Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veiksmīgas cīņas Staru motokrosā

Gulbenes sportisti demonstrē labu sniegumu
Pagājušās brīvdienas mūsu pusē tika aizvadītas zem motokrosa zīmes, jo Staru mototrasē risinājās Latvijas čempionāta motokrosā trešais posms. Vairāk foto šeit un šeit.

Sacensības šoreiz pulcēja apmēram 250 motosportistus no visas Latvijas un arī citām valstīm. Savas braukšanas prasmes trases līkumos demonstrēja arī braucēji no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Somijas. Tālākie dalībnieki, lai nokļūtu uz šo krosu, bija mērojuši apmēram 2500 kilometrus. Viņi dzīvo pie Melnās jūras.  

Interesantās un spraigās cīņas visās klasēs abās dienās trases malā vēroja krietns skatītāju pulks. Jāteic, ka intriga bija ikvienā braucienā.

 

Šoreiz Staros līdzjutēji varēja just līdzi arī vairākiem mūsu puses motosportistiem. Iesācēju klasē cīnījās Mārtiņš Tučs. Abu braucienu summā viņš izcīnīja 7.vietu.

 

Kvadriciklu 50 kubikcentimetru klasē uz starta stājās Atis Breds. Viņam šīs bija pirmās nopietnās sacensības. Kopvērtējumā viņš ierindojās 4.vietā. Tiesa, šī klase iedalījās vēl divās grupās "A", un "B". "A" grupā Atis ieņēma 2.vietu.

 

Kvadriciklu iesācēju klasē uz starta stājās trīs mūsu sportisti. Vislabāk no mūsējiem veicās Valērijam Kuzminam, kurš abos braucienos un arī kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu. Pavisam nedaudz viņam pietrūka līdz 1.vietai, tomēr konkurents izrādījās nedaudz stiprāks. Vilnis Teterovskis, kas arī startēja šajā klasē, ierindojās 5.vietā, savukārt Renārs Paiders, kuram arī šīs bija pirmās sacensības, ieņēma 18.vietu.

MX 85 klasē uz starta stājās gulbenietis Nauris Erlends Miķelsons. Pirmajā braucienā Nauris ierindojās 9.vietā, otrajā braucienā - 11.vietā. Abu braucienu summā viņš ieņēma 10.vietu.

 

Pārliecinošu un stabilu sniegumu H 14 klasē rādīja Didzis Gorbenko. Arī šajā čempionāta posmā Didzis izcīnīja 1.vietu, tādējādi arī čempionāta kopvērtējumā viņš savā klasē saglabā līderpozīcijas.

 

H 30 klasē startēja bijušais gulbenietis Jānis Bidzāns. Viņš ieņēma 9.vietu.

 

Kvadriciklu "open" klasē cīnījās gan Valērijs Kuzmins, gan arī Aleksejs Kuzmins. Pirmajā braucienā Valērijs ierindojās 5.pozīcijā, bet otrajā ieņēma 12.pozīciju. Tas notika tādēļ, ka otrajā braucienā sportistiem nācās cīnīties ar putekļu mākoni. Abu braucienu summā viņš ierindojās 7.vietā, kas tomēr arī ir labs rezultāts. Aleksejam šoreiz - 16.vieta.

 

MX 2 klasē par labiem rezultātiem cīnījās lizumnietis Edgars Rudītis. Pirmajā braucienā viņš ierindojās piektajā vietā, bet otrajā braucienā pakāpās par vienu pozīciju augstāk. Arī kopvērtējumā viņam - 4.vieta.

 

Ar sacensību norisi ir apmierināts un gandarīts arī organizators Intars Sabulis. Viņš saka paldies visiem, kas atbalstīja un palīdzēja organizēt un vadīt motokrosu.

 

"Pēc sacensībām daudzi sportisti izteica atzinību. Trase ir pietiekami sarežģīta, taču sportistiem tā patīk. Atzinīgus vārdus teica arī Kristers Serģis, kurš bija ieradies uz sacensībām. Viņam patikusi gan trase, gan arī pati gonka. Cenšos ar katru gadu uzlabot trasi, lai sportistiem ir interesanti braukt un cīnīties, bet lai arī trase ir droša," saka I.Sabulis.

 

Viņš piebilst, ka pēc plāna šovasar Staru trasē nav vairs paredzēts neviens kross. "Tomēr - ja kāds organizators citviet atteiksies no posma rīkošanas un mums izdosies piesaistīt finansējumu, tad mēģināsim sacensības organizēt šeit," saka I.Sabulis.

Pievieno komentāru

Sports