Vēlas spēlēt Amerikā 2

Linda Rubene Latvijas meiteņu basketbola U-18 izlases sastāvā izcīnīja 7.vietu Eiropas čempionātā
Linda Rubene ir gulbeniete, taču nu jau vairākus gadus viņas dzīvesvieta ir Rīga, kur viņa mācās un arī nopietni trenējas basketbola spēlē.

"Es mācījos Gulbenes Bērzu pamatskolā, manuprāt, 5.klasē, kad atbrauca speciālisti no Rīgas un lūkoja pēc garām meitenēm, kas varētu spēlēt basketbolu. Es arī piekritu šim piedāvājumam. Sākumā es mācījos Rīgas 47.vidusskolā un spēlēju basketbolu šīs skolas komandā, pēc tam, sākot ar 10.klasi, pārgāju mācīties uz 49.vidusskolu. Ar 49. vidusskolas komandu mēs izcīnījām trīs Latvijas un Rīgas domes kausus starp skolām. Šobrīd es spēlēju arī Juglas sporta skolas komandā, kā arī SK "Rīga" Latvijas sieviešu basketbola līgā. Sezonas laikā sanāk spēlēt trīs komandās, taču tā ir laba pieredze," stāsta L.Rubene.  

Trenere uzticas Lindai

Pirms tam Linda ir bijusi arī U-16 meiteņu izlases kandidātu sastāvā, taču diemžēl šajā izlasē viņa neesot uzņemta.

 

"Tad sāku spēlēt arī Latvijas sieviešu basketbola līgā - sākumā laukumā mani daudz nelaida, bet šogad bija pirmais gads, kad diezgan daudz tiku arī laukumā. Arī tā bija laba pieredze. Jāpiebilst, ka Juglas sporta skolā mūsu trenere Daiga Jansone ir arī U-18 izlases trenere. Viņa mani jau varēja novērtēt sezonas laikā. Trenere uzticas man," saka basketboliste, piebilstot, ka viņa jūt savu progresu.

 

"Pašai, protams, ir prieks, ka atmaksājas treniņos ieguldītais darbs."

 

Eiropas čempionātā basketbolā meitenēm U-18 izlases sastāvā L.Rubene visas spēles sāka pamatsastāvā un katrā spēlē guva vidēji 7 punktus.

 

"Domāju, ka izcīnītā 7.vieta vēl nav rādītājs. Mēs varējām spēlēt arī finālā. Ceturtdaļfināla spēlē pret Franciju zaudējām tikai vienu punktu. Mums tiešām bija laba komanda," secina Linda.

 

Dzīvi saistīs ar basketbolu

 

Runājot par turpmākajiem plāniem, jaunā basketboliste saka, ka viņa noteikti arī turpmāk vēlas savu dzīvi saistīt ar basketbolu.

 

"Šobrīd man ir doma braukt spēlēt uz Ameriku, ir bijuši jau arī vairāki piedāvājumi, taču pagaidām līdz galam neko vēl neesmu izlēmusi," stāsta Linda.

 

Viņa arī saka lielu paldies mammai un tētim, kas viņu ļoti atbalsta un izprot viņas vēlmi saistīt dzīvi ar basketbolu.

 

"Jā, es esmu sapratusi, ka basketbols - tā ir mana dzīve!" saka jauniete.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

skolotāja Bērzos

Linda - man patiess prieks par tevi!!!!! Cīnies un sasniedz visu, ko esi ieplānojusi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 08:19

Sports