Veiksmīgi startē Latvijas čempionātā slēpošanā

Pirmajā posmā gulbeniešiem sudraba medaļu birums
Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas 2010.gada distanču slēpošanas čempionāta pirmā posma sacensībām notika Priekuļu slēpošanas un biatlona bāzē. Jau tradicionāli vairākus gadus pēc kārtas pirmā posma sacensību rīkošana tiek uzticēta cēsniekiem. Jāpiebilst, ka organizācija vienmēr ir augstā līmenī.

Kā jau Latvijas čempionātā, bija ieradušies spēcīgākie mūsu valsts slēpotāji, kā arī dalību sacensībās ņēma kaimiņvalsts sportisti no Lietuvas.

Sestdien sacensības norisinājās brīva stila slēpojumā īsajās distancēs. Vīriešiem 10 kilometru distancē par Latvijas čempionu kļuva Jānis Paipals, kurš, nu jau ir skaidri zināms, dosies uz Vankuveras Olimpiskajām spēlēm februāra sākumā. Jānim līdzi dosies arī viņa treniņu biedrs un konsultants treniņu darbā Juris Ģērmanis (bijušais olimpietis), viņš sestdien izcīnīja sudraba medaļu - otro vietu.

Jauniešiem V 14 grupā 4 kilometru distancē otro vietu izcīnīja Andris Beķeris. S 16 grupas jaunietēm 5 kilometru slēpojumā sudrabs Zanei Jansonei.

Sievietēm S 21 grupā trešajā vietā Dace Anča. Šogad Latvijas čempionātā arī iekļautas vairākas veterānu grupas un V 50 grupā 10 kilometros godalgoto trešo vietu izcīnīja Vitālijs Deksnis.

Otrajā sacensību dienā sportisti sacentās klasiskā stila īsajās distancēs. Gulbeniešiem šī bija „sudraba" diena.

J.Paipals svētdien sacensībās nepiedalījās veselības problēmu dēļ, dodot iespēju jebkuram pacīnīties par čempiona titulu. Par uzvarētāju V 21 grupa 7,5 kilometros kļuva aizvadītās olimpiādes dalībnieks Valts Eiduks no Pļaviņām, bet tikai astoņas sekundes lēnāk slēpoja un otro vietu ieguva Juris Ģērmanis.

V 20 grupā junioriem otro vietu ieguva Reinis Jansons, bet juniorēm 4 kilometru distancē otro vietu izcīnīja Viktorija Savļaka. Sievietēm S 21 grupā arī sudraba godalga Dacei Ančai, no uzvaras viņu šķīra tikai 2 sekundes. S 16 grupā meitenēm pie čempiones titula tika Zane Jansone, viņai pirmā vieta.

2 kilometru distancē V 14 grupas zēniem Andris Beķeris izcīnīja otro vietu.

Nākamais Latvijas čempionāta posms būs jau pēc divām nedēļām Vietalvā.