Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veiksmīgi startē starptautiskās orientēšanās sacensībās

Orientējoties Portugālē, gūst ļoti vērtīgu pieredzi
Pieci Gulbenes novada sportisti Gerda Sirmā, Jānis Bošs, Laura Igaviņa, Sindija Širaka, Dace Anča piedalījās "Portugal "O" Meeting 2010" starptautiskās orientēšanās četru dienu sacensībās Portugālē Figueira da Foz pilsētas apkārtnē.

Sacensības vīriešu un sieviešu elites grupām vienlaikus bija arī Pasaules kausa izcīņas posms, kas padarīja šo pasākumu svarīgāku un masveidīgāku. Sportisti pārstāvēja gandrīz visas Eiropas valstis. Bija ieradušies arī dalībnieki no Japānas, Jaunzēlandes, ASV un Kanādas. Latviju Portugālē pārstāvēja arī citu pilsētu un klubu orientieristi, no kuriem pieci dalībnieki startēja vīriešu elites grupā.  

Gulbeniešiem - labi rezultāti

No gulbeniešiem uz goda pjedestāla kāpa Dace Anča, kas W21 B grupā četru dienu kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu, bet individuāli pa dienām divas dienas bija otrā, bet divas - trešā. Laura Igaviņa W17 grupā kopsummā ierindojās 10.vietā. Viņai labākais starts izdevās trešajā dienā, kad Laura izcīnīja 9.vietu.

 

Gerda Sirmā W45 grupā kopvērtējumā nodrošināja sev 11.vietu. Arī viņas labākais starts bija tieši trešajā sacensību dienā, kad tika sasniegts devītais labākais rezultāts. Sindijai Širakai nācās sacensties ar vecākām jaunietēm nekā Latvijā - W20 grupā, tomēr viņa nostartēja godam, izcīnot 20.vietu kopsummā 54 dalībnieču konkurencē. Jānis Bošs savā vecuma grupā M20 bija viens no jaunākajiem dalībniekiem. Latvijā viņš vēl iepriekšējā sezonā startēja V16 grupā, bet te viņam nācās sacensties ar divus un trīs gadus vecākiem jauniešiem, tomēr rezultāti bija atzīstami. Individuāli pa dienām viņš turējās pa vidu, bet kopvērtējumā viņš nodrošināja sev 22. pozīciju 63 dalībnieku konkurencē.

 

Apvidus līdzīgs kā Latvijā

G.Sirmā atzīst, ka sacensības bija pietiekami sarežģītas.

 

"Man šķita, ka apvidus ziņā šīs sacensības bija ļoti līdzīgas mūsu klimata apstākļiem. Man pat atgādināja Ventspils piejūras apvidu. Pagājušajā gadā, kad bijām Slovēnijā, piemēram, tur distances bija krietni atšķirīgākas - bija jāskrien pa maziņām, līkumotām un akmeņainām taciņām, bet šeit apvidus bija ļoti līdzīgs, kāds tas ir pie mums. Nedaudz neierasti bija pielāgoties laika apstākļiem. Aizbraucot Latvijā bija dziļš sniegs un ziema, bet tur plus 9, plus 10 grādi," stāsta G.Sirmā. Viņa piebilst, ka šajās sacensībās ikviens guvis fantastisku pieredzi.

 

"Ja reiz radās šāda iespēja doties uz šīm sacensībām, tā bija jāizmanto."

 

Vērtējot sasniegto, G.Sirmā atzīst, ka rezultāti ir pietiekami labi, jo konkurence arī bija diezgan spēcīga un liela.

 

"Protams, lai sasniegtu augstus rezultātus, ziemā ir jābrauc uz kādu nometni vai ir vajadzīga vismaz manēža. Mēs šobrīd divreiz nedēļā treniņos ejam slēpot, trenējamies sporta zālē, bet ir vajadzīgs adaptēšanās laiks, lai skrietu ārā un piedevām vēl garas distances, kā, piemēram, Jānim Bošam bija vienā dienā jāskrien pat 11,8 kilometri. Uzreiz pāriet ir diezgan grūti," atzīst G.Sirmā.

 

Plāno nākamos startus

Ir plānots, ka mūsu orientieristi varētu doties uz sacensībām Lietuvā 24.jūnijā, taču tas būs arī atkarīgs no finansēm. G.Sirmā vasarā vēlas startēt trīs dienu orientēšanās sacensībās Ukrainā. Tur notiks arī Eiropas čempionāts 24 stundu rogainingā.

 

Latvijas kausa pirmais posms "Kurzemes pavasaris" 3.un 4.aprīlī notiks Ventspilī, taču uz to gulbenieši, visticamāk, nedosies. Nākamās sacensības ir 11.aprīlī Rīgas apkārtnē.

 

Mūsu pašu novada orientēšanās sacensības sāksies 28.aprīlī. Pirmās sacensības gan notiks kopā ar igauņiem Vatselinā, Igaunijā.

Pievieno komentāru

Sports