Valkā notiks otrais zolītes Dižsvētku turnīrs

Valkas novada dome un biedrība ''Atbalsts Valkai'' 4. un 5. jūnijā organizē zolītes festivālu-Zolītes Dižsvētki Valkā, kurā var, drīkst un vajag piedalīties visiem. Reģistrācija - no plkst. 9:00- 9:50. Pirmās kārtas sākums plkst. 10:00. Par to informē Valkas novada domes Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītāja Kristīne Karole.

"Sacensību organizatori dalībniekiem dos iespēju gan iekļūt reitingā, ja nostartē augstā vietā, gan interesanti pavadīt laiku un sevi pārbaudīt neparastākās sacensībās. Organizatori vēlas atklāt jaunus talantus šai asprātīgajā spēlē, kā arī ļaut cilvēkiem noticēt sev un pārbaudīt sevi, sacenšoties ar stiprākajiem. Atrast tā saucamo -"jauno paaudzi" zolītē," norāda K.Karole.

Turnīra galvenais tiesnesis Gintis Kiršteins -29483460, otrais tiesnesis Mārtiņš Kreilis -29116045.

Viņa stāsta, ka 19. gs. nogalē Valka bija lielākais latviešu izglītības centrs ar 21 mācību iestādi. "Zolīti Valkas pusē sāka spēlēt gandrīz vienlaikus ar Tērbatas studentiem. Ar zolītes Dižsvētkiem tiks iemūžināta to spēlmaņu piemiņa, kuri caur paaudzēm saglabājuši šo īpašo spēli, gan arī ar šo spēli tiks iepazīstināti kaimiņi igauņi, gan citas tautas," atklāj K.Karole.

Aizvadītajā gadā zolītes Dižsvētku turnīrā piedalījās 75 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām, ieskaitot Valkas novada iedzīvotājus.

Valkas pilsētas kultūras namā turnīra laikā darbosies bufete. Netālu no pilsētas kultūras nama būs iekārtota speciāla telšu vieta. Dalībnieki var laikus rezervēt naktsmājas gan Valkā, gan Valgā, gan lauku viesu mājās dažādās servisa un cenu kategorijās (Valkas Tūrisma informācijas centrs – tel. 64725522, tib@valka.lv).


Sīkāka informācija sacensību nolikumā: www.valka.lv sadaļā sports.

Pievieno komentāru

Sports