Valmieras maratons labdarībai

Valmieras maratons, sākot ar šo gadu, ne tikai popularizē un veicina veselīgu un sportisku dzīvesveidu pieaugušo un jauniešu vidū, bet arī iesaistās labdarības pasākumos. Šogad Valmieras maratons, kas norisināsies 28. septembrī Valmieras pilsētas centrā, no katra dalībnieka dalības maksas 20 santīmus ziedos Bērnu labdarības zupas virtuvei. Pasākumam izveidots arī speciāls ziedojuma tālrunis. Katrs, kurš piezvanīs pa telefona numuru 90006387, ziedos 1 latu pirms tam minētajai Bērnu labdarības zupas virtuvei.

"Kopš 2000. gada, pateicoties biedrībai "Kristīgais žēlsirdības centrs", uzņēmēju un iedzīvotāju gādībai, Valmierā darbojas Bērnu labdarības zupas virtuve. Šeit katru dienu iekārtotajā ēdamtelpā siltas bezmaksas pusdienas saņem gandrīz 100 bērni vecumā līdz 18 gadiem. Tie ir gan daudzbērnu, gan maznodrošināto ģimeņu bērni, kuri dažādu iemeslu dēļ nokļuvuši situācijā, kad vajadzīga palīdzība. Ēdiens, ko pasniedz pusdienās, ir veģetārs. Tas sastāv no trim ēdieniem, kas, galvenokārt, tiek gatavots no labdaru atnestajiem un saziedotajiem produktiem. Vidēji mēnesī tiek pagatavotas 1500 - 1600 porcijas pusdienās un 150 - 200 porciju launagā," informē "Valmiera maratona 2008" Sabiedrisko attiecību projekta vadītāja Elīna Krūkle.


E.Krūkle norāda, ka blakus Bērnu labdarības virtuvei darbojas arī Kristīgais dienas centrs darbam ar bērniem. Biedrība "Kristīgais žēlsirdības centrs" par savu darbības mērķi uzskata ne vien siltu pusdienu nodrošināšanu, bet arī sniegt bērniem iespēju apgūt sociālo pieredzi, ko dažādu iemeslu dēļ viņiem nav sniegusi ģimene, tādējādi viņus stiprinot un darot dzīvi drošāku.


Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis norāda, ka saziedotie līdzekļi tiks izmantoti gan pārtikai, gan arī nepieciešamās tehnikas iegādei.


Vairāk par maratonu varat uzzināt: www.valmieras-maratons.lv.

Pievieno komentāru

Sports