Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Ludza ezera atvērta ledus trase 3

Stāmerienas pagastā uz Ludza ezera atpūtas kompleksa "Zušu nams" saimnieki ziemā vienmēr cenšas sagatavot ledus trasi, kur baudīt gan ekstremālas izjūtas, gan arī pilnveidot braukšanas prasmes var doties ikviens interesents. Tuvojoties rallijiem, tajā labprāt trenējas arī autosportisti. Otrdien tur trenējās Krievijas un Ukrainas sportisti vairākkārtējā Latvijas čempiona autorallijā Anda Neikšāna vadībā.

A.Neikšāns "Dzirkstelei" stāsta, ka viņš šurp brauc regulāri. "Aizsaluši ezeri Latvijā ir pieejami, taču citviet nav neviena, kurš parūpētos un sagatavotu uz tiem kvalitatīvu trasi - sekotu, kā sasalst ledus kārtas, un pateiktu, kad var un kad nevar droši braukt pa ezeru. Šeit tas tiek nodrošināts!" saka A.Neikšāns.

 

"Pilnu sagatavošanās procesu mēs šeit, protams, nevaram veikt, jo rallijs tomēr iet pa ceļiem un arī tur ir jātrenējas, taču šis ir labs iesildīšanās treniņš."

 

Viņš arī ikvienam, kurš vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes, iesaka izmantot iespēju pabraukt pa ledus trasi un salīdzināt savus apļa laikus, piemēram, ar draugiem. A.Neikšāns saka, ka vietējie rallija organizatori uz priekšdienām varētu atkal paredzēt uz ezera ledus arī kādu ātrumposmu.

 

Apmācīs un apkalpos citus sportistus

Otrdien A.Neikšāns ledus trasē apmācīja ukraiņu sportistu Vitāliju Puškaru un krievu sportistu Aleksandru Mihailovu. Viņi šajās brīvdienās startē rallijā "Alūksne". A.Neikšāns atklāj, ka viņa motosporta uzņēmums "Dynamic Sport" sadarbojas gan ar šīm divām ekipāžām, gan arī apkalpos Rolanda Jaunzema ekipāžu, kurai pēc ilgāka pārtraukuma rallijs "Alūksne" būs pirmais rallijs.

 

"Pats šajā sezonā rallijā neplānoju braukt. Ir beigusies sadarbība ar sponsoriem un plāni ir mainījušies. Darbošos citu braucēju apmācībā un arī viņu apkalpošanā. Lai brauktu labā līmenī un sasniegtu rezultātus, ir nepieciešams diezgan liels finansējums. Protams, ir cita iespēja - nopirkt, piemēram, klasiskās piedziņas sporta automašīnu un braukt vairāk sava prieka pēc, un arī tad droši vien rezultāti būtu labi, bet tas ir citādāk. Pagaidām es konkrētus plānus nekaļu. Esmu tomēr braucis 14 gadus no vietas. Man ir 27 gadi - vairāk nekā pusmūžu esmu braucis. Pēc tāda nepārtraukta skrējiena ir vajadzīgs laiks, lai saprastu, kā rīkoties tālāk," saka A.Neikšāns.

 

Tomēr rallija izjūtas viņš bauda arī mācību procesā. Autosportists uzskata - lai notiktu veiksmīgs mācību process, pie stūres jābrauc gan apmācāmajam, gan arī trenerim. Tā tika darīts arī otrdien, kad sportisti trenējās ledus trasē.

 

Organizēs pasākumu uz ledus

"Zušu nama" saimnieki Andris un Inga Musajevi priecājas, ka autosportisti ir novērtējuši šo ledus trasi.

 

"Sportistiem patīk, kā trase ir izveidota. Tā ir diezgan ātra, un viņi tajā var labi izmēģināt un notestēt savas automašīnas, lai saprastu, kā tās uzvedas," saka A.Musajevs.

 

Viņš atklāj, ka šurp brauc trenēties arī vēl citi autosportisti.

 

"Aicinām atbraukt pabraukāt un patrenēties arī mūsu pašu vietējos cilvēkus. Savulaik organizējām "Zušu nama" kausa izcīņas sacensības. Varbūt sarīkosim tās arī šogad, taču esam plānojuši noorganizēt arī kādu pasākumu uz ledus ar dažādām atrakcijām, piemēram, ar orientēšanos, skijoringu, vizināšanos un pat, iespējams, ballīti noslēgumā," stāsta A.Musajevs.

 

Viņš norāda, ka ledus trasē par nelielu samaksu var doties gan ar savām automašīnām, gan arī iznomāt auto. "Zušu nama" saimnieki aicina organizēt arī tematiskus pasākumus, baudot gan sportiskās izjūtas, gan arī pēc tam atpūšoties pirtī un apkurināmajā baļļā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vieglo, jā, bet vai manu patrolu arī šis ledus turēs... savādāk varētu aizbraukt esot tai pusē.

pirms 7 gadiem, 2013.01.23 12:09

Sports