Uz ledus notiek aizraujošas cīņas

Sestdien Stāmerienas pagastā uz Ludza ezera notika pirmais šāgada "Auto Stils" rallija supersprints. Sacīkste uz ledus bija tiešām aizraujoša. Krietnu adrenalīna devu saņēma gan sportisti, gan arī skatītāji.

Ar šo sacīksti tika atjaunota tradīcija rīkot rallija formāta pasākumus uz aizsalušiem ezeriem Gulbenes rajonā. Iepriekšējās sacensības uz Ludza ezera notika 2006.gadā, kad tur norisinājās Latvijas čempionāts standartauto rallijā.

 

Ziemas "Auto Stils" supersprinta trasi veidoja 4,5 kilometrus garš ātrumposms, kas sportistiem bija jāveic trīs reizes. Divi labākie braucieni veidoja sportista kopējo rezultātu. Skatītāji varēja izbaudīt ļoti garas sānslīdes meistarīgu sportistu izpildījumā. Uz starta stājās 127 sportisti no visas Latvijas, tostarp arī gulbenieši.

Viena tilta piedziņas klasē ar standarta radžotām riepām (2WDAR) uzvaru izcīnīja kuldīdznieks Jānis Ikers. Priekšpiedziņas klasē bez radzēm (FWDBR) 1.vietu ieguva alūksnietis Zigurds kalniņš, kurš ir arī starp līderiem Latvijas rallija čempionātā. Pilnpiedziņas klasē bez radzēm (4WDBR) uzvarēja alūksnietis Ivars Helmess.

 

Aizraujošas cīņas norisinājās ātrākajās klasēs - pilnpiedziņas klasēs ar ielas radžotām riepām (4WDAR), klasē 4WD Open un speciālā ieskaites klasē „Rallijs". Pēdējās divās sportisti startēja ar sporta ziemas riepām, kurās ir ierobežots radžu skaits un maksimālais garums 2,5 milimetri. Pilnpiedziņas auto klasē ar ielas radžotām riepām (4WDAR) uzvarēja kuldīdznieks Jānis Kārkliņš. Šajā klasē sacentās arī vairāki mūsu puses autobraucēji. 4.vietā ierindojās lejasciemietis Uģis Boks, aiz viņa - arī Mareks Švarcs - Švampāns, savukārt Sandis Boks ieņēma 8.vietu. 11.vietā ierindojās bijušā gulbenieša Aināra Igaveņa dēls Artūrs Igaveņš, 13.vietu ieņēma stāmerienietis Gundars Rubenis, savukārt 15.vietā ierindojās autosportista Gata Cimdiņa dēls Kristers Cimdiņš.

Visātrākajās klasēs, kurās sportisti startēja ar tā dēvētajām „treniņriepām", pilnībā dominēja rīdzinieks Ints Jeršovs, uzvarot gan 4WD Open, gan klasē ekipāžām ar nosaukumu „Rallijs" (šajā klasē sportistiem bija atļauts braukt divatā ar stūrmani un izmantot stenogrammu). Pieredzējušais autosportists Ainārs Igaveņš, startējot 4WD Open klasē, ierindojās 11.vietā, savukārt klasē "Rallijs" viņš ieņēma 12.vietu.

 

Klasēs, kurās startēja mazāk par 10 dalībniekiem, tika apbalvoti tikai uzvarētāji. Automašīnām ar aizmugures piedziņu bez radzēm (RWDBR) uzvarēja Andris Vovers (BMW 325) no Aizkraukles, bet automašīnu klasē 2WD Open, kurā sportisti startēja ar sporta treniņu riepām, uzvarēja rīdzinieks Toms Sproģis (VW Golf II).

 

Papildus ieskaites klasē tika vērtēti sportisti, kuri dzimuši 1991.gadā un jaunāki un startēja ar automašīnām, kurām ir standarta riepas ar vai bez radzēm. Par uzvarētāju U18 ieskaitē 12 sportistu konkurencē kļuva kuldīdznieks Jānis Kārkliņš (17 gadi) ar tēvu Andri Kārkliņu, kuram sekoja Artūrs Igaveņš (16 gadi) ar tēvu Aināru Igaveņu, bet 3.vietā ierindojās Kristers Cimdiņš (16 gadi) ar tēvu Gati Cimdiņu.

 

Ainārs Igaveņš, kurš ir šo sacensību galvenais atbalstītājs atzīst, ka sacensības bija izdevušās. "Paldies jāsaka gan Andrim Musajevam, kas sagatavoja trases un uzņēma visus, gan arī visiem pārējiem, kas palīdzēja. Tas ir komandas darbs, viens cilvēks šādas sacensības nevar noorganizēt," atzīst Ainārs Igaveņš.

 

Viņš gan piebilst, ka gribējies, lai nedaudz vairāk sacensībās būtu piedalījušies tieši vietējie - gulbenieši.

 

"Arī sacensības junioru klasē rīkojām ar domu iekustināt vecos rallistus un patrenēt jaunos," norāda autosportists.

 

"Auto Stils" vasaras supersprinta sezona sāksies maijā. Visi vasaras posmi superspintā ir iekļauti Latvijas kausa ieskaitē.

 

vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=12713

Pievieno komentāru

Sports