Uzvaras garša rallijsprintā “Gulbis 2009” 1

Sestdien Gulbenē tika aizvadīts Latvijas rallijsprinta čempionāta sestais posms - rallijsprints “Gulbis 2009”. Prieka un uzvaras garšas pilns tas bija mūsu puses ekipāžai Marekam Švarcam – Švampānam/ Gatim Cimdiņam, kas savā klasē uzrādīja vislabākos rezultātus.

Interesantākajās trases vietās līdzjutēju bija tiešām daudz. Visi juta līdzi gan labākajām Latvijas ekipāžām, gan arī vietējām Gulbenes ekipāžām, kas arī uzrādīja labus rezultātus, spējot konkurēt ar pašas spices braucējiem. 

Šoreiz sportistiem rallijā bija jāveic divi ātrumposmi - “Agrumi” un “Kamalda” - katrs pa trim reizēm. Turklāt sacensības neierasti notika tikai vienu dienu – sestdien sportisti veica gan sagatavošanos sacensībām, gan arī devās interesantajās un vietām arī viltīgajās trasēs. 

Sacensību absolūtajā  vērtējumā uzvaru izcīnīja Jānis Vorobjovs/ Guntars Zicāns, kas bija arī ātrākie savā “4WD+” klasē.

Vietējiem līdzjutējiem bija īpašs prieks, ka “4WD” klasē visus spēja apsteigt Mareks Švarcs – Švampāns/ Gatis Cimdiņš. “Prieks, ka rallijs notika. Mums sportistiem ir jāmāk pielāgoties sacensību režīmam. Protams, bija nedaudz grūti braukt tik saspringtā režīmā un trīs reizes pa vienu trasi, taču nav tik traki. Mums uzvaru droši vien atnesa koncentrēšanās vispārākajā pakāpē, jo mašīnai bija jāiztur un pašiem bija jābrauc ne par ātru, ne par lēnu. Galvenais, bija palikt trasē un tad skatīties, vai var izcīnīt 1.vietu. Tas viss šoreiz arī izdevās. Protams, mums smaidīja arī veiksme, jo daudzi sportisti pārsita riepas, arī pašiem brīžiem šķita, ka riepa būs pušu. Tagad esam pārņēmuši vadību savā klasē, taču viss izšķirsies pēdējā posmā, centīsimies visu izdarīt, kā nākas,” saka M.Švarcs – Švampāns. Viņš saka lielu paldies visiem līdzjutējiem – viņu atbalsts bija kā papildu stimuls tiekties pretī uzvarai. 

Šajā klasē cīnījās arī gulbenieši Jānis Patmalnieks/ Rolands Ziemelis – viņiem 6.vieta, kā arī Sandis Boks/ Jānis Veilands, kuri ieguva 5.vietu. 

“Road” klasē Gulbeni pārstāvēja Atis Ozoliņš/ Gatis Jansons, kas spēja izcīnīt augsto 3.vietu. Uzvaru šajā klasē izcīnīja Mareks Vītols/Uģis Reņģe. Šīs klases sportistiem sacensības šoreiz bija nedaudz citādākas – pirmos četrus ātrumposmus viņi aizvadīja tāpat kā visu pārējo klašu braucēji, bet pēdējos divos ātrumposmos devās koplietošanas ceļos. 

„1,6” klasē uzvaras laurus plūca Mārtiņš Vītols/ Ronalds Rozenbergs, „1,6+” klasē 1.vietu izcīnīja Uldis Briedis/ Monvīds Austrums. 

Ārpus čempionāta ieskaites grupās “2WD Open” un “4WD Open” uzvarētāju laurus plūca attiecīgi Ivars Norberts/ Gints Mančinskis un Matīss Mežaks/ Ingus Dimdiņš. 

Komandu vērtējumā uzvaru sacensībās izcīnīja komanda “B&K Rallijs” (Mareks Vītols/ Uģis Reņģe, Uldis Briedis/ Monvīds Austrums, Arvis Arums/ Gatis Balgalvis). Mareka Švarca – Švampāna/ Gata Cimdiņa pārstāvētā komanda “R1 Racing team” ierindojās 4.vietā. Savukārt 5.vietā ierindojās “Auto – Moto Rallija komanda”, kurā startē gulbeniešu ekipāžas Atis Ozoliņš/ Gatis Jansons, Sandis Boks/ Jānis Veilands un Jānis Patmalnieks/ Rolands Ziemelis. 

Latvijas rallijsprinta čempionāta pēdējais posms - rallijs “Kurzeme 2009” - notiks 29. un 30.augustā  Liepājas rajonā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Šoferis

Tik sačakarēja ceļus, nez kad greideris brauks? Nākošgad?

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 14:51

Sports