tieši nedēļu pirms “Sarmas” rallija – 16. un 17.janvārī. Latvijas un Baltijas rallija sezona jau piekto gadu tiks atklāta ar ziemas ralliju “Alūksne”. Tas būs gan Latvijas, gan arī Lietuvas rallijsprinta čempionāta pirmais posms. Rallijsprints norisināsies Alūksnes novada Jaunlaicenes, Veclaicenes, Ziemeru, Annas un

Jaunalūksnes pagasta ceļos. Organizatori ir sarūpējuši septiņus ātrumposmus, turklāt divi pēdējie ātrumposmi notiks diennakts tumšajā laikā. Pieteikties sacensībām sportisti varēs ar 12.decembri.


Čempionātos – pa astoņiem posmiem


2015.gada Latvijas rallija čempionātā paredzēti astoņi posmi. Pēc pirmā posma – rallija “Sarma” - 7. un 8.februārī tiks aizvadīti divi posmi Liepājā, kad vienlaikus notiks arī Eiropas rallija čempionāts, bet pēc tam sekos pārtraukums līdz maijam, kad 16. un 17.maijā paredzēts rallijs “Talsi 2015”. Nākamais posms risināsies 19. un 20 jūnijā Igaunijā, Veru, bet pēc diviem mēnešiem (7. un 8.augustā) rallija čempionāta posms būs Lietuvā - “300 ezeru rallijs”. Kā pēdējie divi čempionāta posmi būs rallijs “Kurzeme” no 27. līdz 29.augustam un rallijs “Latvija” 17. un 18.oktobrī.


Arī Latvijas 2015.gada rallijsprinta čempionāta kalendāra projekts pašreiz paredz sacensību norisi astoņos posmos. Pēc rallijsprinta “Alūksne 2015” un rallijsprinta “Sarma 2015” sacensību seriālā būs pārtraukums. Rallijsprinta sezona turpināsies ar “Kalnamuižu” Kurzemes pusē 3.maijā. Ceturtais rallijsprinta čempionāta posms “Gulbis” tiek plānots 6.jūnijā. Šobrīd paredzēts, ka piektais posms norisināsies Lietuvā 24.jūlijā rallijsprintā “Viekšniai”. 8. un 9.augustā ir pieteikts sestais rallijsprinta posms “Viduslatvija”, kas notiks Jēkabpils puses ceļos. Rallijsprinta dalībnieki startēs arī “Kurzemes” rallijā 29.augustā, un 2015.gada sezona beigsies oktobrī ar rallijsprintu “Latvija”.


Pievieno komentāru

Sports