Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzrāda labus rezultātus veterānu sacensībās vieglatlētikā 1

Jūlija pirmās nedēļas nogales karstajās dienās renovētajā Bauskas stadionā notika Latvijas sporta veterānu savienības 47.sporta spēļu sacensības vieglatlētikā, kas vienlaicīgi bija arī pirmais Baltijas valstu atklātais čempionāts ar Igaunijas, Lietuvas, kā arī Krievijas un Zviedrijas vieglatlētikas veterānu līdzdalību. Turpat Bauskā notika arī finālsacensības dažādās sporta spēlēs – volejbolā, basketbolā, minifutbolā un handbolā, kas kopumā Bauskā pulcēja gandrīz 1500 sporta veterānu.

Uz sacensībām bija ieradušies turpat vai 400 vieglatlētu no visām Latvijas malām.  Liela delegācija – 41 sportists – bija ieradusies no Igaunijas, nedaudz mazāk vieglatlētu pārstāvēja Lietuvu, kuri sacentās 31 disciplīnā 11 dažādās vecuma grupās, sākot ar 30 vai 35-gadīgiem, vēl spēka gados, vieglatlētiem un beidzot ar 80-gadīgiem sirmiem kungiem un kundzēm. Ik gadu pieaug vieglatlētikas veterānu aktivitāte. Gan jauni, gan arī pirms gadiem desmit stadionu atstājušie Latvijas vieglatlēti piedalījās šajās sacensībās. Šogad savas komandas stiprināja bijušie olimpieši, tādi kā Maskavas olimpisko spēļu čempions Dainis Kūla, Mehiko olimpisko spēļu dalībniece Helēna Ringa, divu olimpisko spēļu dalībnieks Uģis Lasmanis un triju olimpisko spēļu dalībnieks soļotājs Modris Liepiņš.

Ar šo gadu Latvijas vieglatlētikas veterāniem ir sava rekordu tabula visās vecuma grupās, kas daudziem sportistiem bija kā papildus stimuls uzrādīt vislabākos rezultātus. Tā Bauskā tika laboti gandrīz 20 rekordi. Varam lepoties, jo viena jaunā rekorda īpašnieks ir arī Gulbenes novada komandas sportists Andrejs Vācietis, kas laboja Latvijas rekordu V 75+ vecuma grupā un to paveica 10 kilometru soļošanā (rez. 1.12:25,8)

Labākajiem vieglatlētiem sacensības Bauskā bija nozīmīgs atskaites punkts pirms došanās uz Eiropas veterānu čempionātu, kas šomēnes risināsies Ungārijas pilsētā Niregihazā, uz kurieni dosies arī gulbenietis Gunārs Rubenis.
Gulbenes novadu sacensībās Bauskā pārstāvēja krietns pulciņš sportistu: 16 vieglatlēti, viena vīriešu mini futbola, kā arī viena dāmu volejbola komanda.
Futbolisti spēkiem mērojās 40+ grupā un izcīnīja trešo vietu. Sacensību pirmajā dienā savā apakšgrupā viņi bija pārliecinoši līderi, jo pirmajā mačā ar komandu Latgols (Ludza) spēle noslēdzās ar rezultātu 4:1, bet otrajā spēlē pret Tukumu, mūsu futbolisti viņus sagrāva ar 5:0. Otrajā dienā pirmajā „krusta” spēlē mūsējiem bija jācīnās ar Aizkraukles vienību. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 0:1 par labu pretiniekiem. Pēc pārtraukuma gulbenieši cīņā metās ar dubultīgu atdevi un rezultātā gūti trīs vārti pēc kārtas, tomēr pāragri tika svinēta uzvara un pretinieki tik pat reizes bija rezultatīvi pretī, līdz ar to mačs noslēdzās ar rezultātu 3:4 un tādejādi pēdējā cīņā bija jācīnās par 3.-4.vietu.  Finālspēlē gulbenieši atkal tikās ar Latgols (Ludza) vienību un arī šoreiz mūsējie bija pārāki, kā rezultātā LSVS 47.sporta spēlēs futbolā nodrošinot Gulbenei trešo vietu. Komandas sastāvā spēlēja Aivars Začs, Vilnis Grāvlejs, Uldis Romanovs, Uģis Aigars, Aigars Vītols, Igors Ņekrasovs, Igors Cicurins, Pēteris Suhanovs, Genādijs Obžins, Zigmunds Eglīte un Kārlis Emsis.

Volejbolā sievietēm S 35+ grupā Gulbenes dāmas arī trešajā vietā. Pirmajās divās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi, bet trešajā uzvara, līdz ar to Gulbenei vēl viena bronza. Komandas sastāvā spēlēja: Solvita Vīcupa, Inese Ubaga, Daiga Ņikitina, Inita Medne, Iluta Rudzīte un Līga Klusā.
Vieglatlētikā 31 komandas konkurencē Gulbenes novada sportisti ierindojās augstajā septītajā vietā, sev priekšā palaižot vien tādas vieglatlētikas „lielpilsētas (novadus)” kā Ventspils, Kuldīga, Bauska, Rīga, Daugavpils un Valmiera.

Sestdien no Gulbenes pirmā vieglatlētikas stadionā kājas izlocīja Zaiga Baltā, kas 100 metru skrējienā uzrādīja ātrāko rezultātu S 65+ grupā, par vienu sekundes simtdaļu apsteidzot tuvāko sekotāju un izcīnot Gulbenes novadam pirmo zelta godalgu.

Diska mešanas disciplīnā piedalījās četri gulbenieši. Labākais sniegums Jānim Pāvuliņam, kas V 35+ grupā izcīnīja otro vietu, bet Ilvaram Glāzniekam, trešais labākais rezultāts. Vijai Kalniņai S 50+ grupā LSVS vērtējumā otrā vieta, bet Baltijas čempionāta ietvaros bronzas godalga.

