Valters noliedz apsūdzības par Viestura Ozola ietekmēšanu

Rīga, 17.sept., LETA. Basketbola kluba "VEF Rīga" galvenais treneris Valdis Valters aģentūrai LETA šodien noliedza, ka būtu ietekmējis SIA "3 pret 3" vadītāju Viesturu Ozolu, lai viņš atsauktu savu balsi petīcijā, kurā Latvijas Basketbola savienības (LBS) biedri pieprasa sasaukt ārkārtas sapulci un lemt par LBS prezidenta Ojāra Kehra atlaišanu.

"No juridiskās puses es neesmu nevienā pusē. Esmu basketbola pusē. Ozols ķērās pie pēdējā salmiņa, sakot, ka esmu viņu iespaidojis tikai tāpēc, lai viņi tur - LBS - sāktu reaģēt," stāstīja Valters. "Ilgus gadus esam strādājuši kopā, un man kā bijušajam vai esošajam "3 pret 3" līdzīpašniekam bija tiesības uzzināt, kāpēc viņš ir pret LBS valdi. Starp mums notika vārdu pārmaiņa, pārrunājām dažādas lietas, jo es vēlējos saprast, kāpēc Ozolam ir tāda nostāja."

"Mēs izvērtējām situāciju, taču viņš to visu pagrieza tā, it kā es būtu ietekmējis. Taču es neko nevaru iespaidot, jo neesmu Basketbola savienībā. Par visu šo farsu varu teikt vienu - Ozola rīcība ir līdzīga prostitūcijai, tā ir lēkāšana no viena dīķa uz otru, mēģinot atrast sev piemēroto vietu. Es pilnībā noraidu, ka būtu kādu ietekmējis," piebilda Valters.

"Es vienmēr būšu basketbola pusē, neatkarīgi no tā, kas būs pie vadības. Dažiem cilvēkiem liekas, ka viss ir tik vienkārši. Bet kaut ko sajaukt ir vieglāk, nekā uzcelt no jauna," savu nostāju pauda Valters.

Kā ziņots, Ozols otrdien aģentūrai LETA pavēstīja, ka Valters mēģinājis viņu ietekmēt pieņemt lēmumu savu balsi petīcijā atsaukt.

"Man šodien sašutis piezvanīja ["VEF Rīga" kluba galvenais treneris] Valdis Valters un prasīja, kā es bez konsultēšanās ar viņu esmu parakstījis iesniegumu," otrdien izteicās Ozols. "Izstāstīju viņam savu nostāju un to, ka Latvijas Basketbola līgā (LBL) notiek pilnīgi voluntāras darbības, kas veselam saprātam nav saprotamas - notiek nevis progress un cenšanās ko uzlabot, bet, manuprāt, basketbols tiek gremdēts."

Kā pastāstīja Ozols, viņu neapmierina, ka LBL otrajā divīzijā pirms šīs sezonas mākslīgi tika ieviests vecuma cenzs, kā arī radītas dublieru komandas. "Šādi nosacījumi radīti, lai mākslīgi gremdētu otrās divīzijas vienības un neviens vairs nevarētu traucēt piekļūt deviņām pirmās divīzijas komandām. Jūrmalas komanda bija taisījusies iekļūt pirmajā divīzijā un tika mākslīgi nozāģēta, savukārt Rojā pēkšņi bija jāatrod bērni, kas lika komandu likvidēt. Šajā pilsētā, pat spēlējot otrajā divīzijā, vienmēr zāle bija pilna."

Kā izteicās Ozols, pēc brīža Valters viņam esot atzvanījis un pateicis, ka pieņemts lēmums par to, ka nākamajā sezonā Jūrmala varēšot spēlēt pirmajā divīzijā.

Tomēr Ozols vienlaikus arī slavēja Valteru. "Valdis uztaisīja ideālu jaunatnes basketbola līgu, kuru apskauž pat Lietuvā. Tomēr tagad atbrauc svešs vīrietis (domāts LBS prezidenta padomnieks Kosta Jankovs) un to visu izjauc."

"Kehris maz iesaistās basketbola darbībā, jo ir aizņemts savās padomēs, un arī tagad uzskatu, ka tā ir sistēma. Basketbola savienību vada citi cilvēki, savukārt Kehris ir tikai izkārtne. Viņš ir tālu no basketbola. LBS vada Valters, Kehris un vēl daži citi. Kehris ir marionete, kuru rausta aiz diedziņiem," skarbs bija Ozols, uzsverot, ka par Kehra atkārtotu ievēlēšanu noteikti nebalsos. "Balsošu par tādu, kurš grib strādāt, nevis sēdēt spēlēs pirmajā rindā un tikai pasniegt uzvarētāju kausu. Tas nav prezidenta galvenais pienākums. Ja kāds izvirzītu Valteru, tad par viņu gan, iespējams, ka balsotu."

Ozols arī izteicās, ka Valters viņam esot apgalvojis, ka savas balsis no iesnieguma atsaukuši Liepājas un Gulbenes pārstāvji, tomēr gan "Liepājas lauvu" kluba prezidents Artis Lagzdiņš, gan Gulbenes olimpiskā kluba "Buks" direktors Sandis Čilipāns sarunā ar aģentūru LETA šo faktu noliedza. Tāpat viņi arī izteicās, ka nav saņēmuši zvanus, kuros viņus kāds censtos ietekmēt.

"Vienas balss atsaukšana gan neko neietekmētu, jo mēs rīkojām speciālu sanāksmi un tās laikā daudzi bija gatavi parakstīties bez iesnieguma, tomēr nolēmām, ka to darīs tikai minimāli nepieciešamais skaits - pieci. Tas tika darīts, lai nesāktos šādas ietekmēšanas, kā tagad notiek ar mani," teica Ozols.

Kā ziņots, saskaņā ar LBS statūtiem un Biedrību un nodibinājumu likumu LBS biedru ārkārtas sapulces sasaukšanu var ierosināt ne mazāk kā desmitā daļa organizācijas biedru, ģenerālsekretāram biedru sapulce ir jāsasauc nekavējoties, divas nedēļas pirms tās norises informējot visus biedrus par sapulces darba kārtību. LBS kopā ir 34 biedri un, lai atlaistu prezidentu, pret viņu ir nepieciešams nobalsot vismaz 18 biedriem.

Jau ziņots, ka LBS biedru pilnsapulce notiks 3.oktobrī. LBS valdes sastāvā ir Žoržs Tikmers, Uģis Zemturis, Viesturs Neimanis un Ojārs Kehris.

Pievieno komentāru

Sports