Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz laiku ierobežos transporta kustību 2

Brauktuve gaida apjomīgu rekonstrukciju
Transportlīdzekļu vadītāji, kas ikdienā pārvietojas pa valsts nozīmes tranzīta ceļu Gulbene - Rēzekne, ir neapmierināti ar brauktuves pašreizējo stāvokli. Paaugstinātā vides mitruma ietekmē uz ceļa ir izveidojusies trepe, brauktuves virskārta dažviet ir izšķīdusi, tajā izveidojušās pamatīgas bedres.

Labo brauktuvi "Situācija uz šīs brauktuves ir apzināta, tāpēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas Autoceļu uzturētājs" Gulbenes ceļu rajons tieši pirmssvētku dienās laboja atsevišķas brauktuves daļas, izmantojot granti, lai nedaudz uzlabotu izveidojušos situāciju. Uz neilgu laiku tiks izvietotas arī automašīnu pilnu masu ierobežojošas zīmes," stāsta valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters. Viņš norāda, ka brauktuve esot pārāk aizlijusi un tai neesot normālas ūdens atvades.

 

"Tas ir ļoti labi redzams, jo ceļam piegulošie lauki, kas varbūt vietām ir arī meliorēti, ir tā aizlijuši, ka daudzviet uz tiem stāv ūdens. Arī pārāk izmirkuša ceļa seguma planēšana būtiski neko nedos. Segumu iespējams uzlabot tikai tad, kad tas būs apžuvis un liekais ūdens no tā notecējis," skaidro L.Aumeisters.

 

Pilnas masas ierobežojošas zīmes, lai samazinātu smagā autotransporta iedarbību, izvietos arī uz ceļa posma starp Ranku un Jaunpiebalgu. "Tur šobrīd notiek ceļa remonts, bet brauktuves šķembu segums vēl nav izbūvēts vajadzīgajā biezumā, tāpēc, lai pasargātu ceļa reljefu, ieviesīsim šo ierobežojumu," papildina L.Aumeisters. Zīmes noņems tikai tad, kad tiks salabots brauktuvju segums.

 

Notiek vērtēšana

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka Gulbenes - Rēzeknes autoceļš tiks rekonstruēts. Akciju sabiedrība "Latvijas Valsts ceļi", izmantojot Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu, 2011. un 2012. gadā paplašinās un asfaltēs aptuveni 10 kilometrus garu šā ceļa posmu, kas vīsies cauri Stradu ciematam, sākot no Pededzes tilta līdz Gulbenes pilsētas robežai. "Šobrīd notiek projekta izvērtēšana. Līdz 2011.gada janvāra beigām ir jābūt izstrādātam šā posma tehniskajam projektam. Pēc tam attiecīgi tiks veikts iepirkums būvniecības darbu veicējiem. Ļoti iespējams, ka nākamā gada otrajā pusē būvniecība varētu sākties," stāsta L.Aumeisters.

 

Viņš skaidro, ka ir jāizbūvē brauktuves seguma pamatne un brauktuve jāpadara taisnāka, tāpēc būs jāizzāģē daļas veco koku gar brauktuves malām.

 

"Ja gar koku ir jāizrok ceļa pamatnes gultne, tad kokam ievērojami tiks bojātas saknes. Diemžēl ir jāizvēlas, vai mēs gribam braukt pa normālu brauktuvi, kas ir drošs kā transportlīdzekļu vadītājiem, tā arī pārējiem mazāk aizsargātajiem kustības dalībniekiem, un jāiziet uz kompromisu," piebilst L.Aumeisters.

 

Braucot pa šo ceļu, nevar nepamanīt, ka daļa veco koku jau ir apzīmēti ar sarkaniem krustiem. "Koki ir apzināti un iezīmēti ar krustiem un aplīšiem. Apzīmējums norāda, kuri koki ir bojāti, kur paredzēts ierīkot autobusu pieturvietas, kuri traucē ceļa iztaisnošanai un braukšanas drošībai, tāpēc tie jānozāģē," skaidro Gulbenes novada domes deputāts Ivars Kupčs, kurš kopā ar vides komisiju veica koku izpēti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

lauķis

Aumeister sāc visur ar grāvju rakšanu un tīrīsanu, un neskatie uz laukiem; ''jo ceļam piegulošie lauki, kas varbūt vietām ir arī meliorēti, ir tā aizlijuši, ka daudzviet uz tiem stāv ūdens''

pirms 8 gadiem, 2010.11.23 16:42

Zīmes jau sen ir uzliktas,bet baļķenieki brauc kā braukuši .

pirms 8 gadiem, 2010.11.23 12:41

Sports