800 metru skrējienā S 30+ grupā Baltijas čempionāta ietvaros trešā vieta Dacei Ančai.

1500 metru skrējienā V 45+ grupā Antis Zunda gan LSVS, gan Baltijas vērtējumā izcīnīja otro vietu, finiša spurtā apsteidzot savu konkurentu.

Visvairāk gulbeniešus startējot varēja redzēt tieši soļošanas disciplīnās, kad pa stadionu pretī augstāka vai zemāka kaluma medaļām pretī gāja desmit Gulbenes novada sportisti. Dāmām 3 kilometru soļošanā visām otrās vietas gan LSVS, gan Baltijas čempionāta vērtējumā. Tā S 35+ grupā Irita Bačka, S 40+ Anita Žavrida, S 65+ Zaiga Baltā un S 70+ Rita Vucena ieguva sudraba godalgas.

Kungi spēkiem mērojās 5 kilometru distancē. Labākais sniegums Andrejam Vācietim (V 75+), kas LSVS un Baltijas čempionātā izcīnīja pirmo vietu. Harijam Āboliņam (V 60+), pirmā vieta LSVS vērtējumā, bet distanci viņš veica kā otrais aiz Igaunijas sportista. Šajā grupā aiz Harija otrajā un trešajā vietā ierindojās Guntis Balodis. Sudraba godalgas LSVS un Baltijas vērtējumā sev un komandai izcīnīja Gunārs Rubenis (V 70+) un Jurijs Gjačs (V 45+) grupās. Trešajā vietā V 50+ grupā Vitālijs Deksnis.
Augstlēkšanas sektorā Guntis Balodis ierindojās trešajā vietā, bet trīssoļlēkšanā otro vietu LSVS vērtējumā ieņēma Jānis Pērkons.

Sacensību pirmās dienas noslēgumā sekoja jauktās stafetes skrējiens (100 m + 200 m + 400 m + 800 m). Gulbenes komanda (I.Bačka, V.Deksnis, D.Anča, A.Zunda) 14 komandu konkurencē ierindojās ceturtajā vietā, no goda pjedestāla viņus šķīra tikai viena sekunde un fakts, ka gulbenieši neskrēja vienā skrējienā ar Daugavpils komandu, kas ieņēma trešo pozīcīju.

Svētdien vieglatlētikas sacensības sākās jau pl.7.00 no rīta, kad stadiona aplī devās 5 kilometru soļotājas sievietes. Augstākā kaluma medaļas  - zeltu (I vieta) LSVS un Baltijas vērtējumā izcīnīja Zaiga Baltā savā vecuma grupā. Pārējās mūsu soļotājas (Irita Bačka, Anita Žavrida, Rita Vucena), tāpat kā 3 kilometru distancē, izcīnīja otro vietu.

10 kilometru soļošanā vīriešiem Gulbenes novadam četras zelta godalgas: V 75+ grupā par uzvarētāju kļuva Andrejs Vācietis, V 70+ grupā nepārspēts izrādījās Gunārs Rubenis, V 45 + ātrāko rezultātu uzrādīja Jurijs Gjačs (visiem arī I vieta Baltijas vērtējumā), bet V 60+ grupā ļoti atzīstamu rezultātu sasniedza un pirmo vietu LSVS izcīnīja Harijs Āboliņš, kurš tikai nedaudz zaudēja savam konkurentam no Igaunijas, tādejādi Baltijas vērtējumā viņam otrā vieta. Aiz viņa otrajā/trešajā vietā Guntis Balodis, bet V 50+ grupā Vitālijam Deksnim trešā vieta.

400 metru skrējienā Antis Zunda V 45+ grupā finiša līniju šķērsoja kā otrais, izcīnot sudraba godalgu.
3000 metru skrējienā par uzvarētāju S 30+ grupā kļuva Dace Anča.
Lodes grūšanā S 50+ grupas sievietēm Vija Kalniņa uzrādīja trešo labāko rezultātu Baltijas un otro labāko Latvijas vērtējumā, tikai 24 cm zaudējot savai sāncensei. Savukārt, vīriešiem labāko rezultātu sasniedza un par V 35+ grupas uzvarētāju kļuva Jānis Pāvuliņš, aiz viņa trešajā pozīcijā Ilvars Glāznieks.
Šķēpa mešanā Jānim Pāvuliņam vēl viena zelta godalga, savukārt, trešajā vietā LSVS vērtējumā Jānis Pērkons V 60+ grupā. Vija Kalniņa savā vecuma grupā izcīja trešo vietu.  

Tāllēkšanas sektorā Ilvars Glāznieks V 35+ grupā uzrādīja trešo labāko rezultātu tūlīt aiz diviem Igaunijas sportistiem.

Paldies komandu vadītājiem  G.Rubenim, A.Začam un S.Vīcupai par ieguldīto darbu komandu sagatavošanā, komplektēšanā un startu veiksmīgā norisē. Kā arī paldies par atbalstu Gulbenes novada Izlgītības, kultūras un sporta nodaļas speciālistam sporta jomā Ziedonim Lazdiņam.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Meikuls

Vistiņa zelta oliņu vēl taisās dēt, bet līksmas jau sasnieguša apogeju.
Tā Andrejs Vācietis vēl būdams V 70+, jo dzimšanas gads bez datuma ir tas pats, kas visti-
ņa bez izdētās oliņas. Tā kā Andrejs dzimis 1935.g. 24. septembrī, tad šeit gaviļu vietā ir
jāizsaka nožēla un visi sasniegumi jānorok! Jābūt godīgai spēlei.

pirms 8 gadiem, 2010.12.30 17:34

Sports