Veiksmīgāk aizritēja tikai otrais puslaiks

"Gulbenes Buki" aizvadīja kārtējo otrās divīzijas spēli, šoreiz savās mājās uzņemot Pēteri Višņēvicu. Arī šodien nācās atzīt pretinieku pārākumu, visā mačā piekāpjoties ar rezultātu 86:113. Bukiem rezultatīvākais bija Vents Veinbergs ar 21 punktu, savukārt "Turības" rindās galvenais punktu guvējs bija Edmunds Dukulis, viņa kontā 39 punkti un 10 atlecošās bumbas.

Spēles sākumu daudz veiksmīgāk aizvadīja Turības komanda, kas lēnām izvirzījās vadībā ar 11:1. Tikai ceturtdaļas vidusdaļā Bukiem izdevās atkal gūt punktus, vispirms Jakoviča 2p. un tad Pastušeņas 2+1 izgājiens, rezultāts 6:17. Ceturtdaļas beigās Gulbenes komandā līdera lomu uzņēmās Vents Veinbergs, gūstot 7 punktus. Tomēr jau pirmās desmit minūtes viesi noslēdza ar pārliecinošu 16 punktu pārsvaru (15:31).

Otro ceturtdaļu Buki iesāka, vairākkārt kļūdoties abās laukuma pusēs, kas ļāva pretiniekam ātri vien palielināt pārsvaru līdz +20 (17:37).

Lai arī ceturtdaļas vidus izdevās mazliet rezultatīvāks, Turības komanda sodīja Bukus par katru pieļauto kļūdu uzbrukumā, ceturtdaļas 6. minūtē rezultāts jau - 24:52. Šīs ceturtdaļas beigās rezultatīvu spēli demonstrēja gan Jakovičs, gan Karolis, pa abiem kopā iemetot 9 punktus. Gulbenes Bukiem pēc pirmā puslaika - 26 punktu deficīts (37:63).

Otro puslaiku gulbenieši jau iesāka daudz pārliecinošāk. Uzbrukumus rezultatīvi noslēdza gan Lišiks, gan Jakovičs, tādējādi samazinot rezultāta starpību līdz -20 (46:66). Arī spēles turpinājums izdevās pārliecinošs. Ceturtdaļas otro pusi vēlreiz lieliski nospēlēja Veinbergs un Karolis, samazinot pārsvaru līdz -17 (60:77). Tomēr pēdējās divas minūtes Turība atguva zaudētos punktus, noslēdzot trešo desmitminūti ar rezultātu 63:85.

Pēdējās ceturtdaļas sākums joprojām aizritēja, komandām cīnoties līdzīgi, rezultāts uztablo 4. minūtē rādīja 71:91. Taču Sondora tālmetieni atgrieza Turības cīņas sparu. Jau divas minūtes vēlāk viesu pārsvars bija sasniedzis 30 punktu robežu (76:106).

Pēdējās spēles minūtēs neveiksmīgos metienus ar lielisku darbību aizsardzībā kompensēja Artūrs Lūsis, dodot tālas piespēles, pāri visam laukumam Ventam Veinbergam, kurš šādā veidā noslēdza divus ātros uzbrukumus (83:107). Spēle noslēdzās ar rezultātu 86:113.

Buks.lv pēc spēles šoreiz lūdza BK Turības galveno treneri Pēteri Višņēvicu izteikt savu viedokli par spēli un Gulbenes Bukiem. Treneris atzina, ka viņš pašam spēles procesam, kā arī pretinieku sniegumam laukumā daudz uzmanības nepievēršot, galvenais ir rezultāts.

"Man parasti nekas nepatīk, līdz tas nav beidzies. Ja spēles iznākums ir labs, tātad uzvara ir gūta, tādā gadījumā esmu apmierināts arī ar spēli," piebilst Višņēvics. "Mums bija mūsu kļūdas, viņiem (Bukiem) savas."

Un uz jautājumu par viesu trenera viedokli par jauizveidoto Buku komandu, Višņēvics gan atzīst, ka viņam nepatīk šāds apzīmējums "izveidota" - tātad pabeigta. "Ir tāds sens romiešu teiciens, "Ja Romu kādreiz pabeigtu, viņa nogrimtu," tādēļ domāju, ka viss vēl ir tikai sācies. Viss top un attīstās, un tas ir ļoti labi. Neapmierinātība ar pašu tapšanas stadiju ir dzinējspēks. Bukiem vēl tāls ceļš ejams, jo viņi ir tikai tapšanas stadijā, tādēļ arī Bukiem vēlu visu to labāko".

BK "Gulbenes Buki" - "Turība" 86:113 (15:31; 12:32; 26:22; 23:28).

"Gulbenes Buk"i: Veinbergs 21p., Lūsis 16p.+5AB+5RP, Jakovičs 16p.+6RP, Bukšs 10p.+5AB, Lišiks 9p., Karolis 9p., Pastušeņa 4p.+AB, Šimanovskis 1p.+6AB.

"Turība": Dukulis 39p.+10AB.