Uvim Vasiļenko - uzvara 3

Gulbenes blakusvāģu ekipāžas turpina startēt retro motokrosā. Aizvadītas jau ceturtā posma sacensības, kas šoreiz norisinājās Saldus “Silavotiņu” trasē.

Uvis Vasiļenko stāsta, ka viņa kantētājs Ugis Skopāns Latvijas čempionātā Dobelē guva ceļgala traumu, tādēļ šajā sacensību posmā viņš startēja ar citu līdzbraucēju – Kasparu Krievu.

“Sacensību laikā bija ļoti karsts un bija ļoti grūti startēt. Ar Kasparu kopā nekad nebijām braukuši -  tas vien jau deva papildu adrenalīna devu pirms starta. Katram kantētājam ir savs stils, tāpēc ir diezgan bīstami uzreiz doties trasē sacensību režīmā. Kvalifikācijā pirmos apļus veicām ļoti lēni, pārdomāti, daudz runājām, lai viens otru ātrāk saprastu. Rezultātā – kvalifikācijā bijām pirmie. Veiksmīgi uzstādījām arī labāko apļa laiku. Brālis Niks ar savu kantētāju Tomu Priedīti kvalifikācijā bija trešie, otrie - ekipāža no Lietuvas,” stāsta Uvis. “Pirmajā braucienā mums izdevās veiksmīgs starts. Pirmajos trīs apļos bijām līderi, taču kādā no līkumiem Kaspars izkrita un tajā brīdī lietuvieši tika mums garām. Kaspars ātri vien atguvās, turpinājām braucienu un pietuvojāmies lietuviešiem.  Arī viņi tieši mums priekšā kļūdījās. Mēs izvairījāmies no sadursmes un veiksmīgi nobraucām līdz galam kā pirmie.” Savukārt Niks ar Tomu startā bija ceturtie, bet, veicot stabilu braucienu, aizcīnījās līdz otrajai vietai. Diemžēl brauciena laikā salūza centrālā amortizatora balsts, tāpēc braucienu viņi nebeidza. Otrajā braucienā Uvis ar Kasparu startā atkal bija pirmie, brauciens bija bez kļūdām un finišā, kā arī kopvērtējumā izcīnīta 1.vieta. Niks ar Tomu otro braucienu neveica, jo uz vietas trasē motociklu nebija iespējams saremontēt.

“Tagad gatavojam tehniku uz Viļaku, kur “Baltā brieža” mototrasē 26.jūlijā norisināsies Baltijas čempionāts. Blakusvāģu klasē startēs arī šībrīža Pasaules čempionāta līderi Etjēns Bakss kopā ar latviešu kantētāju Kasparu Stupeli. Būs arī spēcīgākās ekipāžas no Igaunijas, Lietuvas, Somijas un, iespējams, arī brāļi Radionovi no Krievijas. Es pašreiz vēl neesmu atradis kantētāju, kurš man palīdzētu startēt Viļakā, jo visi spēcīgākie būs kopā ar saviem pilotiem. Iespējams, Viļakā startēs arī Niks, ja Latvijas Motosporta federācija to ļaus, jo viņam ir tikai 14 gadi, bet startēt drīkst tikai no 16 gadu vecuma. Mēs abi ar brāli ļoti ceram, ka būsim Viļakā!” piebilst Uvis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

xxx

Lai tikpat veiksigi starti abiem brāļiem arī turpmāk!

pirms 5 gadiem, 2015.07.15 07:28

Fans

Uvim jāņem uz Viļaku Atis Verebs blaķenē un jādod ručkā!!!!!Lai veiksmīgi starti būsim klāt atbalstīt cīņā ar Daideriem.

pirms 5 gadiem, 2015.07.18 08:45

Kko saprotu

Izskatās ka mazajam bračkam ir iekšās, ja moči abiem būtu vienādi tad Uvim nav variantu, būtu jāēd mazā bračka putekļi

pirms 5 gadiem, 2015.07.19 11:50

Sports